Dopisy

27. ledna 2003, 00:00 - Lukáš Nědoba, Pardubice
27. ledna 2003, 00:00

Vážená redakce, váš časopis čtu již léta a mám ho rád, ale nějaké výhrady mám, a proto se na vás obracím. Jsem tzv. drobný podnikatel, v praxi to znamená, že mám malou truhlárnu s osmi zaměstnanci, obrat kolem 30 milionů korun. Podniku se daří, existujeme ostatně již osm let, a to něco znamená - kolik podobných firem už zkrachovalo, to asi už nikdo nikdy nespočítá.

Z toho všeho snad plyne, že nepotřebuji radit - kdybych nevěděl, co dělat, tak bych s podnikáním už dávno skončil. Váš časopis si tedy kupuji spíše proto, abych si přečetl něco zajímavého, něco o lidech, kteří mají podobné problémy, starosti a život jako já. Proto asi nejvíc sleduji rubriku Případové studie, kde se popisují věci podobné tomu, co sám zažívám. Ale je to spíše jen tak pro zajímavost, praktického tam mnoho není. Přitom bych se i já, který se spoléhá jen na sebe (na koho jiného taky), někdy přece jen rád dozvěděl něco o tom, jak konkrétní problémy řeší jiní. Teď mne asi nejvíc pálí lidi, tedy pracovní síly. Možnosti, které poskytovala v tomto směru rodina, jsem už vyčerpal a musím najímat zaměstnance jako každý jiný podnik. A už jsem se mockrát spálil. Možná to mají snazší lidé na vesnici, ale ve městech se lidé navzájem neznají, vždycky tak trochu střílíte naslepo. Pokud je to vůbec možné, mohli byste něco na tohle téma napsat? Jak vybírat, podle jakých hledisek, jsou nějaké finty, podle kterých třeba poznáte, jestli je ten člověk poctivý? Co kdo umí, to se pozná (alespoň v truhlárně) za krátkou dobu snadno, ale jaký je to charakter, jak má rád práci, jestli taky třeba nekrade - to poznáte většinou tehdy, když už je pozdě. Potíže mám taky s tím, že lidé se mi často mění. Jak máte poznat fluktuanta, když dneska už je potíž zjistit, kde a jak dlouho člověk dělal dříve. Zkusil jsem se poptat i ve firmách, které se tím zabývají, ale pro malý podnik jsou jejich služby moc drahé a taky ve mně (popravdě řečeno) nebudily moc důvěry. Možná by nějaký praktický článek na toto téma uvítalo víc vašich čtenářů.

Vážení čtenáři! Budeme rádi, podělíte-li se s námi o svoje názory a zkušenosti. Uvítáme reakce na naše články i podněty ze života, které nás mohou inspirovat k dalším materiálům.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít