Developeři se záplav nebojí

14. dubna 2003, 00:00 - Připravil Tomáš Johánek, johanek@edoras.cz
14. dubna 2003, 00:00

V povodněmi poničeném Karlíně vzniknou atypické byty z bývalé sýpkyHistorická sýpka v karlínské Šaldově ulici se patrně změní na dům s luxusními byty. Projekt architekta Karla Baumschlagera by měla realizovat developerská společnost Real Estate Karlín Group (REKG), která se podílí na celkové rekonstrukci bývalé průmyslové části Karlína.

V povodněmi poničeném Karlíně vzniknou atypické byty z bývalé sýpky

Historická sýpka v karlínské Šaldově ulici se patrně změní na dům s luxusními byty. Projekt architekta Karla Baumschlagera by měla realizovat developerská společnost Real Estate Karlín Group (REKG), která se podílí na celkové rekonstrukci bývalé průmyslové části Karlína. Podle Baumschlagera bylo cílem jeho návrhu sladit potřebu zachování charakteru karlínské historické stavby a zároveň vyhovět požadavkům moderního života. Nové byty budou velmi atypické o ploše minimálně 80 m 2. Jejich cena by se měla pohybovat od 45 tisíc za m 2. Jak řekl zástupce investorské firmy Petr Soukup, stavět se začne ihned po dokončení protipovodňových bariér, které by měly v budoucnu zabránit opětovnému zatopení Karlína. Soukup očekává, že bariéry budou na svých místech přibližně do října příštího roku, pak se tedy bude moci začít stavět. „Stavba protipovodňových opatření by mohla být zahájena v červnu či červenci,“ potvrdil náměstek pražského primátora Jiří Paroubek. Magistrát proto letos na tyto účely vyčlenil 400 mil. Kč, v příštím roce počítá s uvolněním až miliardy korun. „Podstatná část protipovodňových bariér by mohla být hotova na konci roku 2004,“ dodal. Rekonstrukce sýpky by měla trvat přibližně 14 měsíců, náklady stavebních prací zatím nelze odhadnout, neboť celá stavba je zatím ve fázi projektové přípravy. Developerská společnost REKG se chystá během následujících pěti let do Karlína investovat až 12 miliard korun. Konsorcium firem Investoři pro Prahu 8, jehož je uvedený developer členem, pak společně 25 až 30 miliard korun. Podle obchodního ředitele firmy Milodara Miškoviče půjdou tyto peníze jak na kancelářské, tak na bytové projekty. V průběhu tří až pěti let hodlá REKG postavit v Karlíně více než 80 tisíc m 2 kancelářských ploch a 88 až 100 atypických bytových jednotek. Karlín byl při loňských rozsáhlých povodních jednou z nejvíce postižených pražských lokalit. V oda zde přímo zasáhla 1100 domů. Žádný z velkých investorů však tuto oblast neopustil, naopak, řada z nich tady chystá další investice a kupuje nové pozemky.

Karlín byl povodněmi zasažen opravdu těžce a jejich stopy jsou v této čtvrti patrné dodnes. Kupodivu přes řadu prognóz, které této čtvrti předvídaly konec zájmu investorů a developerů, se v Karlíně opět hodně staví.

FOTO ARCHÍV

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít