Dopisy

14. října 2002, 00:00 - Hana Vrbová, Jablonec nad Nisou
14. října 2002, 00:00

Vážená redakce, Váš časopis má podivuhodnou vlastnost, které si moc vážím. Kdykoliv narazím při podnikání na problém, nejpozději do týdne se jím Váš časopis zabývá. Je to jako telepatie, velmi mi pomáháte hlavně při získávání informací, které se vážou na strategická rozhodnutí, česky řečeno "co s tím dál".

Neodpustím si komentář k rozhovoru s panem Tlapou, šéfem CzechTrade. Jeho kritika na adresu drobných podnikatelů, kteří údajně neprezentují své firmy v zahraničí, začne být poněkud pochybná v momentě, kdy se podíváte do ceníku služeb CzechTrade, která si účtuje za jednu hodinu své práce až 700 Kč. Mám osobní zkušenost s agenturou CzechTrade z konzultačního dne, který proběhl zhruba před rokem v prostorách OHK v Liberci. Slečna, která pobývá na expozituře v Chicagu, zde měla firmám poskytnout o této oblasti informace. Přišla jsem na konzultaci podle svého názoru slušně připravená, vyzbrojená informacemi z internetu a chtěla jsem konkrétní (nijak obtížné) údaje o dané lokalitě, která je známa vysokou početností české komunity. Dostalo se mi jediného - neustále dokola omílané prezentace CzechTrade, kterou jsem měla již dávno přečtenou z propagačních materiálů agentury. Obdobnou zkušenost mám i s Hospodářskou komorou kdysi jsme chtěli založit obchodní firmu v Rakousku. Učinila jsem proto dotaz, ve kterém jsem se ptala „jak“, tedy jaký je potřebný kapitál, jaké právní podklady atd. Odpovědí byl stručný e-mail, přeposlaný z Liberecké OHK, ve kterém se psalo, že je to drahé a složité, ale ani slovo o tom jak vše provést. Na základě těchto zkušeností proto již služby uvedených institucí nevyhledávám.

Vážení čtenáři! Budeme rádi, podělíte-li se s námi o svoje názory a zkušenosti. Uvítáme reakce na naše články i podněty ze života, které nás mohou inspirovat k dalším materiálům.

Pište nebo telefonujte:

Profit

Vinohradská 1511/230

100 00 Praha 10

tel.: 225 010 366

fax: 225 010 377

profit@profit.cz

kontaktní osoba: Zdena Vavírková

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít