DM drogerie markt hlásí vyšší obrat i plány na expanzi

26. října 2010, 15:50 - Zina Plchová
26. října 2010, 15:50

O víc než 12 procent vzrostl meziroční obrat dm drogerie markt s.r.o. v České republice. S obratem 5 370 mil. Kč si upevnila své postavení a výrazně (o 1,8 procent) posílila podíl na českém drogistickém trhu.

Foto: dm drogerie

Od října minulého roku bylo v Česku otevřeno 28 zcela nových prodeje a dalších 8 prodejce zrenovoval, nyní tak dm v zemi provozuje 192 obchodů. V obchodním roce 2009/2010 bylo investováno téměř 299 mil. Kč. Velké plány má dm i do budoucna. V příštím obchodním roce plánuje investice v celkové výši 235 mil. Kč, z toho 210 mil. Kč na výstavbu a renovaci sítě prodejen a více než 20 mil. Kč na informační technologie. Otevřít by se mělo 25 nových prodejen.

Silná pozice dm privátních značek

K dobrému výsledku firmy přispívá kvalitní nabídka. Dm v posledním roce pracovala na posílení pozice svých privátních značek. Jejich sortiment zahrnuje kompetentní nabídku pečující kosmetiky pro celou rodinu, vše pro domácnost a péči o domácí zvířata. dm privátní značky pravidelně dosahují výborných a dobrých ohodnocení ve spotřebitelských testech. Podíl jejich odprodejů na celkovém obratu firmy se zvýšil na více než 22,7 %. Na konci října 2010 uvede dm do portfolia svých privátních značek novou značku Fascíno, nabízející ucelený sortiment ponožek a punčochového zboží.

Mezinárodní certifikace pro alverde

Jednou z privátních značek dm je alverde, která upravila stávající označení kontrolované přírodní kosmetiky německým logem BDIH na mezinárodně platnou certifikaci NaTrue. Ochranná známka NaTrue umožňuje díky jednotnému mezinárodnímu označení lepší orientaci v nabídce přírodních produktů té nejvyšší kvality. Stejné logo je totiž používáno na celém světě. Přírodní kosmetika alverde byla v Německu již dvakrát nominována na ocenění za trvalou udržitelnost (tzv. „Deutscher Nachhaltigkeitspreis“). Letos poprvé uděloval časopis Lebensmittel Praxis společně s triem odborných veletrhů InterMopro/InterCool/InterMeat cenu „ECOCARE 2010“. V kategorii „produkt“ byla za nejpřesvědčivější pojetí trvalé udržitelnosti oceněna právě značka alverde, která získala 1. místo.

Dm drogerie markt s.r.o. je vítězem ankety Obchodník roku 2009 v kategorii Prodejce drogistického zboží. Úspěch slaví i věrnostní dm aktive beauty program. Ke konci září měl víc než 800 tisíc aktivních členů.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít