Dodatečné daňové přiznání k DPH

01. října 2007, 00:00 - admin
01. října 2007, 00:00

Převzala jsem vedení daňové evidence podnikatele a zpracovala jsem DPH za druhé čtvrtletí roku 2007. Vzala jsem si doklady za první čtvrtletí a zjistila nesprávný výpočet DPH. Všude je napsáno, že dodatečné daňové přiznání se musí podat do jednoho měsíce. Jak mám ale postupovat, když se mi doklady dostaly do rukou až v srpnu, kdy jsem zjistila chybu výpočtu?

Převzala jsem vedení daňové evidence podnikatele a zpracovala jsem DPH za druhé čtvrtletí roku 2007. Vzala jsem si doklady za první čtvrtletí a zjistila nesprávný výpočet DPH. Všude je napsáno, že dodatečné daňové přiznání se musí podat do jednoho měsíce. Jak mám ale postupovat, když se mi doklady dostaly do rukou až v srpnu, kdy jsem zjistila chybu výpočtu?

čtenářka Natálie

Váš dotaz vznikl z poněkud nesprávné interpretace povinnosti pro podání dodatečného daňového přiznání podle § 103 zákona o DPH.

Povinnost předložit dodatečné přiznání se týká obvykle případů, kdy plátce souhrnem oprav zvyšuje svou daňovou povinnost. Doporučuji pročíst si toto ustanovení, protože pokud podle vašeho názoru nesprávný výpočet DPH spočívá v neuplatněném odpočtu, dodatečné přiznání podávat nemusíte.

Dodatečné daňové přiznání na vyšší daňovou povinnost jste povinna podat do konce měsíce následujícího po měsíci, ve kterém jste zjistila pochybení.

Ing. Dagmar Beránková Daně a audit, s. r. o. Ostrava - Mariánské Hory

Mohlo by vás zajímat

  • Majitel textilky Juta a senátor Hlavatý: V Senátu by…

  • Jan Hawelka: kavárenská hvězda z Mostu

  • Aleš Kučera: Chvíli potrvá, než se lidé naučí se státem…

  • Ondřej Kania: Otevřeme další dvě školy

  • Martin Burda: Bankám v Česku ujíždí vlak

  • Mnislav Zelený Atapana: Přítel amazonských indiánů

  • Jan Bílý: Nebuď uštvaný manažer. Buď král!

  • Jaroslav Žlábek: Na jedno nabití ujedeme 1000 kilometrů

  • Daniel Stein Kubín: Slova jsou jen slova, surf a poušť…

Hry pro příležitostné hráče