Depeche Mode na černo

10. července 2009, 12:32 - ing. Miroslav Tryner
10. července 2009, 12:32

Kultura a zábava ing.

Koncert britské skupiny Depeche Mode 25. června ve slávistické multifunkční Synot Tip Aréně v pražském Edenu proběhl bez povolení hygienické služby. Pořadateli koncertu, agentuře Live Nation, za to hrozí tučná pokuta. „Hygienická služba kvůli nesplněným hlukovým limitům pořádání koncertů na fotbalovém stadionu Slavie Praha v Edenu nepovolila ani před 22. hodinou. Takže se tu tyto druhy akcí nesmějí vůbec konat. Proto s pořadatelem koncertu Depeche Mode v nejbližší době zahájíme správní řízení,“ řekl týdeníku EURO mluvčí městské části Praha 10 Jan Charvát. Pořadateli dle něj hrozí pokuta v řádu statisíců korun, protože stadion Slavie Praha má kolaudaci jen na fotbalová utkání.
Oficiální stanovisko agentury Live Nation se získat nepodařilo, neboť mluvčí firmy Petr Novák pobývá na dovolené. Zástupci agentury týdeníku EURO pouze sdělili, že žádnou sankci nečekají, protože koncert byl ukončen před 22. hodinou, tedy před započetím nočního klidu. Na vystoupení Depeche Mode do Synot Tip Arény přišlo 32 tisíc fanoušků. Zda případná sankce pořadatele akce a jeho profit z ní citelně ovlivní, není jasné, protože agentura Live Nation finanční výsledky ze svých jednotlivých akcí nezveřejňuje.
Kolaudace Synot Tip Arény pouze pro fotbalová utkání značně komplikuje projekt Edenu jako multifunkčního stadionu, kde se s výnosy z koncertů a dalších kulturních akcí jako s významným příspěvkem počítalo.
„Stále čekáme na návrh majitele stadionu, tedy společnosti E Side Property ohledně prodeje části společnosti, do které by E Side převedla nemovitý majetek edenského areálu. Naši zastupitelé o případné koupi podílu již rozhodli, jsme připraveni jednat. Míč je nyní na straně E Side. Absence možnosti pořádat v areálu koncerty a další akce však pro nás samozřejmě bonitu Synot Tip Arény snižuje,“ dodal Charvát.
Marketingová ředitelka společnosti E Side Kristýna Svobodová však vidí záležitost jinak: „Podle našeho právního výkladu obdrženého kolaudačního rozhodnutí není pořádání akcí na stadionu, mimo fotbalových, kromě zmíněné 22. hodiny pro ukončení akce dále omezeno.“
Záležitost vstupu Prahy 10 do projektu E Side pak Svobodová zcela popírá, i když v roce 2006 bylo sepsáno memorandum o vzájemné spolupráci s městskou částí Praha 10 a akciovými společnostmi SK Slavia Praha – fotbal a Bohemians 1905. „E Side neuvažuje o prodeji části majetku, nikdy o převedení nemovitého majetku s nikým nejednala a nejedná,“ uvedla pro týdeník EURO Svobodová.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Tahle zahnutá výloha je ve skutečnosti obří flexibilní OLED panel od LG
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít