Corporate compliance? Součást firemní kultury.

31. května 2010, 17:48 - Pavel Koukal
31. května 2010, 17:48

Společenská odpovědnost firmy není pouze dočasným módním trendem

V poslední době se v praxi mnoha obchodních společností stále více prosazují trendy a požadavky spojené s interní politikou takzvané společenské odpovědnosti firmy (corporate social responsibility) a zejména s korporátními programy compliance (corporate compliance). Dosud se týkaly poměrně úzké skupiny nadnárodních koncernů, respektive jejich dceřiných společností. I v České republice se však compliance programy a společenská odpovědnost firmy začínají považovat za jedny z hlavních faktorů, které ovlivňují ekonomickou úspěšnost a podnikatelskou budoucnost společnosti.

Korporátní závazek

Nejde pouze o dočasný či dobový módní trend u několika velkých nadnárodních společností, který časem odezní. Jde – dosud trochu s nadsázkou – o podnikatelskou nutnost a nezbytný předpoklad, bez jehož osvojení a prosazení nebude možné obstát v zostřující se hospodářské soutěži. Přitom je nutné vzít v úvahu, že pojem compliance není právní, ale korporátní, společensko-podnikovou kategorií. Obecně se jí rozumí vymezení a dodržování etických a právních pravidel chování příslušné obchodní společnosti nebo podnikatelské skupiny a jejích zaměstnanců nejen ve sféře obchodních vztahů, ale i v dalších oblastech její činnosti.
Compliance je především jednoznačným a výslovným deklarováním „korporátního závazku“, že chování společnosti v obchodních i jiných vztazích je v souladu s etickými a právními pravidly hospodářské soutěže, finanční a daňové integrity, ochrany životního prostředí a zaměstnanců včetně rovných příležitostí a zákazu diskriminace.

Formální proklamace

Konkrétní korporátní subjekty v českém i nadnárodním podnikatelském prostředí vymezují své compliance programy různými způsoby. Jak pokud jde o rozsah oblastí, pro které jsou stanovena vlastní interní pravidla a požadavky „slučitelnosti“, tak o jejich úpravu z hlediska povinností vedoucích pracovníků a ostatních zaměstnanců.
Tyto „programy slučitelnosti“ však bývají u dceřiných společností se sídlem v ČR až na výjimky pouze trochu přepracovaná, častěji špatně přeložená koncernová pravidla. A relevantně nezohledňují specifické podmínky vyplývající jak z podnikatelského prostředí, tak z národní právní úpravy soutěžního, trestního, daňového anebo pracovního práva. Většina compliance programů proto zůstává v rovině obecných a formálních proklamací a omezuje se na rámcová konstatování vybraných bodů současné právní úpravy a etických požadavků na soutěžně a trestně konformní chování. A nestanovují konkrétní vnitřní pravidla, organizační opatření a postupy. Nemluvě o dalších návazných opatřeních, jako je externí poradenství či kontrola.

Naplňování všech fází

Nezbytné přitom je, aby byly naplňovány všechny fáze compliance. Nejen výchozí fáze tvorby programu slučitelnosti – pojmenování rizik a stanovení pravidel a opatření – ale i začlenění programu do každodenního života společnosti a zpětné kontroly nastavení a fungování systému. Pouze takto chápaný a nastavený model korporátní compliance může mít praktický dopad. Z tohoto hlediska pak není přesné hovořit pouze o vlastním programu, ale spíše o celém systému compliance a o konkrétních projektech v jeho rámci. Typickým příkladem udržování smysluplného compliance a nutnosti zohlednit a neustále přizpůsobovat specifické podmínky a národní úpravy podnikatelského prostředí lokálním programům compliance se mimo jiné stal nový trestní zákoník. Ten s účinností od letošního 1. ledna přinesl i mnoho změn v trestněprávní úpravě, jež mají poměrně zásadní vliv na vymezení pravidel etického a právního chování obchodních společností. Tato nová trestněprávní regulace chování v obchodních vztazích totiž v mnoha ohledech vyvolává potřebu přizpůsobit současné znění korporátních vnitřních předpisů podmínkám v ČR. Tím se zajistí jejich proveditelnost, platnost a aktuálnost.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Windows Store bude zřejmě přejmenován na Microsoft Store
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít