Do avastu míří finanční investor

07. května 2010, 14:26 - Ondřej Hergesell
07. května 2010, 14:26

Alwil software

Česká společnost Alwil software, která vyvíjí oblíbený antivirový program avast!, bude mít zřejmě nového spoluvlastníka. Zakladatelé a majitelé firmy, Eduard Kučera a Pavel Baudiš, totiž uvažují, že část Alwil softwaru odprodají finančnímu investorovi. Týdeníku EURO to potvrdil sám Kučera. „V dubnu jsme v Londýně absolvovali několik prezentací a nezávazných jednání s potenciálními investory, kterých se vyprofilovalo osm až deset. Počítám s tím, že v nejbližších týdnech vyrazíme do Anglie znovu, na další kolo vyjednávání, kde bychom se již mohli dopracovat ke konkrétnějším závěrům. Zájem investorů je poměrně veliký,“ říká Kučera.
Jednání s potenciálními investory se vedle Kučery a Baudiše účastní i generální ředitel Vince Steckler, Američan, kterého na začátku loňského roku firma přetáhla z antivirového obra Symantec. Společnost Alwil software v současné době vlastní Kučera s Baudišem, každý z nich ovládá podle výpisu z obchodního rejstříku polovinu společnosti. Dosud prý nebylo rozhodnuto, jak velký podíl ve firmě novému finančnímu investorovi prodají. Kučera však tvrdí, že by se transakce měla týkat jen minoritní části Alwil softwaru. „Nepotřebujeme nutně peníze, spíše se snažíme diverzifikovat případné budoucí riziko antivirového byznysu na více akcionářů. Proto momentálně uvažujeme o prodeji přibližně 20 až 25procentního podílu,“ řekl týdeníku EURO.
Alwil software v loňském roce dosáhl více než půlmiliardového obratu a hrubý zisk vzrostl na 360 milionů korun. Pro letošní rok počítá firma s nárůstem základních ekonomických ukazatelů o 50 až 80 procent. Raketový vzestup zaznamenal Alwil software po roce 2003, kdy firma stála na pomezí krachu a Baudiš s Kučerou se rozhodli nabídnout avast! ke stažení na internetu zcela zdarma. Dnes tento antivirový program využívá asi 110 milionů klientů po celém světě; část uživatelů za něj platí dobrovolně a zbytek tržeb pochází od firem a živnostníků, kteří počítač s tímto antivirem používají k podnikání.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít