Designblok

05. října 2010, 14:01 - Irena Ryšánková
05. října 2010, 14:01

Dvanáctý ročník Designbloku se nese ve znamení vody, která spojuje v dobrém i zlém Karlín, Holešovice a Staré i Nové Město. Pražská podzimní přehlídka už tradičně nabídne řadu novinek z oblasti designu nábytku, bytových doplňků, módy a životního stylu. Na své si přijde laická i odborná veřejnost.

Autor: Designblok

Letošní Designblok se uskuteční od 5. do 10. října a návštěvníkům nabídne tři hlavní zóny a jedno Superstudio, které najde své místo – stylově – na Vltavské. Právě tam se na ploše přes 6 000 čtverečních metrů představí víc než 200 vystavovatelů a spousta módních přehlídek.

V hlavní sekci Créme de la Créme se budou prezentovat výrobci, distributoři a autorské designérské značky s tím, co vytvořili za poslední rok. Oddělení Designers Prototype bude pak hostitelem českých i zahraničních vysokých škol a mladých designérů, kteří tu předvedou své autorské koncepty a prototypy. Podnikatelé, kteří by se rádi ujali produkce výrobků s originální designem, tak budou mít šanci vybrat si budoucí spolupracovníky i s kompletním výrobním programem.

Ti, kdo touží po atraktivním designu, jistě navštíví DesignMarket, v němž budou obchody, značky a designéři nabízet své zboží. Scházet nebude ani Fashion Week a spolu s ním mladí čeští módní návrháři.

Designblok samozřejmě jako každý rok uvede i zajímavé zahraniční hosty. Letos jich přijede pět, jmenovitě holandský designér Droog Richard Hutten, Inga Sempé, která navrhuje pro Ligne Roset, Norové Stokke Austad a Andreas Engesvik se stolky určenými pro nekonvenční zahradní stolování a v neposlední řadě také Daphna Isaacs a Laurens Manders z Eindhovenu.

Milovníkům dekadence, ale nejen jim, je určena výstava Decadence Now! Za hranicí krajnosti, jež zakotvila v Rudolfinu a Uměleckoprůmyslovém muzeu. Polský design, o němž většina Čechů neví zhola nic, se zase usídlí ve Veletržním paláci. Showroomy plné novinek naleznete v zónách Karlína a Holešovic, butiky s přehlídkami zase na Novém a Starém Městě.

A na závěr ještě to nejdůležitější: řadu stylových výrobků pořídíte v rámci Designbloku se zajímavými slevami.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít