Denní chleba? Pizza a mražené knedlíky

27. května 2013, 16:28 - Jiří Vlček, společnost FrostFood
27. května 2013, 16:28

Jsem asi jeden z mála lidí, kteří jezdí do práce s oblibou přes Polsko. Mám to z bydliště v Polici nad Metují do továrny na mraženou pizzu a knedlíky v Rokytnici v Orlických horách 75 kilometrů. V létě se vyplatí jet přes polské lyžařské středisko Zieleniec, neboť je tam nádherná příroda a hodinu pohody ozvláštní i několik jelenů. Mám během cesty opravdu klid na rozmýšlení o tom, co mě dnes čeká," říká Jiří Vlček, spolumajitel a ředitel společnosti FrostFood.

Bariéra dodavatele z východního bloku

Vyjíždím v 6.30, o hodinu později už beru hrnek kávy a vyrážím za kolegy do všech kanceláří. Není nad to, probrat se všemi celý den, vyřešit drobnosti a dozvědět se, jestli jde všechno jako na drátkách. Jen v pátek mám navíc porady. A to je právě dnes.

Když jsem se stal spolumajitelem společnosti FrostFood, musel jsem se začít věnovat především rozvojovým projektům a hledání obchodních příležitostí. Nic naplat, český trh trpí v potravinářském sektoru recesí, takže jsme museli obrátit pozornost do zahraničí – především je to Norsko, Dánsko, Švédsko, Německo a v poslední době se naše aktivity velmi slibně rozvíjejí na anglickém trhu.

Prosadit se tam znamená nejen dodržet velmi přísné požadavky na kvalitu, ale mnohdy také překonat psychologickou bariéru obav z „dodavatele z východního bloku“, což vyžaduje řadu osobních jednání. Ač to může znít paradoxně, vyplácí se nám pozvat naše zákazníky až k nám do Orlických hor. Pro mnohé to je nezapomenutelný výlet, ale na jednom se shodují všichni – dokážeme vyrábět kvalitní potraviny.

Každý musí ochutnat

Porada končí okolo 12.30. A pokud jsem si dosud trochu stěžoval, nyní přichází na řadu hlavní výhoda potravinářské společnosti – jdeme ochutnávat!

Zastávám názor, že každý zaměstnanec musí znát a ochutnat naše výrobky a má plné právo mít k nim jakékoli připomínky. Úplně nejlepší jsou přitom ochutnávky nových receptur. Myslíte, že jsou dobré knedlíky s brusinkami, nebo naopak s nugátem? Věřte mi, že tato část mojí práce je opravdu příjemná. Měl bych asi upozornit, že degustace probíhají prakticky každý den. Naštěstí máme tolik příchutí, že to lze vydržet. A navíc vyvíjíme stále nové a nové chuťové varianty.

Mimochodem pokud teď někdo z vás ohrnuje nos nad takovou stravou, měl bych poznamenat, že se u nás ochutnávají i výrobky mířící na západní trhy. Tam jsou ochotni a schopni platit za kvalitu, takže jsme například uspěli ve Skandinávii s plněnou pizzou Calzone, která na českém trhu není. A jelikož je u nás hlavním problémem levná konkurence z Polska, tak nevím, jestli někdy bude.

Je třeba se udržovat

Ale zpět ke stroji. Sedám k počítači a hodinu až dvě vyřizuji e­mailovou korespondenci, připravuji se na nadcházející jednání a analyzuji zaslané podklady – cenové nabídky a nové poptávky od zákazníků. To mi nakonec vydrží až do páté hodiny. Je čas na cestu domů, a jelikož mi to trvá hodinu, jak jsem uvedl, je to čas na telefonáty, které mohly počkat právě až na odpoledne.

Vzhledem k výše uvedeným ochutnávkám se po večerech snažím udržovat v kondici a v přijatelné váhové kategorii. V zimě se minimálně třikrát do týdne chodím hýbat, ideálně s míčem, případně košíkem, abych nezapomněl na badminton, v létě jezdím na kole.

V každém případě, ať je mráz nebo teplo, po sportu následuje oficiální a povinný rozbor dosažených výsledků s kamarády nad půllitrem piva. Domů se obvykle vracím okolo desáté. Přečtu si noviny a usínám s rozečtenou knihou kolem půlnoci.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Budete platit daň z příjmu z prodeje nemovitosti?
Do čeho investovat, abychom ušetřili
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští 10 minut
Tohle by mohla být revoluce. Pi Charger slibuje první opravdu pohodlné bezdrátové nabíjení
Ovladač od Nvidie způsobuje problémy. Zejména s Nočním osvětlením [Windows Insider]
Naděje v kauze drahých pamětí. Výrobci DRAM konečně investují do zvýšení kapacit
„Nejnebezpečnější“ celebritou je Avril Lavigne, tvrdí experti z McAfee
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít