Další novinky v roce 2007

02. ledna 2007, 00:00 - admin
02. ledna 2007, 00:00

ČESKOPodpůrný a garanční rolnický a lesnický fond mění systém výplaty podpor. U žádostí přijímaných od Nového roku přejde fond z dosavadních zálohových plateb dotací na úroky a jejich pololetního vyúčtování na výplatu dotací zpětně, a to dvakrát ročně za příslušné kalendářní pololetí.

ČESKO

 • Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond mění systém výplaty podpor. U žádostí přijímaných od Nového roku přejde fond z dosavadních zálohových plateb dotací na úroky a jejich pololetního vyúčtování na výplatu dotací zpětně, a to dvakrát ročně za příslušné kalendářní pololetí. U žádostí přijatých do 31. prosince roku 2006 bude pokračovat dosavadní zálohový způsob.
 • Ověřené výpisy z rejstříků, jako jsou katastr nemovitostí či obchodní rejstřík, mohou podle nové právní úpravy vydávat i pošty, notáři a některé obce. Novela zároveň zavádí Portál veřejné správy, který by sloužil jako elektronická podatelna státu.
 • Začíná se s vypínáním analogového zemského TV vysílání, které postupně bude nahrazeno digitální formou označovanou jako DVB-T. První oblastí se stane v průběhu roku Domažlicko. Prahu a široké okolí čeká vypínání až v listopadu 2008.
 • Bulharům a Rumunům otevírá Česko svůj pracovní trh. Ponechává si ale možnost přijmout v případě ohrožení trhu ochranná opatření.
 • Pro povolování loterijních systémů s videoterminály zpřísňuje ministerstvo financí podmínky. Provozovatelé ale mají na přizpůsobení se novým požadavkům roční přechodné období.
 • Novela zákona o hospodaření energií umožní vlastníkům a nájemníkům v bytech s dálkovým vytápěním odložit o rok montáž termostatických ventilů na tepelná tělesa.
 • Pobočku Světového obchodního centra (WTC) otevře v Praze Hospodářská komora České republiky.
 • Insolvenční zákon, neboli zákon o úpadku a způsobech jeho řešení, začne platit teprve od 1. července.
 • Začíná fungovat databáze informací o klientech povinného ručení. Pojišťovny tak chtějí zamezit přechodu vlastníků aut po nehodě k jiné pojišťovně.
 • Společnost Elektrowin sníží v průměru o třetinu poplatky, kterými financuje povinný sběr a likvidaci vysloužilých velkých a malých elektrospotřebičů.
 • Mladoboleslavská Škoda Auto představí začátkem března novou řadu Fabií. Na rozdíl od loňské nulté série jsou tyto vozy určeny již k prodeji.
 • Všechny starší podniky mají mít do konce října ke svému provozu integrované povolení pro vypouštění nečistot do životního prostředí.

ZAHRANIČÍ

 • Slovensko zdražuje od ledna roční dálniční známky pro nákladní automobily zhruba o polovinu. Měsíční a týdenní známky pro kamiony s hmotností nad 12 tun však zlevní. Ceny dálničních známek pro osobní automobily se nezmění.
 • Německo zvedá daň z přidané hodnoty z 16 na 19 procent. Jde o největší zvýšení daní od konce druhé světové války.
 • Polsko zvyšuje spotřební daň na pohonné hmoty a na tabák.
 • Ve Francii začíná platit daň za spotřebu uhlí. O deset procent tam jsou zvýšeny také daně za průmyslové znečištění a odpad a za hlučnost letadel. Vyšší daňové úlevy budou za úpravy budov podnikané s cílem šetřit energii.
 • Slovinsko vstupuje do Evropské měnové unie. Slovinský tolar je nahrazen eurem v kurzu 239,640 tolaru za euro.
 • Sdružení EURid, které má na starosti správu evropských internetových domén s koncovkou .eu, snižuje velkoobchodní cenu registrace i ročního prodloužení ze současných deseti na pět eur.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny volání v České republice, Německu, Polsku a u dalších sousedů
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Nejzadluženější státy světa
Auta
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta…
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
BMW slaví 40. let řady 7 výroční edicí. Vznikne pouze 200 exemplářů
Test ojetiny: Ford Mondeo je už v letech a nabídka pěkných aut se zmenšuje
Technologie
Vodní chlazení pro M.2 SSD. PCIe karty Alphacool chladí pasivem nebo vodním blokem
Threadrippery budou nakonec bez chladiče. Možná jich nebude dost a další informace
Opera 48 developer přidává snímání webů. Nezvládne ale vyfotit celou stránku
Telegram 4.2 nabízí přepracovaný editor fotografií a samozničení multimédií po zobrazení
Které funkce budou odebrány z Windows 10 Fall Creators Update?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít