Daň z příjmu při prodeji bytu

23. dubna 2007, 00:00 - Potůčková, Petr Kučera
23. dubna 2007, 00:00

Chci koupit nový byt v osobním vlastnictví a následně prodat svůj byt v osobním vlastnictví, kde mám bydliště kratší než dva roky. Lze pak příjem z prodeje bytu hodnotit jako obstarání bytových potřeb podle §4 u) zákona o daních z příjmů? Ne, v tomto případě by příjem z prodeje vašeho bytu nesplňoval kritéria pro osvobození podle §4 odst.

Chci koupit nový byt v osobním vlastnictví a následně prodat svůj byt v osobním vlastnictví, kde mám bydliště kratší než dva roky. Lze pak příjem z prodeje bytu hodnotit jako obstarání bytových potřeb podle §4 u) zákona o daních z příjmů?

Ne, v tomto případě by příjem z prodeje vašeho bytu nesplňoval kritéria pro osvobození podle §4 odst. 1 písm. u) zákona 586/1992 Sb. o daních z příjmů.

Osvobození se vztahuje pouze na případy, kdy poplatníkovi vzniká příjem z titulu nabytí vlastnictví k novému (respektive jinému) bytu získanému jako náhrada za byt stávající. Nebo v případě, kdy je uživatel povinen byt uvolnit a je mu vyplacena odpovídající náhrada.

**Mgr. Michal Sailer, daňový poradce, APOGEO Tax

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

  • Největší mýty o bolesti zad

  • Profesor Sameš: Porucha lícního nervu není legrace

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít