Další novinky v roce 2007

02. ledna 2007, 00:00 - admin
02. ledna 2007, 00:00

ČESKOPodpůrný a garanční rolnický a lesnický fond mění systém výplaty podpor. U žádostí přijímaných od Nového roku přejde fond z dosavadních zálohových plateb dotací na úroky a jejich pololetního vyúčtování na výplatu dotací zpětně, a to dvakrát ročně za příslušné kalendářní pololetí.

ČESKO

 • Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond mění systém výplaty podpor. U žádostí přijímaných od Nového roku přejde fond z dosavadních zálohových plateb dotací na úroky a jejich pololetního vyúčtování na výplatu dotací zpětně, a to dvakrát ročně za příslušné kalendářní pololetí. U žádostí přijatých do 31. prosince roku 2006 bude pokračovat dosavadní zálohový způsob.
 • Ověřené výpisy z rejstříků, jako jsou katastr nemovitostí či obchodní rejstřík, mohou podle nové právní úpravy vydávat i pošty, notáři a některé obce. Novela zároveň zavádí Portál veřejné správy, který by sloužil jako elektronická podatelna státu.
 • Začíná se s vypínáním analogového zemského TV vysílání, které postupně bude nahrazeno digitální formou označovanou jako DVB-T. První oblastí se stane v průběhu roku Domažlicko. Prahu a široké okolí čeká vypínání až v listopadu 2008.
 • Bulharům a Rumunům otevírá Česko svůj pracovní trh. Ponechává si ale možnost přijmout v případě ohrožení trhu ochranná opatření.
 • Pro povolování loterijních systémů s videoterminály zpřísňuje ministerstvo financí podmínky. Provozovatelé ale mají na přizpůsobení se novým požadavkům roční přechodné období.
 • Novela zákona o hospodaření energií umožní vlastníkům a nájemníkům v bytech s dálkovým vytápěním odložit o rok montáž termostatických ventilů na tepelná tělesa.
 • Pobočku Světového obchodního centra (WTC) otevře v Praze Hospodářská komora České republiky.
 • Insolvenční zákon, neboli zákon o úpadku a způsobech jeho řešení, začne platit teprve od 1. července.
 • Začíná fungovat databáze informací o klientech povinného ručení. Pojišťovny tak chtějí zamezit přechodu vlastníků aut po nehodě k jiné pojišťovně.
 • Společnost Elektrowin sníží v průměru o třetinu poplatky, kterými financuje povinný sběr a likvidaci vysloužilých velkých a malých elektrospotřebičů.
 • Mladoboleslavská Škoda Auto představí začátkem března novou řadu Fabií. Na rozdíl od loňské nulté série jsou tyto vozy určeny již k prodeji.
 • Všechny starší podniky mají mít do konce října ke svému provozu integrované povolení pro vypouštění nečistot do životního prostředí.

ZAHRANIČÍ

 • Slovensko zdražuje od ledna roční dálniční známky pro nákladní automobily zhruba o polovinu. Měsíční a týdenní známky pro kamiony s hmotností nad 12 tun však zlevní. Ceny dálničních známek pro osobní automobily se nezmění.
 • Německo zvedá daň z přidané hodnoty z 16 na 19 procent. Jde o největší zvýšení daní od konce druhé světové války.
 • Polsko zvyšuje spotřební daň na pohonné hmoty a na tabák.
 • Ve Francii začíná platit daň za spotřebu uhlí. O deset procent tam jsou zvýšeny také daně za průmyslové znečištění a odpad a za hlučnost letadel. Vyšší daňové úlevy budou za úpravy budov podnikané s cílem šetřit energii.
 • Slovinsko vstupuje do Evropské měnové unie. Slovinský tolar je nahrazen eurem v kurzu 239,640 tolaru za euro.
 • Sdružení EURid, které má na starosti správu evropských internetových domén s koncovkou .eu, snižuje velkoobchodní cenu registrace i ročního prodloužení ze současných deseti na pět eur.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
Nezdravé české zdravotnictví I: 4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít