Další kombík s přepážkou

21. května 2007, 00:00 - ERICH HANDL
21. května 2007, 00:00

NOVINKA - VW GOLF VARIANTVolkswagen předvedl třetí verzi Golfu Variant, který má lákat rodiny i podnikatele. Zatím nemá oficiální českou cenu, podle informací Profitu nepřekročí základ půl milionu korun.Předchozích dvou generací Golfu Variant bylo od roku 1996 vyrobeno více než 1,2 milionu kusů.

NOVINKA - VW GOLF VARIANT Volkswagen předvedl třetí verzi Golfu Variant, který má lákat rodiny i podnikatele. Zatím nemá oficiální českou cenu, podle informací Profitu nepřekročí základ půl milionu korun.

Předchozích dvou generací Golfu Variant bylo od roku 1996 vyrobeno více než 1,2 milionu kusů. Třetí verzi kombíku ukázala automobilka novinářům na začátku května přímo v místě výroby německém Wolfsburgu. V Česku se vůz poprvé ukáže na brněnském autosalonu Brně s tím, že u prodejců bude v srpnu. Zatím nemá oficiální cenu, podle informací týdeníku Profit nepřekročí v základní verzi půl milionu korun.

Jak se nový kombík liší od toho dosavadního? Zcela novým prvkem je zadní partie vozu. Zatímco u ostatních karosářských verzí modelu Golf jsou zadní světla rozdělena napůl a polovina je umístěna ve víku zavazadlového prostoru, u nového Variantu jsou zcela integrována v ramenech zadních blatníků. Typickým znakem designu značky -podobně jako je tomu u Passatu Variant - je zadní okno, zaoblené daleko do sloupků karoserie, které přispívá k rozšíření nakládacího otvoru. Příď charakterizuje chromovaná mřížka chladiče ve tvaru erbu podobná mřížce limuzíny Jetta. Beze změn jsou ze základní modelové řady Golf převzaty světlomety, přední blatníky a víko kapoty.

Nový Golf Variant bude při uvedení na trh nabízen se dvěma zážehovými a dvěma vznětovými motory. Zajímavý je slabší z obou dieselů s výkonem 77 kilowattů - prý se spokojí v průměru s pouhými 5,2 litry paliva na 100 kilometrů.

A jak je to s převážením nákladu? Sklopí-li se opěradla zadních sedadel, vznikne souvislá ložná plocha, která až k opěradlu řidiče nabízí délku 1,74 metru, takže se dají převážet třeba menší štafle. Maximální šířka ložné plochy je 1,29 metru. Pod ložnou plochou a podél prahů jsou ještě další prostory, využitelné pro uložení nákladu. Nový Golf Variant dokáže podle typu použitého motoru pojmout náklad od 607 do 629 kilogramů. Nakládání údajně také usnadňuje nízký práh zavazadlového prostoru ve výšce jen 57 centimetrů nad zemí.

Podobně jako „klasický“ Golf bude i nový Variant nabízen ve třech variantách výbavy. Součástí výbavy na přání bude u všech verzí výklopná průhledná panoramatická střecha.

TECHNICKÉ ÚDAJE

model VW Golf Variant TDI (103 kW)

typ vozu pětimístné kombi

motor naftový čtyřválec

objem válců 2 litry

max. výkon 103 kilowattů

max. rychlost 205 km/hod

zrychlení 0-100 9,8 sekundy

spotřeba 5,6 l /100 km

kufr 690 litrů

cena není stanovena

JAK SE HODÍ K PODNIKÁNÍ

Nový Variant se bude od začátku nabízet s možností odpočtu DPH. V zavazadlovém prostoru může vůz obsazený pěti osobami pojmout až t690 litrů nákladu, pokud se sklopí opěradla zadních sedadel, nabídne kombík kufr o objemu 1550 litrů. Rozšíření zavazadelníku ale brání v podnikatelské verzi montážní přepážka.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít