CPI vylepší tisícovky nájemních bytů

05. listopadu 2010, 09:54 - Profit, TZ
05. listopadu 2010, 09:54

V souvislosti se zvyšováním regulovaného nájemného od ledna 2011 začala společnost CPI BYTY už letos s prvními výraznějšími investicemi do bytových domů.

Foto: Martin Siebert

Již na podzim společnost zahájila masivní výměnu plastových oken, která se v následujících dvou letech dotkne tisíců bytů a v první fázi si vyžádá 300 milionů korun.

Ještě donedávna společnost CPI BYTY přitom proklamovala, že dokud budou 75 procent jejího bytového portfolia tvořit byty s regulovanými činžemi, nemohou nájemníci očekávat významnější investice do bytových domů. K 31. 12. 2010 však regulace končí a díky vyjednávání o nové výši nájmů se poměr smluvně stanoveného nájemného zvyšuje.

První plošnější investice do bytového fondu jsme zahájili už počátkem léta. Šlo především o opravu stovky bytových jednotek a renovaci společných a vstupních prostor domů včetně vybavení, které dříve zásahem vandalů dlouho nevydržely,“ popsal Petr Eichler z technické správy společnosti CPI BYTY. Prioritou při určení prvního balíku investic se stala okna, na jejichž výměnu vyčlenila společnost v první fázi 300 milionů korun a s jejichž výměnou začala na podzim.

Generální ředitel společnosti Zdeněk Havelka již dříve potvrdil, že výměna oken bude probíhat výhradně u bytů s tržním nájmem. Nově jsou do harmonogramu zapojeni také nájemníci v regulovaném režimu, kteří se se společností dohodli na nové výši nájemného od ledna 2011. „Investice podobného rozsahu se bez vyššího nájemného jednoduše neobejdou. Regulované činže se dnes v našich bytech v jednotlivých městech pohybují od 25 do 46 korun na metr čtvereční, zatímco tržní nájmy jsou dvojnásobně až trojnásobně vyšší. Obyvatelům regulovaných bytů, se kterými se na zvýšeném nájemném dohodneme, se při podpisu dohody zaručujeme k výměně oken. Chceme jim tak garantovat, že vyšší nájemné s sebou nese i zvyšování standardu bydlení,“ konstatoval Havelka. Většinový poměr bytů se smluvním nájemným v jednom domě navíc podněcuje další investice do celé nemovitosti.

Zkušební fáze výměny oken probíhala ve vybraných lokalitách v létě tohoto roku. Od října pak začal proces naostro. Jen do konce roku chce společnost osázet novými okny na 600 domácností ve všech regionech a do konce roku 2011 všechny byty s tržním nájemným.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra…
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Také SUV Lada XRay může být „exkluzivní“. Stačí k tomu pár dílů z Dacie
BMW dnes odpoledne ukáže novou X3. Na první fotky se můžete podívat už teď
Technologie
Hvězdou YouTubu beze slov. Tyhle kanály vás budou bavit, i když se v nich nemluví
Tamron představil pořádné tele. První objektiv pro zrcadlovky s 22× zoomem
Českem se šíří další vlna phishingu. Podvodný e-mail se vydává za zprávu KB
Microsoft reaguje na Kasperského. Většinu obvinění smetl ze stolu
Asus Lyra je Wi-Fi, které pokryje celý dům. Má tři routery spojené mesh sítí
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít