Co se stalo s aprílem?

04. dubna 2008, 19:21 - Benjamin Kuras
04. dubna 2008, 19:21

Češi na rozdíl od Britů ztratili smysl pro vtipkování ve sdělovacích prostředcích

Proč jsou ta česká média tak seriózní? Kolik jste v nich napočítali aprílových vtipů? Nabízela se jich přece hezká řádka. Čunek se oženil s Romkou. Schwarzenberga to tak dojalo, že probděl celé zasedání vlády. Klaus nemohl odmítnout nabídku čínské vlády nechat se operovat v jejich zemi, aby se mohl zúčastnit olympiády. Dalajláma navštívil Prahu a převzal od Topolánka jako dar české vlády balíček semtexu a přání Noci dlouhých nožů. Čínská vláda to označila za podporu mezinárodního terorismu. Paroubek za návštěvy Sýrie přestoupil na islám a jel jej propagovat do Moskvy. Putin mu sdělil, že se nemusí obtěžovat, protože už k islámu dávno konvertoval, a proto nesouhlasí s brdským radarem. Švejnar odhalil podvodné sčítání hlasů a převezme prezidentský úřad, jen co Klaus odletí do Číny. Čeští muži jsou nejlepší milovníci na světě, říká 99 procent Češek navrátivších se z ciziny. Evropská unie zakázala Čechům používat lva jako státní znak, protože to není evropské zvíře a jeho použití je urážkou Afričanů. Druhou pražskou Michelinovu hvězdu vyhrála Naděžda Kukučinskaja s buřty na rohu Václaváku a Vodičkovy.
V tomto stylu si na prvního apríla zařádila média britská. Televize BBC předváděla tučňáky, jak je v Antarktidě sleduje tým vědců. Ve chvíli, kdy nastávají nejkrutější mrazy a tučňáci se tradičně choulí do houfu a povinně se střídají na okraji, aby žádný nezmrzl, se všichni najednou naštvou, vzlétnou do vzduchu a odlétají se ohřát k Amazonce. Jeden tučňák přiletěl až do Londýna, kde si ho ochočila známá rocková zpěvačka a prochází se s ním na řemínku po městě jako s psíkem. Úryvky z chystaného populárně vědeckého televizního filmu ukazují ještěrky, které se před predátory ukrývají tak, že se celé spolknou a zmizí. Žabáka, který láká samičky plácáním nohama a kvákáním ve stylu rap. Krokodýla žijícího v londýnských stokách a vylézajícího na ulici z kanálu.
Big Ben změnil v novinách hodiny z tradičních ručičkových na digitální. Ve Walesu přistálo UFO. Ministr financí Alastair Darling vyhrává pro svůj resort peníze na slosovací kartičce státní loterie (vyfotografován, jak ji vyplňuje). Majitel ochodu k tomu říká, že ministr nejprve místo šesti čísel označil sedm, pak se omluvil, že prý neumí počítat. Kuchař Gordon Ramsey přestal sprostě nadávat a zakázal sprostá slova ve všech svých restauracích pod pokutou pěti liber.
Titul nejlepšího aprílového vtipu ale získal Nicolas Sarkozy, který si nechává dělat operaci prodloužení těla o dvanáct centimetrů, aby jeho nová manželka Carla mohla opět nosit vysoké podpatky, na něž byla po celý svůj profesionální život zvyklá. Průkopnickou operaci, zatím vyzkoušenou jen na morčatech, provede izraelský profesor Ura Schmuck v ženevské klinice Poisson d’Avril (doslovně aprílová ryba a ve francouzštině to znamená aprílového osla). Operace se provádí natahováním na skřipci a vstřikováním dodatečného kalcia do kostí, aby se daly natáhnout. Carlu mezitím pověřil premiér Gordon Brown, aby zavedla do britského národního života styl a noblesu. Ano, učarovala premiérovi svým šarmem, a proto ji jmenoval státní poradkyní pro šarm, řekl vládní mluvčí. Premiér se jejímu šarmu nejen chce sám učit, pravil mluvčí, ale, což je důležité, se i zavázal všechen tento šarm dát do služeb lepší budoucnosti Británie.
A my v Česku se pořád bereme tak vážně.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí? Jaké jsou platy lékařů a sester?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Zkušený řidič poráží autonomní řízení. Nesplete si igelitku…
Až se zima zeptá… Renault představil Duster vybavený pásy, který odolá i granátům
Jak číst značení pneumatik a co znamenají zkratky na boku pneumatiky
Volkswagen T-Roc používá techniku Golfu. Je to už čtvrté SUV od VW
Test motocyklu Moto Guzzi Audace Carbon: Uhlíkový svalovec
Technologie
YotaPhone 3: Rusové znovu přidali e-ink displej na záda telefonu
SpaceX představuje vlastní skafandr. V tomhle se bude létat na ISS
Desky pro procesory Intel Coffee Lake se začaly objevovat, unikl seznam prvních modelů
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít