Deloitte ve fiskálním roce zvýšil tržby na 28,8 miliardy USD

22. září 2011, 17:51 - Profit, TZ
22. září 2011, 17:51

Společnost Deloitte Touche Tohmatsu Limited dnes oznámila, že členské firmy dosáhly ve fiskálním roce, který skončil 31. května 2011, celkových tržeb ve výši 28,8 miliardy USD.

Foto: Profimedia.cz

Celkové tržby tak vzrostly meziročně o 8,4 % a o 7,7 % v místní měně. Růst za hospodářské období 2005 až 2011 činil 8 %. Členské firmy Deloitte (Deloitte) vykázaly růst ve všech třech hlavních geografických regionech. Nejvíce se členským firmám Deloitte dařilo v tzv. rozvíjejících se zemí v regionu Asie a Tichomoří a Severní a Jižní Ameriky.

„Výsledky svědčí o síle a stabilitě pestrého portfolia služeb společnosti Deloitte a dlouhodobému zacílení na kvalitu a klienty členských firem,“ uvedl Barry Salzberg, generální ředitel společnosti Deloitte Touche Tohmatsu Limited. „Mezioborový model služeb a šíře a hloubka schopností poskytují odborníkům Deloitte jedinečnou možnost dodávat nadstandardní audit a inovativní řešení, která odpovídají komplexním potřebám klientů a pomáhají jim v jejich růstu,” dodal Salzberg.

Rozvíjení talentovaných pracovníků a vytváření pracovních příležitostí

Celkový počet zaměstnanců meziročně vzrostl o 7,1 % na 182 tisíc. Do roku 2015 Deloitte očekává zvýšení počtu pracovníků na 250 tisíc. „Růst talentovaných zaměstnanců společnosti Deloitte odráží závazek vytvářet dlouhodobě udržitelné profese a poskytovat příležitosti k růstu pro talentované pracovníky s vynikajícími výsledky. Proto jsme se rozhodli investovat 300 milionů USD do Univerzity Deloitte, což je nová dynamická instituce pro rozvoj vzdělávání a vedení nedaleko Dallasu v americkém státě Texas. Našim odborníkům pomůže udržet si místo v čele profesních vývojových trendů a rozvíjet své schopnosti,“ poznamenal Salzberg.

Závazek kvality

Deloitte považuje prvotřídní kvalitu za základ svého podnikání a trvale se zaměřuje na dodávání standardně co nejlepších služeb. Mimořádně významný je závazek Deloitte dbát při poskytování auditních služeb na veřejný zájem. Síť společností Deloitte vynaložila značné investice do finančního a lidského kapitálu na rozvoj a proměnu auditního oddělení tak, aby zahrnovalo prvotřídní metody, technologie a odborníky, kteří pomohou klientům členských firem reagovat na stále se měnící realitu současného podnikatelského a regulatorního prostředí.

Výsledky v oblasti služeb a průmyslových odvětví

Největší růst vykázala společnost Deloitte v oblasti finančního poradenství (15,1 %) a podnikového poradenství (14,9 %). Na růstu finančního poradenství se podílely oceňovací služby, restrukturalizace a forenzní služby, které pomocí schopností pokročilé analýzy dat umožnily klientům členských firem zvýšit efektivitu a zlepšit řešení problémů. K růstu finančního poradenství Deloitte dále přispěly fúze a akvizice stimulované nárůstem investic do vznikajících trhů v Číně, Indii a Brazílii.  

Růst tržeb podnikového poradenství provázely velice náročné tržní podmínky. K růstu přispěla zejména schopnost Deloitte pomoci klientům členských firem implementovat předložená doporučení. Díky kombinaci rozsáhlých dovedností umožňujících poskytovat na trhu jedinečná řešení, jako je například integrace regulatorních znalostí se schopnostmi v oblasti strategií, technologií a lidského kapitálu, si společnost Deloitte vytvořila příznivou pozici pro služby finančnímu sektoru a integraci podniků po provedení fúze.  

Růst podle služeb a odvětví (celkové výsledky v USD):

  • nejvyšší růst o 15,1 % vykázalo finanční poradenství,
  • tržby v oblasti podnikového poradenství vzrostly o 14,9 %,
  • tržby daňového poradenství vzrostly o 5,2 %,
  • tržby v oblasti auditu a řízení podnikových rizik stouply o 4,7 %,
  • Odvětví: finanční sektor vykázal nejvyšší růst tržeb o 13,5 %, tržby v odvětví energetiky a zdrojů stouply o 8,8 %, bio-farmaceutický průmysl a péče o zdraví o 8,1 % a výroba o 7,5 %.

Růst podle regionů (celkové výsledky v USD):

  • Tržby v regionu Asie a Tichomoří vzrostly o 15,8 %, čímž se tento region již sedmý rok po sobě stal nejrychleji rostoucí oblastí. Tržby společnosti Deloitte v Číně stouply o 8,3 %. Členské firmy v Austrálii a Indii dosáhly růstu přes 25 %. Růst téměř všech členských firem v regionu byl dvouciferný.  
  • Tržby v Severní a Jižní Americe stouply o 10,4 %, nejvyšší růst, více než 20 %, vykázala Brazílie a Čile. Členské firmy v Kanadě a USA vykázaly mimořádný růst v extrémně těžkých obchodních podmínkách.
  • Tržby v Evropě, na Středním východě a v Africe se zvýšily o 3,2 %, dvoumístný růst vykázaly členské firmy na Středním východě, ve Švédsku, v Turecku a v Norsku.

„Silný růst tržeb Deloitte je přímým důsledkem nepolevujícího zaměření členských firem na strategické priority a poskytovaní standardně vynikajících služeb klientům, což je základem a motem strategie společnosti Deloitte „As One“. Na strategické investice bylo vynaloženo přes 1 miliardu USD. Svědčí to o závazku společnosti Deloitte vůči svým klientům, lidem a podnikání,“ doplnil Salzberg.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít