Article, show

ČT1 a ČT24 ukončí vysílání reklamy o půlnoci v pátek

20. října 2011, 22:18 - Profit, TZ
20. října 2011, 22:18

Česká televize vyhoví Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a ukončí vysílání reklamy a teleshoppingu na ČT1 a ČT24 v pátek 21. 10. 2011 úderem 24. hodiny.

Foto: Profimedia.cz

ČT zároveň upozorňuje, že za vzniklou situaci nenese odpovědnost. Ta vznikla jednoznačně chybou v průběhu legislativního procesu. Generální ředitel České televize Petr Dvořák v rekci na postup RRTV říká: „Přiznám se, že jsem za stávající poněkud nejasné právní situace poněkud znepokojen neobvyklou rychlostí, s jakou vysílací rada postupovala.“ ČT se přesto rozhodla vzít na sebe rizika spojená s ukončením vysílání reklamy a teleshoppingu na programových okruzích ČT1 a ČT24 s tím, že tak řeší důsledky problematického znění novely zákona o České televizi. Tento krok přinese řadu problémů a finanční ztrátu pro příjemce peněz z vysílané reklamy. „Ukončení reklamy ještě před termínem skutečného dokončení přechodu na digitální vysílání nepoškodí ČT, protože ta výnosy z reklamy nepoužívá, ale výrazně to omezí příjmy Státního fondu na podporu kinematografie a ovlivní výši rezervy pro informační kampaň k dokončení digitalizace a velmi zkomplikuje její realizaci,“ říká Petr Dvořák.

V tuto chvíli je jasné, že například česká kinematografie přijde oproti plánu na rok 2011 o více jak 30 milionů Kč a ve fondu na informační kampaň nebude k dispozici plánovaný zůstatek, protože příjem z reklamy na ČT bude nižší o 88 milionů Kč, než televize veřejné služby očekávala. Česká televize jednala při zajišťování vysílání reklamy v dobré víře tak, aby dostála svým závazkům souvisejícím s digitalizací. Opakovaně upozorňovala na to, že znění novely může vyvolat problémy při jejím naplňování, protože ruší vazbu ukončení vysílání reklamy na termín dokončení digitalizace. Místo toho byla stanovena účinnost zákona nezávisle na reálných podmínkách, a to dnem vyhlášení ve Sbírce zákonů.

Česká televize okamžitě poté, co obdržela upozornění od RRTV, zahájila vypovídání smluv s obchodními partnery a začala připravovat úpravy vysílacího schématu tak, aby od půlnoci 21. 10. 2011 vyhověla požadavku na ukončení reklamy vysílané na ČT1 a ČT24. „Musíme ovšem upozornit, že s reklamou souvisejí také povinnosti k soukromým subjektům a u nich nemůžeme garantovat, že nebudou naprosto legitimně požadovat splnění smluvních závazků,“ říká Petr Dvořák a dodává: „Každopádně postoj ČT směřuje a vždy směřoval k minimalizaci nároků na stát a jeho finance. Uděláme vše proto, abychom případné potíže vzniklé bez našeho zavinění minimalizovali.“

Vzhledem k tomu, že ukončení reklamy na ČT1 a ČT24 znamená významný zásah do struktury vysílání, žádáme veřejnost o pochopení v případech, kdy bude nutné udělat drobné změny ve vysílání, které už nebude možné promítnout do vytištěných programů například v magazínech. Aktuální platný program nabídnou divákům webové stránky ČT na adrese: http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost, nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Barem na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Aukro chystá změny. Začátkem srpna bude služba nedostupná
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít