Disketám už dávno odzvonilo

19. dubna 2004, 00:00 - admin
19. dubna 2004, 00:00

BEZ PŘÍMÉHO SPOJENÍ SE DATA MEZI DVĚMA POČÍTAČI PŘENÁŠEJÍ TÉŽKO. DISKETY JSOU NEPRAKTICKÉ, NESPOLEHLIVÉ, VYPALOVÁNÍ NA CD DISKY NENÍ ZASE PŘI DLOUHODOBÉM UŽÍVÁNÍ LEVNÉ, TAK VÍTĚZÍ MALÉ PLASTOVÉ KARTÍČKY - PAMĚŤOVÉ KARTY. Paměťové karty mají snad jen samé výhody.

Paměťové karty jsou dokonalým způsobem přenosu dat

BEZ PŘÍMÉHO SPOJENÍ SE DATA MEZI DVĚMA POČÍTAČI PŘENÁŠEJÍ TÉŽKO. DISKETY JSOU NEPRAKTICKÉ, NESPOLEHLIVÉ, VYPALOVÁNÍ NA CD DISKY NENÍ ZASE PŘI DLOUHODOBÉM UŽÍVÁNÍ LEVNÉ, TAK VÍTĚZÍ MALÉ PLASTOVÉ KARTÍČKY - PAMĚŤOVÉ KARTY.

Paměťové karty mají snad jen samé výhody. Jsou malé, lehké, spolehlivé, vejde se na ně velké množství dat. Jen cena některých modulů je stále vysoká, ale pozitivní je, že stále klesá. Paměťová karta je ideálním pomocníkem při přenosu dat mezi dvěma počítači, pokud nejsou propojeny kabelem nebo internetem. Data stačí na jednom počítači nahrát na kartu a na druhém stáhnout.

SNADNÁ KOMUNIKACE S POČÍTAČEM

Příjemné je, že nahraná data na kartě zůstanou libovolně dlouhou dobu a jsou odolná nepříznivým vlivům, což se o disketách říci nedá. Paměťové karty se dají také neomezeně dlouhou dobu používat - cyklus nahrání a smazaní obsahuje prakticky neomezen. Největší výhodou všech paměťových karet je snadná komunikace s počítačem. Karta se po připojení k počítači hlásí uživateli jako další pevný disk. K tomu je potřeba čtečka paměti -existují různé druhy, stejně jako karet Pokud nehodláte spekulovat a vlastnit více druhů karet, stačí vám čtečka specializovaná na jeden typ karet. Pokud máte více zařízení využívajících různé karty, pořiďte si ČteČku univerzální. Výběr karty je nutné pečlivě zvážit, investice do ní totiž není malá. Obecně platí zásada: čím vyšší datová kapacita, tím dražší karta. S velikostí však ruku v ruce klesá cena, kterou zaplatíte za jeden megabyte. Je lepší pořídit si 256MB kartu než 128MB. Ta možná bude stačit vašim současným nárokům, ale až si pořídíte nový fotoaparát, už vám určitě stačit nebude. Každá čtečka, kterou si ke kartě koupíte (stačí jedna čtečka kviče kartám stejného typu), by měla být vybavena konektorem USB. Je to nejrychlejší praktické a univerzální řešení.

VELKÝ VÝBĚR

Výrobci karet příliš nepřemýšleli a téměř každá firma hodila na trh svou vlastní paměťovou kartu. Nejrozumnější je nakoupit karty podle přístrojů, které používáte. Počítejte ale s tím, že někteří výrobci užívají svoje jedinečné formáty (Olympus, Sony) a v přístrojích jiných firem je nepoužijete. Snažte se proto nakupovat přístroje, které podporují jeden formát. Možná budou o něco dražší, ale nakonec ušetříte, protože nebudete muset utrácet za čtečky jiných karet. K těm nejuniverzálnějším patří nyní karta SD-Secure Digital.

TROCHU TECHNIKY

Malé plastové destičky vsobě ukrývají flash ROM paměť. ROM znamená, že obsah paměti se po odpojeni přívodu energie nesmaže. Flash indikuje, Že se obsah dá přepisovat. Počet zařízeni, v nichž se paměťové karty používají, se neustále rozšiřuje: digitální foťáky, MP3 přehrávače, PDA, mobilní telefony… Perspektivní médium trpí jediným problémem - existuje několik formátů paměťových karet, které se Uší tvarem a počtem vývodů, nikoliv už svou funkcí.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít