Deloitte ve fiskálním roce zvýšil tržby na 28,8 miliardy USD

22. září 2011, 17:51 - Profit, TZ
22. září 2011, 17:51

Společnost Deloitte Touche Tohmatsu Limited dnes oznámila, že členské firmy dosáhly ve fiskálním roce, který skončil 31. května 2011, celkových tržeb ve výši 28,8 miliardy USD.

Foto: Profimedia.cz

Celkové tržby tak vzrostly meziročně o 8,4 % a o 7,7 % v místní měně. Růst za hospodářské období 2005 až 2011 činil 8 %. Členské firmy Deloitte (Deloitte) vykázaly růst ve všech třech hlavních geografických regionech. Nejvíce se členským firmám Deloitte dařilo v tzv. rozvíjejících se zemí v regionu Asie a Tichomoří a Severní a Jižní Ameriky.

„Výsledky svědčí o síle a stabilitě pestrého portfolia služeb společnosti Deloitte a dlouhodobému zacílení na kvalitu a klienty členských firem,“ uvedl Barry Salzberg, generální ředitel společnosti Deloitte Touche Tohmatsu Limited. „Mezioborový model služeb a šíře a hloubka schopností poskytují odborníkům Deloitte jedinečnou možnost dodávat nadstandardní audit a inovativní řešení, která odpovídají komplexním potřebám klientů a pomáhají jim v jejich růstu,” dodal Salzberg.

Rozvíjení talentovaných pracovníků a vytváření pracovních příležitostí

Celkový počet zaměstnanců meziročně vzrostl o 7,1 % na 182 tisíc. Do roku 2015 Deloitte očekává zvýšení počtu pracovníků na 250 tisíc. „Růst talentovaných zaměstnanců společnosti Deloitte odráží závazek vytvářet dlouhodobě udržitelné profese a poskytovat příležitosti k růstu pro talentované pracovníky s vynikajícími výsledky. Proto jsme se rozhodli investovat 300 milionů USD do Univerzity Deloitte, což je nová dynamická instituce pro rozvoj vzdělávání a vedení nedaleko Dallasu v americkém státě Texas. Našim odborníkům pomůže udržet si místo v čele profesních vývojových trendů a rozvíjet své schopnosti,“ poznamenal Salzberg.

Závazek kvality

Deloitte považuje prvotřídní kvalitu za základ svého podnikání a trvale se zaměřuje na dodávání standardně co nejlepších služeb. Mimořádně významný je závazek Deloitte dbát při poskytování auditních služeb na veřejný zájem. Síť společností Deloitte vynaložila značné investice do finančního a lidského kapitálu na rozvoj a proměnu auditního oddělení tak, aby zahrnovalo prvotřídní metody, technologie a odborníky, kteří pomohou klientům členských firem reagovat na stále se měnící realitu současného podnikatelského a regulatorního prostředí.

Výsledky v oblasti služeb a průmyslových odvětví

Největší růst vykázala společnost Deloitte v oblasti finančního poradenství (15,1 %) a podnikového poradenství (14,9 %). Na růstu finančního poradenství se podílely oceňovací služby, restrukturalizace a forenzní služby, které pomocí schopností pokročilé analýzy dat umožnily klientům členských firem zvýšit efektivitu a zlepšit řešení problémů. K růstu finančního poradenství Deloitte dále přispěly fúze a akvizice stimulované nárůstem investic do vznikajících trhů v Číně, Indii a Brazílii.  

Růst tržeb podnikového poradenství provázely velice náročné tržní podmínky. K růstu přispěla zejména schopnost Deloitte pomoci klientům členských firem implementovat předložená doporučení. Díky kombinaci rozsáhlých dovedností umožňujících poskytovat na trhu jedinečná řešení, jako je například integrace regulatorních znalostí se schopnostmi v oblasti strategií, technologií a lidského kapitálu, si společnost Deloitte vytvořila příznivou pozici pro služby finančnímu sektoru a integraci podniků po provedení fúze.  

Růst podle služeb a odvětví (celkové výsledky v USD):

  • nejvyšší růst o 15,1 % vykázalo finanční poradenství,
  • tržby v oblasti podnikového poradenství vzrostly o 14,9 %,
  • tržby daňového poradenství vzrostly o 5,2 %,
  • tržby v oblasti auditu a řízení podnikových rizik stouply o 4,7 %,
  • Odvětví: finanční sektor vykázal nejvyšší růst tržeb o 13,5 %, tržby v odvětví energetiky a zdrojů stouply o 8,8 %, bio-farmaceutický průmysl a péče o zdraví o 8,1 % a výroba o 7,5 %.

Růst podle regionů (celkové výsledky v USD):

  • Tržby v regionu Asie a Tichomoří vzrostly o 15,8 %, čímž se tento region již sedmý rok po sobě stal nejrychleji rostoucí oblastí. Tržby společnosti Deloitte v Číně stouply o 8,3 %. Členské firmy v Austrálii a Indii dosáhly růstu přes 25 %. Růst téměř všech členských firem v regionu byl dvouciferný.  
  • Tržby v Severní a Jižní Americe stouply o 10,4 %, nejvyšší růst, více než 20 %, vykázala Brazílie a Čile. Členské firmy v Kanadě a USA vykázaly mimořádný růst v extrémně těžkých obchodních podmínkách.
  • Tržby v Evropě, na Středním východě a v Africe se zvýšily o 3,2 %, dvoumístný růst vykázaly členské firmy na Středním východě, ve Švédsku, v Turecku a v Norsku.

„Silný růst tržeb Deloitte je přímým důsledkem nepolevujícího zaměření členských firem na strategické priority a poskytovaní standardně vynikajících služeb klientům, což je základem a motem strategie společnosti Deloitte „As One“. Na strategické investice bylo vynaloženo přes 1 miliardu USD. Svědčí to o závazku společnosti Deloitte vůči svým klientům, lidem a podnikání,“ doplnil Salzberg.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější…
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak nezapomíná
Technologie
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Microsoft bude vyplácet solidní odměny za nalezené díry nejen ve Windows
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít