Disketám už dávno odzvonilo

19. dubna 2004, 00:00 - admin
19. dubna 2004, 00:00

BEZ PŘÍMÉHO SPOJENÍ SE DATA MEZI DVĚMA POČÍTAČI PŘENÁŠEJÍ TÉŽKO. DISKETY JSOU NEPRAKTICKÉ, NESPOLEHLIVÉ, VYPALOVÁNÍ NA CD DISKY NENÍ ZASE PŘI DLOUHODOBÉM UŽÍVÁNÍ LEVNÉ, TAK VÍTĚZÍ MALÉ PLASTOVÉ KARTÍČKY - PAMĚŤOVÉ KARTY. Paměťové karty mají snad jen samé výhody.

Paměťové karty jsou dokonalým způsobem přenosu dat

BEZ PŘÍMÉHO SPOJENÍ SE DATA MEZI DVĚMA POČÍTAČI PŘENÁŠEJÍ TÉŽKO. DISKETY JSOU NEPRAKTICKÉ, NESPOLEHLIVÉ, VYPALOVÁNÍ NA CD DISKY NENÍ ZASE PŘI DLOUHODOBÉM UŽÍVÁNÍ LEVNÉ, TAK VÍTĚZÍ MALÉ PLASTOVÉ KARTÍČKY - PAMĚŤOVÉ KARTY.

Paměťové karty mají snad jen samé výhody. Jsou malé, lehké, spolehlivé, vejde se na ně velké množství dat. Jen cena některých modulů je stále vysoká, ale pozitivní je, že stále klesá. Paměťová karta je ideálním pomocníkem při přenosu dat mezi dvěma počítači, pokud nejsou propojeny kabelem nebo internetem. Data stačí na jednom počítači nahrát na kartu a na druhém stáhnout.

SNADNÁ KOMUNIKACE S POČÍTAČEM

Příjemné je, že nahraná data na kartě zůstanou libovolně dlouhou dobu a jsou odolná nepříznivým vlivům, což se o disketách říci nedá. Paměťové karty se dají také neomezeně dlouhou dobu používat - cyklus nahrání a smazaní obsahuje prakticky neomezen. Největší výhodou všech paměťových karet je snadná komunikace s počítačem. Karta se po připojení k počítači hlásí uživateli jako další pevný disk. K tomu je potřeba čtečka paměti -existují různé druhy, stejně jako karet Pokud nehodláte spekulovat a vlastnit více druhů karet, stačí vám čtečka specializovaná na jeden typ karet. Pokud máte více zařízení využívajících různé karty, pořiďte si ČteČku univerzální. Výběr karty je nutné pečlivě zvážit, investice do ní totiž není malá. Obecně platí zásada: čím vyšší datová kapacita, tím dražší karta. S velikostí však ruku v ruce klesá cena, kterou zaplatíte za jeden megabyte. Je lepší pořídit si 256MB kartu než 128MB. Ta možná bude stačit vašim současným nárokům, ale až si pořídíte nový fotoaparát, už vám určitě stačit nebude. Každá čtečka, kterou si ke kartě koupíte (stačí jedna čtečka kviče kartám stejného typu), by měla být vybavena konektorem USB. Je to nejrychlejší praktické a univerzální řešení.

VELKÝ VÝBĚR

Výrobci karet příliš nepřemýšleli a téměř každá firma hodila na trh svou vlastní paměťovou kartu. Nejrozumnější je nakoupit karty podle přístrojů, které používáte. Počítejte ale s tím, že někteří výrobci užívají svoje jedinečné formáty (Olympus, Sony) a v přístrojích jiných firem je nepoužijete. Snažte se proto nakupovat přístroje, které podporují jeden formát. Možná budou o něco dražší, ale nakonec ušetříte, protože nebudete muset utrácet za čtečky jiných karet. K těm nejuniverzálnějším patří nyní karta SD-Secure Digital.

TROCHU TECHNIKY

Malé plastové destičky vsobě ukrývají flash ROM paměť. ROM znamená, že obsah paměti se po odpojeni přívodu energie nesmaže. Flash indikuje, Že se obsah dá přepisovat. Počet zařízeni, v nichž se paměťové karty používají, se neustále rozšiřuje: digitální foťáky, MP3 přehrávače, PDA, mobilní telefony… Perspektivní médium trpí jediným problémem - existuje několik formátů paměťových karet, které se Uší tvarem a počtem vývodů, nikoliv už svou funkcí.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít