Dividendy

30. června 2003, 00:00 - (čtk)
30. června 2003, 00:00

PVT: dividendy ani tantiémy nebudouSpolečnost PVT, která se zabývá systémovou integrací, nevyplatí z loňského téměř 12milionového zisku dividendu ani tantiémy. Osm a půl milionu přidělí do sociálního fondu a zbytek zůstane nerozdělen. Zisk PVT loni klesl o 114 milionů korun.STE vyplatí na akcii 35 korun.

PVT: dividendy ani tantiémy nebudou

Společnost PVT, která se zabývá systémovou integrací, nevyplatí z loňského téměř 12milionového zisku dividendu ani tantiémy. Osm a půl milionu přidělí do sociálního fondu a zbytek zůstane nerozdělen. Zisk PVT loni klesl o 114 milionů korun.

STE vyplatí na akcii 35 korun…

Středočeská energetická vyplatí z loňského zisku 636,4 milionu korun 35 korun na akcii, o patnáct korun méně než před rokem. Celkem si akcionáři rozdělili na dividendách 112,4 milionu korun. Téměř tři čtvrtiny z loňského zisku akcionáři přidělili do fondu rekapitalizace investic a pět procent do rezervního fondu. Sociální fond se rozrostl o téměř 16 milionů korun, členové orgánů společnosti si na tantiémách přijdou na 6,4 milionu korun.

…SČE také

Severočeská energetika (SČE) vyplatí z loňského čistého zisku 633 miliony korun hrubou dividendu 35 korun na akcii, nejméně od roku 1999. Celkem firma na dividendy použije 114 milionů korun. Z loňského zisku ponechá společnost 463 milionů korun jako nerozdělený zisk minulých let, který vzroste na 2,14 miliardy korun. Do rezervního fondu společnost přesune 31,7 milionu korun, zaměstnanecký a důchodový fond posílí celkem o 12,5 milionu korun. Do fondu restrukturalizace přesune SČE 5,5 milionu korun. Na tantiémách členům orgánů vyplatí 6,33 milionu korun.

Plzeňská teplárenská bude vyplácet poprvé

Plzeňská teplárenská vyplatí historicky první dividendu, a to 13,50 koruny na akcii. Z čistého zisku, který PT loni zdvojnásobila na 130,7 milionu korun, půjde na dividendy zhruba 16 milionů. Zbývající část podnik po přídělu do zákonných fondů dá na rozvoj a na splácení investičních úvěrů. Letos počítá PT se stejným ziskem.

Technoexport akcionáře potěší

Obchodní společnost Technoexport, která patří k hlavním českým favoritům pro zapojení do obnovy Iráku, vyplatí hrubou dividendu 13 800 korun na akcii s nominální hodnotou 100 000 korun. Loňský čistý zisk zůstal přibližně na předchozích 36 milionech korun. Na výplatu tak připadne 30 milionů korun. Technoexport loni hlavně vyvážel, a to hlavně cukrovary do Íránu a chemická zařízení do Sýrie a Egypta. Hlavním akcionářem Technoexportu je prostřednictvím Česká inkasní, která vlastní téměř 82 procent akcií, stát. Vedení podniku drží přibližně osm procent akcií.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Technologie
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít