Co se vlastně "paří" v herně

19. července 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
19. července 2004, 00:00

I KDYŽ NA POČÍTAČI, TAK PROTI ŽIVÉMU SOUPEŘI Profesionální hráči nehrají proti počítači, ale výhradně proti živému protivníkovi. Ten může sedět u druhého počítače v herně nebo také na druhé straně světa.

I KDYŽ NA POČÍTAČI, TAK PROTI ŽIVÉMU SOUPEŘI Profesionální hráči nehrají proti počítači, ale výhradně proti živému protivníkovi. Ten může sedět u druhého počítače v herně nebo také na druhé straně světa.**

Souboje proti lidem jsou mnohem zábavnější, protože lidé nejsou tak čitelní jako umělá inteligence a často vymýšlejí překvapivá řešení. Jednoznačně nejpopulárnější hra, která se hraje na jak na profesionální, tak amatérské úrovni, je CounterStrike . O jeho kvalitách vypovídá mimo jiné fakt, že do prodeje se dostal již před třemi lety a přesto stále získává na oblibě. V takticky laděné akční hře proti sobě stojí dva pětičlenné týmy - jeden představuje teroristy, druhý protiteroristické komando. Hlavním úkolem nemusí být jen likvidace nepřátelského družstva, ale také likvidace nálože či osvobozování rukojmích, v roli padouchů naopak nastražení výbušniny či uhlídání zajatců. Hra překvapuje především svým V yloženě bojovou hrou je Quake III Arena . Boj na život a na smrt probíhá ve variantách jeden na jednoho nebo týmově (čtyři hráči proti čtyřem), oproti CounterStriku je hra dynamičtější a krvavější. Podobně je na tom i Unreal Tournament 2003 , který se odehrává v daleké budoucnosti. Souboje probíhají v rozmanitých arénách, které upoutají kvalitním grafickým zpracováním. Nejde pouze o zabíjení soupeřů, součástí hry je také obsazování základen a území, kradení trofejí nebo oblíbená Capture the Flag. Hráč hraje proti ostatním hráčům, ale také proti všudypřítomným robotům, kteří se vyznačují nebývalou vychytralostí a výřečností. Velkou popularitu má W arcraft III , v oblibě vede spolu s CounterStrike. Odhaduje se, že devadesát procent odehraných her tvoří právě tyto dvě hry. Ve W arcraft bojují lidé a další postavy za lepší svět (a samozřejmě za zničení světa protivníka). Hráč si může zvolit jednu ze čtyř ras: ork, člověk, elf a nemrtvý. Na turnajích se hraje stylem jeden na jednoho a Česko má v této hře skutečně světového přeborníka. Liberecký Giacomo patří k těm nejlepším na světě. Podobnou real-time strategií je Age of Mythology z dob dávných bohů. Hráč, který hraje za boha jednoho ze tří národů (Řekové, Egypťané, Vikingové), se v ní snaží v co nejkratší době zničit protivníka. K několika málo sportovním hrám, které uspěly na poli progamingu, patří NHL . Klasická hokejová hra plná napínavých střetnutí, faulů a statistik. Říká se, že jí nejčastěji propadají aktivní fotbalisté. Jedinou českou hrou, která se prosadila i ve světovém profesionálním hraní, je Vietcong. Realistická hra z vietnamské džungle zaujala především Čechy a Němce. Plížit se křovím a čekat, odkud přilétne kulka, je kořením téhle hry. Nejde o klasický masakr, ale o teamovou a taktickou hru v džungli během Vietnamské války.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít