Čtvrtý ročník jde do finále

20. března 2009, 15:57 - István Lékó
20. března 2009, 15:57

Finanční ředitel roku

Ve středu 1. dubna budou v pražském Grand Hotelu Bohemia slavnostně vyhlášeny výsledky již čtvrtého ročníku prestižní ceny Finanční ředitel roku. Hlavním cílem ocenění, jehož vyhlašovatelem je Klub finančních ředitelů (CFO Club), je ocenění práce finančních manažerů za mimořádný počin v oblasti finančního řízení, zvýšení prestiže, povědomí a významu finančního řízení pro úspěch každé společnosti. O vítězi rozhodne odborná veřejnost na webových stránkách Klubu finanční ředitelů www.cfoclub.cz.
Při nominaci rada CFO Clubu přihlédla zejména k hospodářským výsledkům firmy, k podílu na řízení a ovlivnění výsledků společnosti či ke zlepšení ekonomické výkonnosti. Letos v souvislosti s finanční krizí rada navíc sledovala schopnost nominovaných vypořádat se s velkou odpovědností a rychlými změnami, které krize přináší.

Nominace sedmi manažerů Jiří Šmíd, AVE CZ, vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a MBA na Prague International Business School. Finančním ředitelem firmy AVE CZ odpadové hospodářství je od července 2005.
Jiří Matěj, Kofola, absolvent Vysoké školy Báňské – Technické univerzity Ostrava, strojní a elektrotechnické fakulty a v roce 1998 také fakulty ekonomické. Finančním ředitelem Kofoly je od roku 2004, na stejné pozici dříve působil ve firmách Technia, Tamda a Union Leasing.
Pavel Chýňava, Linet, vystudoval VŠE v Praze (obor mezinárodní vztahy). V Linetu je finančním ředitelem od února 2008.
Radomír Šimek, Siemens, absolvent zahraničního obchodu na VŠE v Praze pracuje pro tuto německou společnost již od roku 1985, kdy začínal na úseku komunikace a výpočetní techniky, controllingu a obchodní činnosti. Od roku 1996 je jednatelem a finančně-ekonomickým ředitelem firmy. Je viceprezidentem Česko-německé obchodní a průmyslové komory v Praze.
Milan Smutný, Seznam.cz, vystudoval fakultu ekonomiky a managementu na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně a MBA na Erasmově univerzitě v Rotterdamu. Od poloviny roku 2007 je CFO firmy Seznam.cz, předchozí zkušenosti získal v podnicích Kappa Packaging a PLIVA Lachema.
Pavel Elis, Pražská energetika, absolvoval elektrotechnickou fakultu ČVUT a MBA na Pražské mezinárodní manažerské škole. V energetice pracuje od roku 1989, ve firmě Pražská energetika působí i jako místopředseda představenstva.
Pavel Čejka, Komerční banka, vystudoval University of Chicago Graduate School of Business a Dopravní fakultu ČVUT v Praze. V KB pracuje od roku 2003, nejprve jako zástupce finančního ředitele, od roku 2006 je výkonným ředitelem odpovědným za strategii a finance skupiny.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nepodpořili
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
Evora GT430 je nejvýkonnější silniční Lotus v historii. Za…
Skupina VW dodala v prvním pololetí zákazníkům přes pět milionů aut
Opel Insignia GSi má motor 2.0 T a je o 160 kg lehčí než OPC
Podívejte se na vzácné snímky exkluzivních aut ze sbírky brunejského sultána
Tři generace BMW 5 ve srovnání ojetin: E39 vs. E60 vs. F10
Technologie
Až do zítřka zdarma. Stahujte akční pecku Shadow Warrior
RAM letos zdraží o rekordních 60 %, paměti Flash o třetinu. Příští rok je možné zlepšení
Ataribox se odhaluje. Máme první obrázky i nástin toho, co od konzole čekat
Spousta „interaktivních seriálů“ za pakatel. Humble Bundle má v akci hry od Telltale
Android se snadno připojí k síťovému disku nebo NASu. Google vydal Samba Client
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít