Cyklisté se nám vyhýbají

30. května 2005, 00:00 - admin
30. května 2005, 00:00

hlasy čtenářů Téměř v každé regionální příloze píšete, že velká šance pro podnikatele je v rozvoji služeb, zejména v oblasti turistického ruchu. Mohu to jen potvrdit. V roce 2000 jsme v našem městečku ve Středočeském kraji začali provozovat knihkupectví s informačním centrem, prodejnou pohledů a podobně.

hlasy čtenářů

Téměř v každé regionální příloze píšete, že velká šance pro podnikatele je v rozvoji služeb, zejména v oblasti turistického ruchu. Mohu to jen potvrdit. V roce 2000 jsme v našem městečku ve Středočeském kraji začali provozovat knihkupectví s informačním centrem, prodejnou pohledů a podobně. Hodně jsme sázeli hlavně na rozvoj cykloturistiky. Ano, je pravda, že lidí na kole jezdí čím dál více a je s tím spojen stále větší byznys. Ale našemu městečku se většinou zdaleka vyhýbají. Zkoumali jsme, proč.

Důvod jste naznačili již v textu přílohy k Plzeňskému kraji: Chybí zde totiž skutečné cyklostezky. Obce sice vyznačily nějaké „cyklotrasy“, ale to jsou jenom takové ty žluté směrové cedulky u klasických silnic, kde cyklisty ohrožují projíždějící auta (nemluvě o smradu z nich). Ani se neptám, kolik na tyto směrovky šlo peněz - vždyť se jen dublují s běžnými směrovými tabulemi pro auta. Takže důvod první: Místo značení už hotových silnic by měly jít peníze do skutečných cyklostezek. Ať už samostatných asfaltových komunikací v blízkosti běžných silnic (jak je to běžné v Rakousku či Německu), nebo na úpravu stávajících polních a podobných cest - chtělo by to jen trochu zpevnit jejich povrch, aby byly pro cyklisty atraktivní.

Zatímco tyto důvodu ještě lze omluvit nedostatkem peněz ve veřejných pokladnách, druhá příčina nezájmu cykloturistů je bohužel jen a jen vinou místních podnikatelů. Je to neuvěřitelné, ale ani jedna z téměř desítky restaurací, hospod a cukráren v okolí nemá stojany pro kola. A hned tři z nich dokonce „vítají“ své hosty přísným zákazem opírání kol o fasádu restaurace! Skutečná vstřícnost a zájem o zákazníky.

Jméno městečka nezveřejním, protože celou situaci chápeme jako velkou investiční příležitost. Chceme spící konkurenci ze druhé strany náměstí ukázat, že restaurace nemusí být prázdná. Stačí málo. Za rok na jaře chceme otevřít vlastní podnik, vlídný k cykloturistům. Dostatečně kapacitní a bezpečné odkladiště kol bude samozřejmostí. A už dáváme dohromady i firmy a úřady, které pomohou připravit skutečné cyklostezky.

O autorovi| čtenář ze středních Čech, 35 let

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Auta
BMW Z4 Concept byl neoficiálně odhalen těsně před premiérou…
Hyundai ukázal nástupce vodíkového crossoveru ix35. Příští rok dorazí také do Evropy
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve Frankfurtu. Jsou to pro ně vyhozené peníze
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Technologie
Bitcoin přišel o rekord. Kryptoměnou Ethereum už proudí více transakcí
ČTÚ chce regulovat. Zjistil, že si mobilní operátoři málo konkurují
AMD vydalo speciální ovladač pro horníky. Zrychluje těžbu Etherea na Radeonech
Firefox x64 už je pro uživatele Windows výchozí. Je bezpečnější a stabilnější
AMD Ryzen 3 1200 a 1300X – Čtyřjádra za skvělé ceny (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít