CPI vylepší tisícovky nájemních bytů

05. listopadu 2010, 09:54 - Profit, TZ
05. listopadu 2010, 09:54

V souvislosti se zvyšováním regulovaného nájemného od ledna 2011 začala společnost CPI BYTY už letos s prvními výraznějšími investicemi do bytových domů.

Foto: Martin Siebert

Již na podzim společnost zahájila masivní výměnu plastových oken, která se v následujících dvou letech dotkne tisíců bytů a v první fázi si vyžádá 300 milionů korun.

Ještě donedávna společnost CPI BYTY přitom proklamovala, že dokud budou 75 procent jejího bytového portfolia tvořit byty s regulovanými činžemi, nemohou nájemníci očekávat významnější investice do bytových domů. K 31. 12. 2010 však regulace končí a díky vyjednávání o nové výši nájmů se poměr smluvně stanoveného nájemného zvyšuje.

První plošnější investice do bytového fondu jsme zahájili už počátkem léta. Šlo především o opravu stovky bytových jednotek a renovaci společných a vstupních prostor domů včetně vybavení, které dříve zásahem vandalů dlouho nevydržely,“ popsal Petr Eichler z technické správy společnosti CPI BYTY. Prioritou při určení prvního balíku investic se stala okna, na jejichž výměnu vyčlenila společnost v první fázi 300 milionů korun a s jejichž výměnou začala na podzim.

Generální ředitel společnosti Zdeněk Havelka již dříve potvrdil, že výměna oken bude probíhat výhradně u bytů s tržním nájmem. Nově jsou do harmonogramu zapojeni také nájemníci v regulovaném režimu, kteří se se společností dohodli na nové výši nájemného od ledna 2011. „Investice podobného rozsahu se bez vyššího nájemného jednoduše neobejdou. Regulované činže se dnes v našich bytech v jednotlivých městech pohybují od 25 do 46 korun na metr čtvereční, zatímco tržní nájmy jsou dvojnásobně až trojnásobně vyšší. Obyvatelům regulovaných bytů, se kterými se na zvýšeném nájemném dohodneme, se při podpisu dohody zaručujeme k výměně oken. Chceme jim tak garantovat, že vyšší nájemné s sebou nese i zvyšování standardu bydlení,“ konstatoval Havelka. Většinový poměr bytů se smluvním nájemným v jednom domě navíc podněcuje další investice do celé nemovitosti.

Zkušební fáze výměny oken probíhala ve vybraných lokalitách v létě tohoto roku. Od října pak začal proces naostro. Jen do konce roku chce společnost osázet novými okny na 600 domácností ve všech regionech a do konce roku 2011 všechny byty s tržním nájemným.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít