Dividendy

30. června 2003, 00:00 - (čtk)
30. června 2003, 00:00

PVT: dividendy ani tantiémy nebudouSpolečnost PVT, která se zabývá systémovou integrací, nevyplatí z loňského téměř 12milionového zisku dividendu ani tantiémy. Osm a půl milionu přidělí do sociálního fondu a zbytek zůstane nerozdělen. Zisk PVT loni klesl o 114 milionů korun.STE vyplatí na akcii 35 korun.

PVT: dividendy ani tantiémy nebudou

Společnost PVT, která se zabývá systémovou integrací, nevyplatí z loňského téměř 12milionového zisku dividendu ani tantiémy. Osm a půl milionu přidělí do sociálního fondu a zbytek zůstane nerozdělen. Zisk PVT loni klesl o 114 milionů korun.

STE vyplatí na akcii 35 korun…

Středočeská energetická vyplatí z loňského zisku 636,4 milionu korun 35 korun na akcii, o patnáct korun méně než před rokem. Celkem si akcionáři rozdělili na dividendách 112,4 milionu korun. Téměř tři čtvrtiny z loňského zisku akcionáři přidělili do fondu rekapitalizace investic a pět procent do rezervního fondu. Sociální fond se rozrostl o téměř 16 milionů korun, členové orgánů společnosti si na tantiémách přijdou na 6,4 milionu korun.

…SČE také

Severočeská energetika (SČE) vyplatí z loňského čistého zisku 633 miliony korun hrubou dividendu 35 korun na akcii, nejméně od roku 1999. Celkem firma na dividendy použije 114 milionů korun. Z loňského zisku ponechá společnost 463 milionů korun jako nerozdělený zisk minulých let, který vzroste na 2,14 miliardy korun. Do rezervního fondu společnost přesune 31,7 milionu korun, zaměstnanecký a důchodový fond posílí celkem o 12,5 milionu korun. Do fondu restrukturalizace přesune SČE 5,5 milionu korun. Na tantiémách členům orgánů vyplatí 6,33 milionu korun.

Plzeňská teplárenská bude vyplácet poprvé

Plzeňská teplárenská vyplatí historicky první dividendu, a to 13,50 koruny na akcii. Z čistého zisku, který PT loni zdvojnásobila na 130,7 milionu korun, půjde na dividendy zhruba 16 milionů. Zbývající část podnik po přídělu do zákonných fondů dá na rozvoj a na splácení investičních úvěrů. Letos počítá PT se stejným ziskem.

Technoexport akcionáře potěší

Obchodní společnost Technoexport, která patří k hlavním českým favoritům pro zapojení do obnovy Iráku, vyplatí hrubou dividendu 13 800 korun na akcii s nominální hodnotou 100 000 korun. Loňský čistý zisk zůstal přibližně na předchozích 36 milionech korun. Na výplatu tak připadne 30 milionů korun. Technoexport loni hlavně vyvážel, a to hlavně cukrovary do Íránu a chemická zařízení do Sýrie a Egypta. Hlavním akcionářem Technoexportu je prostřednictvím Česká inkasní, která vlastní téměř 82 procent akcií, stát. Vedení podniku drží přibližně osm procent akcií.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít