Co připravujete na Vánoce?

15. prosince 2003, 00:00 - Připravil ZDENĚK KUBÍN
15. prosince 2003, 00:00

NA STRÁNKÁCH PROFITU SE PRAVIDELNĚ SETKÁVÁTE S AKTUÁLNÍMI INSPIRACEMI, POSTŘEHY A DOPORUČENÍMI, KTERÉ V ROCE 1936 PŘINÁŠEL NAŠIM PŘEDKŮM ČASOPIS PRŮKOPNÍK OBCHODNÍ A PRŮMYSLOVÉ VÝKONNOSTI.

Drobnosti, které před téměř sedmdesáti lety doporučoval časopis Průkopník ke zvýšení vánočního obchodu

NA SVÝCH STRÁNKÁCH NEOPOMNĚL NĚKTERÁ DOPORUČENÍ OBCHODNÍKŮM V PŘEDVÁNOČNÍM ČASE:

Jaký bude váš vánoční obchod, jaké budou tržby a kupní nálada zákazníků - záleží hlavně na vás. Připravili jsme vám několik vyzkoušených zkušeností, jak o Vánocích prodat více, ať je váš obor podnikání jakýkoli. Možná, že vám tyto pokyny dají podnět ještě k lepším nápadům.

CO MŮŽETE DAROVAT ZA 20 KČ, 30 KČ, 50 KČ Je to heslo, které váhajícího zákazníka snadno přesvědčí, aby vstoupil do obchodu a vybral si svůj dárek. Ať je obor vašeho podnikání jakýkoliv - můžete to s takovým výkladem zkusit. Udělejte alespoň pokus v některé menší výloze. DÁRKOVÉ POUKÁZKY Je mnoho dárců, kteří o Vánocích přicházejí do rozpaků - co darovat. Myslí si, že to, co chtějí koupit, obdarovaný již má, že by mu s tím případně nezpůsobili radost nebo že má letos chuť na něco jiného atd. Pro takové si nechejte natisknout dárkové poukázky. Taková poukázka je tím pravým dárkem, poněvadž obdarovaný si může vybrat kdykoliv to, co právě potřebuje. Náklad na ni je malý a účinek velký. Poukázky připravte v pěkné representační obálce či pouzdru. SOUPRAVY - KOLEKCE Je mnoho obchodníků, kteří kolekcím nepřikládají jejich skutečnou cenu. Nemohou jim přijít na chuť. Bojí se té vícepráce, kterou mají s přípravou. V uzenářství to mohou být různé košíčky masových konserv a trvanlivých salámů v několika variacích a cenách. Pro každou kapsu a chuť. Vánoční šunky o menší váze jsou zdobené na kosti zlatým staniolem a převázány stužkou. Na kůži je sádlem napsáno vánoční věnování. Každému zákazníkovi tam můžete napsat něco jiného. Takové psaní na šunku se dělá jednoduchým způsobem. Rozředí se sádlo s trochou parafinu (aby lépe schlo a tuhlo) a tato směs se naleje do kornoutku, který má propíchnutý konec. Tímto otvorem pak tekutina vytéká a ihned schne. Můžeme s ní dělat přímo zázračné malovánky. Ve výkladě uzenářského obchodu upozorňuje nápis: „Zásilky vánočních šunek do ciziny vašim příbuzným vypravíme za nejnižší poštovní sazby“. Mnoho zákazníků si na Vánoce vzpomíná na své obchodní i soukromé přátele v cizině takovým praktickým českým darem, a proto jim tato služba přijde vhod. Obchod s obuví má připraveny kolekce v různých cenách pro děti, mladého muže, tatínka, maminku, dědečka, babičku atd. Bačkory, boty, napínáky, krémy atd. Z kolekcí má upraven pěkný výklad. PSANÍ JEŽÍŠKOVI**

Bylo jich prvně použito v knihkupeckém oboru. Jak jsou jednoduchá - tak jsou účinná. Probudí v dětech náladu pro vaše zboží. Je to vděčná akce. Nechte si je natisknout na barevný papír, případně si je sami rozmnožte asi takto:

Milý Ježíšku!

Letos jsem byl obzvlášť hodný a přeji si, abys mi nadělil:

Dárek pošli na adresu mého tatínka:

můj podpis

Jméno:

bydliště:

Tyto lístky před Vánocemi rozdejte dětem před školními budovami a v obchodě je přibalujte ke zboží v úhledných obálkách. Na portále obchodu, v dosahu ruky středního dítěte zavěste schránky (na způsob poštovních) z obyčejných krabic, do kterých děti psaníčka vkládají. Mohou je odevzdávat i svým rodičům. Pro ten účel je vyhrazena druhá strana psaníčka, kde můžete uvést různé informace o zboží a svůj reklamní text. Na adresy tatínků, které vám děti na psaníčkách poznamenají, posílejte tištěné akvisiční dopisy, případně k nim připojte psaníčko jejich dítěte. Máte-li psaníček hodně, připravíte z nich pěkný výklad. Použijte k tomu stěnu z barevného papíru a na ni psaníčka nalepte. Rodiče dětí pak výlohu obléhají a čtou si, co které děcko si k Vánocům přeje. Je to i jakási analysa trhu, podle které se můžete včas zásobit zbožím, o něž je mezi malým národem největší zájem. Zboží můžete také současně s dopisem poslat na ukázku.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Také SUV Lada XRay může být „exkluzivní“. Stačí k tomu pár…
BMW dnes odpoledne ukáže novou X3. Na první fotky se můžete podívat už teď
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín, ne na elektřinu
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Technologie
Spotify se více integruje. Seznamy skladeb můžete s přáteli tvořit i v Messengeru
Evleaks: Galaxy Note 8 posune cenovou laťku ještě výš, bude stát 1000 eur
Historická akvizice v oblasti GPU na obzoru. Firma vyvíjející grafiky PowerVR je na prodej
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít