Domácí kino přeneste do firmy

30. června 2003, 00:00 - Jakub Turek, jakub.turek@horydoly.cz
30. června 2003, 00:00

Ohromující multimediální prezentace může přijít až na sto tisíc korunPodniky mnohdy potřebují prezentovat nabídky obchodním partnerům na vysoké technické úrovni. Nebo se jen chtějí pochlubit, jak drahé mají zařízení. Potom je potřeba myslet na koupi zvukových a obrazových systémů (reproduktory a promítačky).

Ohromující multimediální prezentace může přijít až na sto tisíc korun

Podniky mnohdy potřebují prezentovat nabídky obchodním partnerům na vysoké technické úrovni. Nebo se jen chtějí pochlubit, jak drahé mají zařízení. Potom je potřeba myslet na koupi zvukových a obrazových systémů (reproduktory a promítačky).

Zvukové systémy jako příslušenství k počítačům se svojí kvalitou již těsně přiblížily ke speciálním hi-fi soupravám a mnoho domácností si dnes svá hudební cédéčka pouští výhradně z počítače. Týká se to nejen oddechové pop music, ale i technicky náročné klasické hudby. Chcete-li si vybrat reproduktory nebo celý zvukový systém ke svému počítači, dobře zvažte jejich budoucí funkci.

Reproduktory

Potřebujete-li reproduktory k poslechu hudby jako kulisy k práci, budou vám určitě stačit dva malé přístroje s jednoduchým subwooferem, což je zařízení pro reprodukci hlubokých tónů a dunění. K instalaci obvykle nepotřebujete žádný software, stačí mít v počítači zvukovou kartu, která je již dlouhou dobu běžným standardem. Solidní sestavu dvou reproduktorů a subwooferu pořídíte za cenu okolo tisíce korun. Jste-li náročnějším posluchačem a chcete si lépe užít hudby z vašeho počítače, případně pouštíte-li si na svém počítači filmy v DVD kvalitě, poohlédněte se po něčem lepším. Tak zvané soundsystémy sestávají ze čtyř až osmi odstíněných reproduktorů a výkonného subwooferu a nejlépe fungují se speciální zvukovou kartou zvanou soundblaster. Ten je obzvlášť potřeba, pokud chcete zažít prostorový 3D zvuk, který produkují některé počítačové hry. Ceny zvukových systémů k počítači se pohybují od dvou do dvaceti tisíc korun.

Projektory

Počítač v kombinaci s projektorem a kvalitním soundsystémem může dobře sloužit jako domácí kino i jako nutné vybavení firemní zasedačky, kde probíhají komerční prezentace. Taková „legrace“ vás však vyjde určitě na částku vyšší než sto tisíc korun. Přestože se ceny projektorů ještě stále pohybují v astronomických výškách, dataprojektory začínají být čím dál běžnějším vybavením firem. Potřebujete ohromit své zákazníky multimediální prezentací? Školíte své zaměstnance v moderních metodách prezentace? Pak budete také potřebovat svůj dataprojektor. A nezapomeňte, že takový hokej nebo DVD film na velkém plátně a s dobrým zvukem také není k zahození. Nejlevnější projektor pořídíte za cenu okolo padesáti tisíc korun, jeho svítivost bude 800 až 1000 lumenů a rozlišení SVGA 800 x 600. Vystačí vám pro stinnou místnost s dobrým plátnem. Pokud chcete opravdu kvalitní obraz, kupte si projektor s rozlišením XGA 1024 x 768 a svítivostí 2000 lumenů. Budete na to ale potřebovat nejméně sto tisíc korun, spíše však sto padesát tisíc a více, podle doplňkového příslušenství.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít