Credo Ventures oznámilo nové investory a partnerství s Benson Oak

25. července 2011, 15:40 - Profit, TZ
25. července 2011, 15:40

Credo Ventures oznamuje nové investory venture kapitálového fondu Credo Stage 1 a nové partnerství se zkušenou investiční skupinou Benson Oak Capital, která stála za úspěšnou globální expanzí českého AVG.

Foto: Credo Ventures

Česká společnost Credo Ventures dnes oznámila přistoupení nových investorů do Credo Stage 1, venture kapitálové společnosti zaměřené na investice do mladých firem v oblasti internetu, informačních technologií a zdravotnictví. Celková výše kapitálu, kterou má Credo Stage 1 k dispozici pro své aktivity tak k dnešnímu dni dosáhla 430 milionů Kč.

Do skupiny investorů do Credo Stage 1, mezi kterými doposud byli např. zakladatelé AVAST! Eduard Kučera a Pavel Baudiš, zakladatel LINETu Zbyněk Frolík, ředitel AdAstry a Technologický podnikatel roku 2006 Jan Červinka, zakladatel a chairman Elephant Orchestra Jan Bárta, šéf Crocodille Petr Cichoň nebo vlastníci společnosti RSJ Algorithmics Trading Karel Janeček, Václav Dejčmar, Libor Winkler a Michal šaňák, tak nyní přibývají, mimo jiné, šéf pražské burzy Petr Koblic, nebo partneři Benson Oak Capital Gabriel Eichler a Robert Cohen.

Jsme velmi rádi, že můžeme oznámit nové investory a že jsou to opět takové osobnosti,“ řekl nám k tomu dnes partner Credo Ventures Ondřej Bartoš. „Neméně potěšující je, že hned čtveřice z našich stávajících investorů se rozhodla svou investici v Credo Stage 1 ještě navýšit. Předpokládáme, že je to, mimo jiné, i proto, že jsme během těch prvních měsíců prokázali schopnost nacházet zajímavé investiční příležitosti a snad i jejich kvalitní analýzu,“ uzavírá Bartoš. 

Při této příležitosti oznamuje zároveň Credo Ventures novou spolupráci s investiční skupinou Benson Oak Capital, založenou Gabrielem Eichlerem, která je známá především svou úspěšnou investicí do AVG, v portfoliu má ale i společnosti ETA nebo Bochemie. 

Zakladatel Benson Oak Gabriel Eichler a jeho společníci jsou bezesporu fanoušky startupů a inovací, což potvrzuje i fakt, že pomohli české společnosti AVG Technologies stát se jednou z nejvýznamnějších globálních firem ve svém oboru,“ dodává dlouholetý spoluinvestor Gabriela a Roberta, předseda investičního výboru a partner Credo Ventures Markus Pedriks. 

Partnerství Credo Ventures a Benson Oak Capital znamená úzkou spolupráci mezi oběma společnostmi, v rámci níž Credo Ventures bude partnerem zaměřeným na investice do firem v raných fázích, do velikosti 2 milionů euro, Benson Oak se pak bude i nadále specializovat na růstový a rozvojový kapitál a private equity transakce.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující…
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Technologie
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Člověk převlečený za sedadlo? Ito je při vývoji autonomních vozů potřeba
Změřte si rychlost internetu
Google nakonec koupí jen část HTC. Na Tchaj-wan za to pošle 1,1 miliardy dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít