CzechTrade představí nejzajímavější teritoria

18. září 2006, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
18. září 2006, 00:00

VÝVOZHlavním bodem letošní účasti agentury CzechTrade na strojírenském veletrhu je dvoudenní maraton kontaktních setkání.Zájemcům budou k dispozici ředitelé většiny zahraničních kanceláří CzechTrade.Zástupci českých firem, kteří zamíří na letošní strojírenský veletrh v Brně, budou moci získat bezplatnou konzultaci.

VÝVOZ Hlavním bodem letošní účasti agentury CzechTrade na strojírenském veletrhu je dvoudenní maraton kontaktních setkání. Zájemcům budou k dispozici ředitelé většiny zahraničních kanceláří CzechTrade.

Zástupci českých firem, kteří zamíří na letošní strojírenský veletrh v Brně, budou moci získat bezplatnou konzultaci. „Dobrá znalost trhu a jeho možností je určujícím faktorem při plánování exportních aktivit,“ míní generální ředitel této vládní agentury Ivan Jukl. Podle jeho slov má každá země svá kulturní a sociální specifika i jiné taktiky vedení obchodních jednání.

RADY UŠETŘÍ PENÍZE

Firma, která chce proniknout na zahraniční trhy, by měla být předem důkladně připravena. Samotný pobyt firemního zástupce v zahraničí totiž rozhodně není žádná levná záležitost. „Například týdenní pobyt v USA a Kanadě stojí podnikatele okolo 60 tisíc korun a navíc si musí předem pracně a finančně náročně zajistit sjednání schůzek. Proto by měli čeští exportéři výjimečné možnosti co nejvíce využít,“ říká Ivana Ingram, ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade v USA.

V případě prvotního zájmu o trh zástupci zahraničních kanceláří posoudí možnosti a doporučí první kroky klienta v přípravné fázi. Zkušenějším exportérům pomůžou při hledání partnerů, distributorů, získávání podrobnějších informací, zakládání pobočky či účasti na veletrzích.

„Umíme vypracovat nabídku na tělo a nalezneme právě takové řešení problémů jednotlivých kroků strategie vstupu na zahraniční trh, která naše klienty zajímají, poskytneme i přehled známých možných překážek, které je nutné odstranit, aby mohla být obchodní spolupráce úspěšná,“ dodala Ingram.

DOTAZNÍK PRO ZAČÁTEČNÍKY

Premiéru na veletrhu absolvuje nová doplňková služba pro začínající exportéry. Jde o interaktivní elektronický on-line dotazník připravenosti na export. Zodpovězením série otázek získá každá firma okamžité porovnání o stavu své připravenosti na export v porovnání s ostatními začínajícími exportéry. „I když se jedná jen o jakési orientační výsledky, mohou být pro podnikatele dobrým vodítkem pro přípravu strategických obchodních plánů. Čím více firem dotazník vyplní, tím bude větší vzorek pro vzájemné porovnávání připravenosti na export, a tím bude vyšší i vypovídající hodnota výsledků,“ vysvětluje Jukl. Samostatnou kapitolou pak bude několik teritoriálně zaměřených akcí, které bude v Brně pořádat CzechTrade. Patří k nim například prezentace metropolitního regionu Hafen Hamburg, tradiční společenský večer pořádaný pod záštitou nizozemské ambasády či setkání s podnikateli ze Severního Porýní-Vestfálska.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry.…
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Hyundai i30 N: Krátké svezení s dalším korejským dítětem Alberta Biermanna
Z nuly na 161 km/h za 3,8 s? Už za tři roky si takové auto budete moci koupit
Technologie
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít