CPI vylepší tisícovky nájemních bytů

05. listopadu 2010, 09:54 - Profit, TZ
05. listopadu 2010, 09:54

V souvislosti se zvyšováním regulovaného nájemného od ledna 2011 začala společnost CPI BYTY už letos s prvními výraznějšími investicemi do bytových domů.

Foto: Martin Siebert

Již na podzim společnost zahájila masivní výměnu plastových oken, která se v následujících dvou letech dotkne tisíců bytů a v první fázi si vyžádá 300 milionů korun.

Ještě donedávna společnost CPI BYTY přitom proklamovala, že dokud budou 75 procent jejího bytového portfolia tvořit byty s regulovanými činžemi, nemohou nájemníci očekávat významnější investice do bytových domů. K 31. 12. 2010 však regulace končí a díky vyjednávání o nové výši nájmů se poměr smluvně stanoveného nájemného zvyšuje.

První plošnější investice do bytového fondu jsme zahájili už počátkem léta. Šlo především o opravu stovky bytových jednotek a renovaci společných a vstupních prostor domů včetně vybavení, které dříve zásahem vandalů dlouho nevydržely,“ popsal Petr Eichler z technické správy společnosti CPI BYTY. Prioritou při určení prvního balíku investic se stala okna, na jejichž výměnu vyčlenila společnost v první fázi 300 milionů korun a s jejichž výměnou začala na podzim.

Generální ředitel společnosti Zdeněk Havelka již dříve potvrdil, že výměna oken bude probíhat výhradně u bytů s tržním nájmem. Nově jsou do harmonogramu zapojeni také nájemníci v regulovaném režimu, kteří se se společností dohodli na nové výši nájemného od ledna 2011. „Investice podobného rozsahu se bez vyššího nájemného jednoduše neobejdou. Regulované činže se dnes v našich bytech v jednotlivých městech pohybují od 25 do 46 korun na metr čtvereční, zatímco tržní nájmy jsou dvojnásobně až trojnásobně vyšší. Obyvatelům regulovaných bytů, se kterými se na zvýšeném nájemném dohodneme, se při podpisu dohody zaručujeme k výměně oken. Chceme jim tak garantovat, že vyšší nájemné s sebou nese i zvyšování standardu bydlení,“ konstatoval Havelka. Většinový poměr bytů se smluvním nájemným v jednom domě navíc podněcuje další investice do celé nemovitosti.

Zkušební fáze výměny oken probíhala ve vybraných lokalitách v létě tohoto roku. Od října pak začal proces naostro. Jen do konce roku chce společnost osázet novými okny na 600 domácností ve všech regionech a do konce roku 2011 všechny byty s tržním nájemným.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Auta
Evropská komise vyšetřuje BMW, Mercedes a VW kvůli údajnému…
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start plánuje na rok 2019
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Technologie
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Poslední testovací kolo. Stáhněte si Android O Developer Preview 4
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít