Domácí kino přeneste do firmy

30. června 2003, 00:00 - Jakub Turek, jakub.turek@horydoly.cz
30. června 2003, 00:00

Ohromující multimediální prezentace může přijít až na sto tisíc korunPodniky mnohdy potřebují prezentovat nabídky obchodním partnerům na vysoké technické úrovni. Nebo se jen chtějí pochlubit, jak drahé mají zařízení. Potom je potřeba myslet na koupi zvukových a obrazových systémů (reproduktory a promítačky).

Ohromující multimediální prezentace může přijít až na sto tisíc korun

Podniky mnohdy potřebují prezentovat nabídky obchodním partnerům na vysoké technické úrovni. Nebo se jen chtějí pochlubit, jak drahé mají zařízení. Potom je potřeba myslet na koupi zvukových a obrazových systémů (reproduktory a promítačky).

Zvukové systémy jako příslušenství k počítačům se svojí kvalitou již těsně přiblížily ke speciálním hi-fi soupravám a mnoho domácností si dnes svá hudební cédéčka pouští výhradně z počítače. Týká se to nejen oddechové pop music, ale i technicky náročné klasické hudby. Chcete-li si vybrat reproduktory nebo celý zvukový systém ke svému počítači, dobře zvažte jejich budoucí funkci.

Reproduktory

Potřebujete-li reproduktory k poslechu hudby jako kulisy k práci, budou vám určitě stačit dva malé přístroje s jednoduchým subwooferem, což je zařízení pro reprodukci hlubokých tónů a dunění. K instalaci obvykle nepotřebujete žádný software, stačí mít v počítači zvukovou kartu, která je již dlouhou dobu běžným standardem. Solidní sestavu dvou reproduktorů a subwooferu pořídíte za cenu okolo tisíce korun. Jste-li náročnějším posluchačem a chcete si lépe užít hudby z vašeho počítače, případně pouštíte-li si na svém počítači filmy v DVD kvalitě, poohlédněte se po něčem lepším. Tak zvané soundsystémy sestávají ze čtyř až osmi odstíněných reproduktorů a výkonného subwooferu a nejlépe fungují se speciální zvukovou kartou zvanou soundblaster. Ten je obzvlášť potřeba, pokud chcete zažít prostorový 3D zvuk, který produkují některé počítačové hry. Ceny zvukových systémů k počítači se pohybují od dvou do dvaceti tisíc korun.

Projektory

Počítač v kombinaci s projektorem a kvalitním soundsystémem může dobře sloužit jako domácí kino i jako nutné vybavení firemní zasedačky, kde probíhají komerční prezentace. Taková „legrace“ vás však vyjde určitě na částku vyšší než sto tisíc korun. Přestože se ceny projektorů ještě stále pohybují v astronomických výškách, dataprojektory začínají být čím dál běžnějším vybavením firem. Potřebujete ohromit své zákazníky multimediální prezentací? Školíte své zaměstnance v moderních metodách prezentace? Pak budete také potřebovat svůj dataprojektor. A nezapomeňte, že takový hokej nebo DVD film na velkém plátně a s dobrým zvukem také není k zahození. Nejlevnější projektor pořídíte za cenu okolo padesáti tisíc korun, jeho svítivost bude 800 až 1000 lumenů a rozlišení SVGA 800 x 600. Vystačí vám pro stinnou místnost s dobrým plátnem. Pokud chcete opravdu kvalitní obraz, kupte si projektor s rozlišením XGA 1024 x 768 a svítivostí 2000 lumenů. Budete na to ale potřebovat nejméně sto tisíc korun, spíše však sto padesát tisíc a více, podle doplňkového příslušenství.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít