Čtvrtý ročník jde do finále

20. března 2009, 15:57 - István Lékó
20. března 2009, 15:57

Finanční ředitel roku

Ve středu 1. dubna budou v pražském Grand Hotelu Bohemia slavnostně vyhlášeny výsledky již čtvrtého ročníku prestižní ceny Finanční ředitel roku. Hlavním cílem ocenění, jehož vyhlašovatelem je Klub finančních ředitelů (CFO Club), je ocenění práce finančních manažerů za mimořádný počin v oblasti finančního řízení, zvýšení prestiže, povědomí a významu finančního řízení pro úspěch každé společnosti. O vítězi rozhodne odborná veřejnost na webových stránkách Klubu finanční ředitelů www.cfoclub.cz.
Při nominaci rada CFO Clubu přihlédla zejména k hospodářským výsledkům firmy, k podílu na řízení a ovlivnění výsledků společnosti či ke zlepšení ekonomické výkonnosti. Letos v souvislosti s finanční krizí rada navíc sledovala schopnost nominovaných vypořádat se s velkou odpovědností a rychlými změnami, které krize přináší.

Nominace sedmi manažerů Jiří Šmíd, AVE CZ, vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a MBA na Prague International Business School. Finančním ředitelem firmy AVE CZ odpadové hospodářství je od července 2005.
Jiří Matěj, Kofola, absolvent Vysoké školy Báňské – Technické univerzity Ostrava, strojní a elektrotechnické fakulty a v roce 1998 také fakulty ekonomické. Finančním ředitelem Kofoly je od roku 2004, na stejné pozici dříve působil ve firmách Technia, Tamda a Union Leasing.
Pavel Chýňava, Linet, vystudoval VŠE v Praze (obor mezinárodní vztahy). V Linetu je finančním ředitelem od února 2008.
Radomír Šimek, Siemens, absolvent zahraničního obchodu na VŠE v Praze pracuje pro tuto německou společnost již od roku 1985, kdy začínal na úseku komunikace a výpočetní techniky, controllingu a obchodní činnosti. Od roku 1996 je jednatelem a finančně-ekonomickým ředitelem firmy. Je viceprezidentem Česko-německé obchodní a průmyslové komory v Praze.
Milan Smutný, Seznam.cz, vystudoval fakultu ekonomiky a managementu na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně a MBA na Erasmově univerzitě v Rotterdamu. Od poloviny roku 2007 je CFO firmy Seznam.cz, předchozí zkušenosti získal v podnicích Kappa Packaging a PLIVA Lachema.
Pavel Elis, Pražská energetika, absolvoval elektrotechnickou fakultu ČVUT a MBA na Pražské mezinárodní manažerské škole. V energetice pracuje od roku 1989, ve firmě Pražská energetika působí i jako místopředseda představenstva.
Pavel Čejka, Komerční banka, vystudoval University of Chicago Graduate School of Business a Dopravní fakultu ČVUT v Praze. V KB pracuje od roku 2003, nejprve jako zástupce finančního ředitele, od roku 2006 je výkonným ředitelem odpovědným za strategii a finance skupiny.

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s…
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Technologie
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít