CzechTrade sází na individuální přístup ke klientům

19. března 2010, 09:44 - <a target="_blank" href="http://www.businessinfo.cz">BusinessInfo.cz</a>
19. března 2010, 09:44

České firmy v roce 2009 s přispěním služeb agentury CzechTrade uskutečnily nejméně 219 úspěšných exportů v celkovém objemu více než 3,2 miliardy Kč. Podle Aleše Řiháčka, ředitele odboru strategie, marketingu a komunikace, celkově rostla vytíženost zahraničních kanceláří agentury (podíl práce na konkrétních zakázkách klientů na celkovém disponibilním času zahraničních kanceláří). V průměru dosahovala téměř 40 procent, čímž se dostala na úroveň, jakou vykazují přední světové proexportní agentury…

Autor: Martin Siebert

„Navíc potvrdila, že těžiště podpory exportu se přesouvá do oblasti služeb s nejvyšší přidanou hodnotou – do oblasti zahraničního marketingu ve formě individuálních zakázek,“ uvedl Řiháček. Mezi šest nejvíce vytížených kanceláří patřily Varšava (93,71 %), Kolín nad Rýnem (79,34 %), Stockholm (65,64 %), Dubaj (60,08 %), Moskva (55,82 %) a Paříž (55,39 %).

Tradičně cca dvě třetiny z objemu exportu klientů CzechTrade tvořily také v roce 2009 ruské trhy, které obhospodařují kanceláře agentury v Jekatěrinburgu, Petrohradu a Moskvě. Stříbrnou příčku v úspěšnosti získala kancelář v Dubaji a bronzovou Bukurešť. Firmy přitom služby zahraničních kanceláří „oznámkovaly“ prostřednictvím dotazníků známkou 1,3 ze čtyřbodové škály, kdy jednička znamená nejlepší ohodnocení. Na konci roku 2009 disponovala agentura sítí 33 zahraničních kanceláří s působností ve 36 zemích. Bylo otevřeno dlouho očekávané zastoupení v Kazachstánu, které hned od začátku zaznamenalo velký zájem ze strany českých firem. Některá teritoria začala agentura pokrývat prostřednictvím externích zástupců, například v Calgary, Kodani či Vilniusu.

Tržby agentury dosáhly v roce 2009 téměř 27 milionů korun, což bylo o cca dva miliony více než v roce předchozím.

Mezi úspěšné klienty CzechTrade s největšími objemy realizovaného exportu patřily mj. společnosti INCO engineering, ŽĎAS, KIT digital Czech, BAUER TECHNICS a GALATEK.

Novinky pro rok 2010

Také letos přichází agentura CzechTrade s novými službami, po kterých firmy volaly. Jako reakce na poptávku některých vývozních aliancí zavedla tzv. screening trhu. Ještě před vlastním vstupem na trh si tímto způsobem mohou firmy prověřit, jaké šance v dané oblasti a teritoriu mají. Ušetří tak ve výsledku nejen svůj čas, ale i finance.

Pod heslem »Zahraniční kancelář CzechTrade je i vaší zahraniční kanceláří« funguje služba dlouhodobá exportní asistence na zahraničním trhu. Je určena těm exportérům, kteří chtějí dlouhodobě sledovat a navštěvovat vybraný trh, případně se na něm etablovat.

Další novinkou je exportní poradenství. To využijí zejména klienti, kteří mají jasný exportní zájem i produkt, ale nedostatečný marketing. V tomto směru CzechTrade spolupracuje se zkušenými zahraničními experty, od nichž převzal část know-how. Nabízí exportujícím podnikům zhodnocení jejich exportních schopností, stanovení cíle a zdroje, analýzu vybraných trhů, sestavení marketingového plánu i rozpočtu.

Více na BusinessInfo.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít