Co se stalo s aprílem?

04. dubna 2008, 19:21 - Benjamin Kuras
04. dubna 2008, 19:21

Češi na rozdíl od Britů ztratili smysl pro vtipkování ve sdělovacích prostředcích

Proč jsou ta česká média tak seriózní? Kolik jste v nich napočítali aprílových vtipů? Nabízela se jich přece hezká řádka. Čunek se oženil s Romkou. Schwarzenberga to tak dojalo, že probděl celé zasedání vlády. Klaus nemohl odmítnout nabídku čínské vlády nechat se operovat v jejich zemi, aby se mohl zúčastnit olympiády. Dalajláma navštívil Prahu a převzal od Topolánka jako dar české vlády balíček semtexu a přání Noci dlouhých nožů. Čínská vláda to označila za podporu mezinárodního terorismu. Paroubek za návštěvy Sýrie přestoupil na islám a jel jej propagovat do Moskvy. Putin mu sdělil, že se nemusí obtěžovat, protože už k islámu dávno konvertoval, a proto nesouhlasí s brdským radarem. Švejnar odhalil podvodné sčítání hlasů a převezme prezidentský úřad, jen co Klaus odletí do Číny. Čeští muži jsou nejlepší milovníci na světě, říká 99 procent Češek navrátivších se z ciziny. Evropská unie zakázala Čechům používat lva jako státní znak, protože to není evropské zvíře a jeho použití je urážkou Afričanů. Druhou pražskou Michelinovu hvězdu vyhrála Naděžda Kukučinskaja s buřty na rohu Václaváku a Vodičkovy.
V tomto stylu si na prvního apríla zařádila média britská. Televize BBC předváděla tučňáky, jak je v Antarktidě sleduje tým vědců. Ve chvíli, kdy nastávají nejkrutější mrazy a tučňáci se tradičně choulí do houfu a povinně se střídají na okraji, aby žádný nezmrzl, se všichni najednou naštvou, vzlétnou do vzduchu a odlétají se ohřát k Amazonce. Jeden tučňák přiletěl až do Londýna, kde si ho ochočila známá rocková zpěvačka a prochází se s ním na řemínku po městě jako s psíkem. Úryvky z chystaného populárně vědeckého televizního filmu ukazují ještěrky, které se před predátory ukrývají tak, že se celé spolknou a zmizí. Žabáka, který láká samičky plácáním nohama a kvákáním ve stylu rap. Krokodýla žijícího v londýnských stokách a vylézajícího na ulici z kanálu.
Big Ben změnil v novinách hodiny z tradičních ručičkových na digitální. Ve Walesu přistálo UFO. Ministr financí Alastair Darling vyhrává pro svůj resort peníze na slosovací kartičce státní loterie (vyfotografován, jak ji vyplňuje). Majitel ochodu k tomu říká, že ministr nejprve místo šesti čísel označil sedm, pak se omluvil, že prý neumí počítat. Kuchař Gordon Ramsey přestal sprostě nadávat a zakázal sprostá slova ve všech svých restauracích pod pokutou pěti liber.
Titul nejlepšího aprílového vtipu ale získal Nicolas Sarkozy, který si nechává dělat operaci prodloužení těla o dvanáct centimetrů, aby jeho nová manželka Carla mohla opět nosit vysoké podpatky, na něž byla po celý svůj profesionální život zvyklá. Průkopnickou operaci, zatím vyzkoušenou jen na morčatech, provede izraelský profesor Ura Schmuck v ženevské klinice Poisson d’Avril (doslovně aprílová ryba a ve francouzštině to znamená aprílového osla). Operace se provádí natahováním na skřipci a vstřikováním dodatečného kalcia do kostí, aby se daly natáhnout. Carlu mezitím pověřil premiér Gordon Brown, aby zavedla do britského národního života styl a noblesu. Ano, učarovala premiérovi svým šarmem, a proto ji jmenoval státní poradkyní pro šarm, řekl vládní mluvčí. Premiér se jejímu šarmu nejen chce sám učit, pravil mluvčí, ale, což je důležité, se i zavázal všechen tento šarm dát do služeb lepší budoucnosti Británie.
A my v Česku se pořád bereme tak vážně.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
Auta
Test ojetiny: Ford Mondeo je už v letech a nabídka pěkných…
Porsche připravuje Boxster a Cayman GTS. Čtyřválcový motor ale zůstane
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec první BMW
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Technologie
Šestnáctijádro Intel Core i9-7960X by mohlo mít frekvenci 2,5 GHz, našlo se v Geekbench
Archos 50 Saphir: odolný obrněnec s velkým akumulátorem (recenze)
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít