Credo Ventures oznámilo nové investory a partnerství s Benson Oak

25. července 2011, 15:40 - Profit, TZ
25. července 2011, 15:40

Credo Ventures oznamuje nové investory venture kapitálového fondu Credo Stage 1 a nové partnerství se zkušenou investiční skupinou Benson Oak Capital, která stála za úspěšnou globální expanzí českého AVG.

Foto: Credo Ventures

Česká společnost Credo Ventures dnes oznámila přistoupení nových investorů do Credo Stage 1, venture kapitálové společnosti zaměřené na investice do mladých firem v oblasti internetu, informačních technologií a zdravotnictví. Celková výše kapitálu, kterou má Credo Stage 1 k dispozici pro své aktivity tak k dnešnímu dni dosáhla 430 milionů Kč.

Do skupiny investorů do Credo Stage 1, mezi kterými doposud byli např. zakladatelé AVAST! Eduard Kučera a Pavel Baudiš, zakladatel LINETu Zbyněk Frolík, ředitel AdAstry a Technologický podnikatel roku 2006 Jan Červinka, zakladatel a chairman Elephant Orchestra Jan Bárta, šéf Crocodille Petr Cichoň nebo vlastníci společnosti RSJ Algorithmics Trading Karel Janeček, Václav Dejčmar, Libor Winkler a Michal šaňák, tak nyní přibývají, mimo jiné, šéf pražské burzy Petr Koblic, nebo partneři Benson Oak Capital Gabriel Eichler a Robert Cohen.

Jsme velmi rádi, že můžeme oznámit nové investory a že jsou to opět takové osobnosti,“ řekl nám k tomu dnes partner Credo Ventures Ondřej Bartoš. „Neméně potěšující je, že hned čtveřice z našich stávajících investorů se rozhodla svou investici v Credo Stage 1 ještě navýšit. Předpokládáme, že je to, mimo jiné, i proto, že jsme během těch prvních měsíců prokázali schopnost nacházet zajímavé investiční příležitosti a snad i jejich kvalitní analýzu,“ uzavírá Bartoš. 

Při této příležitosti oznamuje zároveň Credo Ventures novou spolupráci s investiční skupinou Benson Oak Capital, založenou Gabrielem Eichlerem, která je známá především svou úspěšnou investicí do AVG, v portfoliu má ale i společnosti ETA nebo Bochemie. 

Zakladatel Benson Oak Gabriel Eichler a jeho společníci jsou bezesporu fanoušky startupů a inovací, což potvrzuje i fakt, že pomohli české společnosti AVG Technologies stát se jednou z nejvýznamnějších globálních firem ve svém oboru,“ dodává dlouholetý spoluinvestor Gabriela a Roberta, předseda investičního výboru a partner Credo Ventures Markus Pedriks. 

Partnerství Credo Ventures a Benson Oak Capital znamená úzkou spolupráci mezi oběma společnostmi, v rámci níž Credo Ventures bude partnerem zaměřeným na investice do firem v raných fázích, do velikosti 2 milionů euro, Benson Oak se pak bude i nadále specializovat na růstový a rozvojový kapitál a private equity transakce.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít