Domácí reformy dle paní Šárky

14. října 2011, 15:27 - Petr Kolář
14. října 2011, 15:27

Politický diář

Ačkoli manželka expremiéra Stanislava Grosse vždy tvrdila, že ji politika nikdy nezajímala, pustila se v pozoruhodném rozhovoru pro Parlamentnilisty.cz do rozboru situace v zemi vpravdě politologického. „Mnozí lidé kritizují a kritizovat budou dál. Ale možná by někteří měli začít u sebe, a pokud se týká reforem, tak udělat třeba nějaké i u sebe doma. Co třeba něco změnit? Postarat se o to, aby prosperovala rodina. Já vím kritizovat je snadnější, ale to ode mě ani směrem k současné vládě nečekejte. Já opravdu obdivuji politiky, kteří jsou pod neustálým nátlakem médií, novinářů, a přesto se stále snaží dát tu naši malou republiku do pořádku tak, aby to fungovalo,“ uvedla Grossová. „Podívejme se kolem nás, kolik je u nás vzdělaných lidí, vysokoškoláků, doktorů, inženýrů, a na druhé straně, kolik je exekucí, lidí, kteří se jednou půjčkou snaží vyřešit druhou a potom jejich rodiny troskotají…To je náš hlavní problém…Chybí tu totiž finanční vzdělání. Připadá mi, že spousta lidí ještě nepostřehla, že jsme v kapitalismu, a přebývá u nás ,staré myšlení‘,“ dodala. Aha. Takže paní Šárka asi myslela třeba prapodivně vystudovat práva, nakoupit díky kontaktům z politiky za krajně podezřelých okolností nějaké ty akcie a krátce poté je prodat se ziskem v řádu několika desítek milionů. To pak rodina prosperuje a v té naší malé republice to funguje jedna báseň.

Po Jaroslavu Škárkovi vyloučeném z Věcí veřejných zahájil Jiří Paroubek námluvy i s bývalým poslancem Unie svobody Zdeňkem Kořistkou. Půjde-li to takhle dál, třeba se v barvách vznikajících Národních socialistů – levice 21. století dočkáme i Petra Kotta, Mariana Bielesze či třeba rovnou Stanislava Grosse. Ostatně, jak ve výše zmiňovaném rozhovoru poznamenala Šárka Grossová, měla prý možnost se s Paroubkem, jeho manželkou i dcerkou několikrát setkat. „Mohu jen říci, že to je trpělivý tatínek a velmi pozorný manžel,“ podotkla.

Nejen Jiří Paroubek by mohl svoji otcovskou autoritu brzy ještě upevnit. Tedy pokud ve sněmovně projde návrh poslance ODS a šéfa ústavněprávního výboru sněmovny Marka Bendy. Ten by rád do občanského zákoníku vložil pasáž, podle níž by se poslouchání rodičů stalo zákonnou povinností. Pokud by tedy otec odmítl pustit své dvanáctileté dítě na diskotéku, a to tam přesto uteklo, mohl by se rodič podle Bendova návrhu obrátit na soud, který by dítěti úředně přikázal poslouchat. Můžeme tedy obdivovat dalšího politika, který se snaží dát tu naši malou republiku do pořádku tak, aby to fungovalo.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Horko v práci? 5 tipů, jak na něj vyzrát
Aplikace na dovolenou: překladače a průvodci
Až pojedete autem k moři: 6 tipů, jak jezdit ekonomicky
Auta
Skupina VW dodala v prvním pololetí zákazníkům přes pět…
Opel Insignia GSi má motor 2.0 T a je o 160 kg lehčí než OPC
Podívejte se na vzácné snímky exkluzivních aut ze sbírky brunejského sultána
Tři generace BMW 5 ve srovnání ojetin: E39 vs. E60 vs. F10
Galerie: Octavia s osmiválcem BMW a jiné škodovky se šílenými motory
Technologie
Spousta „interaktivních seriálů“ za pakatel. Humble Bundle má v akci hry od Telltale
Android se snadno připojí k síťovému disku nebo NASu. Google vydal Samba Client
Výrobci základních desek objevili průlomové chlazení napájecích kaskád. Díky Youtuberům
Senátoři schválili posílení moci zákazníka na úkor operátorů. Teď je to na Zemanovi
Avast bude silnější. Kupuje tvůrce výborných programů CCleaner a Recuva
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít