dopisy

21. října 2002, 00:00 - Jan Šesták, Brno
21. října 2002, 00:00

Vážená redakce, rád bych doplnil glosu o vydání knihy Mein Kampf, uveřejněnou v minulém čísle Profitu. Humbuk kolem Zítkova vydavatelského počinu je zbytečný a slouží jen jeho reklamě. Vše by se dalo elegantně vyřešit jako u cigaret povinností umístit na titulní stránku vazby nebo přebalu nápis: "Ideologie v knize uvedená vedla k úmrtí padesáti milionů lidí v období II.

světové války.“ Odpadly by tím nynější rádoby filozofické diskuze a exhibice na téma, zda je fašizmus mrtvé hnutí. A také to, který poslanec komentoval rozhodnutí soudu před vynesením rozsudku. Jsou zbytečné a všechno jen rozbředávají. Kromě toho by pravděpodobně pan Zítko ani tolik nevydělal. A i kdyby, i ten nejhorlivější čtenář by se občas chtě nechtě musel zamyslet nad těmi padesáti miliony obětí a také ty nejnatvrdlejší by možná napadlo, že mezi nimi byli rovněž čtenáři Mein Kampfu. A pana Zítka by třeba čekala medaile za protinacistické hnutí. V této souvislosti bych se vyslovil pro netradiční potrestání pana Zítka. Uložil bych mu povinnost vydat ještě jednou těch 103 000 prodaných výtisků Mein Kampfu, ale tentokrát již se zmíněným nápisem. Ať nám ukáže, jakým kšeftsmanem doopravdy je. A současně se přimlouvám, aby noviny znovu otiskly fotku usmívajícího se pana Zítka s Mein Kampfem v náručí, ale tentokrát už s údajem o 50 milionech obětí fašizmu.

Vážení čtenáři! Budeme rádi, podělíte-li se s námi o svoje názory a zkušenosti. Uvítáme reakce na naše články i podněty ze života, které nás mohou inspirovat k dalším materiálům.

Pište nebo telefonujte: Profit Vinohradská 1511/230 100 00 Praha 10 tel.: 225 010 366 fax: 225 010 377 profit@profit.cz kont. osoba: Zdena Vavírková

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít