Dividendy

30. června 2003, 00:00 - (čtk)
30. června 2003, 00:00

PVT: dividendy ani tantiémy nebudouSpolečnost PVT, která se zabývá systémovou integrací, nevyplatí z loňského téměř 12milionového zisku dividendu ani tantiémy. Osm a půl milionu přidělí do sociálního fondu a zbytek zůstane nerozdělen. Zisk PVT loni klesl o 114 milionů korun.STE vyplatí na akcii 35 korun.

PVT: dividendy ani tantiémy nebudou

Společnost PVT, která se zabývá systémovou integrací, nevyplatí z loňského téměř 12milionového zisku dividendu ani tantiémy. Osm a půl milionu přidělí do sociálního fondu a zbytek zůstane nerozdělen. Zisk PVT loni klesl o 114 milionů korun.

STE vyplatí na akcii 35 korun…

Středočeská energetická vyplatí z loňského zisku 636,4 milionu korun 35 korun na akcii, o patnáct korun méně než před rokem. Celkem si akcionáři rozdělili na dividendách 112,4 milionu korun. Téměř tři čtvrtiny z loňského zisku akcionáři přidělili do fondu rekapitalizace investic a pět procent do rezervního fondu. Sociální fond se rozrostl o téměř 16 milionů korun, členové orgánů společnosti si na tantiémách přijdou na 6,4 milionu korun.

…SČE také

Severočeská energetika (SČE) vyplatí z loňského čistého zisku 633 miliony korun hrubou dividendu 35 korun na akcii, nejméně od roku 1999. Celkem firma na dividendy použije 114 milionů korun. Z loňského zisku ponechá společnost 463 milionů korun jako nerozdělený zisk minulých let, který vzroste na 2,14 miliardy korun. Do rezervního fondu společnost přesune 31,7 milionu korun, zaměstnanecký a důchodový fond posílí celkem o 12,5 milionu korun. Do fondu restrukturalizace přesune SČE 5,5 milionu korun. Na tantiémách členům orgánů vyplatí 6,33 milionu korun.

Plzeňská teplárenská bude vyplácet poprvé

Plzeňská teplárenská vyplatí historicky první dividendu, a to 13,50 koruny na akcii. Z čistého zisku, který PT loni zdvojnásobila na 130,7 milionu korun, půjde na dividendy zhruba 16 milionů. Zbývající část podnik po přídělu do zákonných fondů dá na rozvoj a na splácení investičních úvěrů. Letos počítá PT se stejným ziskem.

Technoexport akcionáře potěší

Obchodní společnost Technoexport, která patří k hlavním českým favoritům pro zapojení do obnovy Iráku, vyplatí hrubou dividendu 13 800 korun na akcii s nominální hodnotou 100 000 korun. Loňský čistý zisk zůstal přibližně na předchozích 36 milionech korun. Na výplatu tak připadne 30 milionů korun. Technoexport loni hlavně vyvážel, a to hlavně cukrovary do Íránu a chemická zařízení do Sýrie a Egypta. Hlavním akcionářem Technoexportu je prostřednictvím Česká inkasní, která vlastní téměř 82 procent akcií, stát. Vedení podniku drží přibližně osm procent akcií.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní…
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan. Překvapení se nekoná
Technologie
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Intel uvádí procesory generace 8000. První čtyřjádra pro notebooky, Coffee Lake bude později
Král realtimových strategií se vrátí. Microsoft oznámil Age of Empires IV
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít