Co nás čeká v roce 2004

05. ledna 2004, 00:00 - admin
05. ledna 2004, 00:00

LEDENSlužby jako telefonování, internet, právní a poradenské služby podraží o 17 procent, nově budou totiž zdaněny 22procentní sazbou. * Zvýší se spotřební daň u alkoholu, cigaret, benzinu a nafty. * Stoupne cena plynu v průměru o 2,95 a o 3,8 %.

POLITIKA LEDEN

Služby jako telefonování, internet, právní a poradenské služby podraží o 17 procent, nově budou totiž zdaněny 22procentní sazbou. * Zvýší se spotřební daň u alkoholu, cigaret, benzinu a nafty. * Stoupne cena plynu v průměru o 2,95 a o 3,8 %. * Vláda má rozhodnout, komu prodá české doly a jakým způsobem hodlá privatizovat 51% podíl státu v Českém Telecomu. * Vláda má představit plán reformy zdravotnictví.

ÚNOR

Měsíc bude mít 29 dní. * Bude pokračovat proces s B. Snopkovou a I. Svobodou kvůli jejich působení ve firmě Liberta. * V Kolíně bude dostavena automobilka TPCA. * Prezident Českých aerolinií má zveřejnit koncepci rozvoje této společnosti. * Vláda by měla projednat otázku zvyšování nájemného. * Televizní stanice NOVA oslaví 10. výročí svého působení na českém mediálním trhu. * První výročí zvolení Václava Klause prezidentem České republiky.

BŘEZEN

Praha se rozhodne, zda bude usilovat o pořádání olympijských her v roce 2016 či 2020. * 28. března začne platit letní čas. * Na scénu se opět vrátí Mezinárodní den žen - pokud příslušný zákon schválí senát a podepíše prezident. * Mladoboleslavská Škodovka má na trh uvést nový automobil.

DUBEN Muži, kteří si ještě odslouží brannou povinnost, naposledy nastoupí do armády. * V Praze se bude konat hokejové mistrovství světa. KVĚTEN Česko vstoupí do Evropské unie a stane se jejím plnoprávným členem. České firmy získají neomezený přístup na trhy Unie, ale také přestanou být na domácí trhu chráněni cly. * Změní se některé sazby daně z přidané hodnoty: zvýší se ceny komunálních služeb, naopak zlevní například káva a cukrovinky. * Výrobci a dovozci lihovin mají začít kolkovat své zboží. * N a volebním sjezdu KSČM bude svou pozici obhajovat Miroslav Grebeníček - jeho porážka a vítězství reformního křídla by mohly ukončit izolaci politickou komunistů. ČERVEN

Občané budou volit 24 poslanců do Evropského parlamentu. Přesný termín voleb vyhlásí prezident Klaus. * Vláda by měla dohodnout základních body důchodové reformy a předložit je k projednání parlamentu. * V Praze bude do provozu uvedena nová trasa metra - z nádraží Holešovice přes Kobylisy do Ládví. * ČD nasadí do zkušebního provozu rychlovlak Pendolino. * Český fotbalový tým bude v Portugalsku bojovat o titul mistra Evropy.

ČERVENEC

Vláda bude v Poslanecké sněmovně obhajovat výsledky své činnosti. Její hlavní prioritou bude pokračování reformy veřejných financí včetně útoku na šedou ekonomiku. * V plzeňské průmyslové zóně začne vyrábět japonský koncern Daikin Industries, výrobce klimatizace. * Zvýší se spotřební daň z pohonných hmot.

SRPEN

Pro pražské motoristy se otevře tunel Mrázovka, který propojí městský automobilový okruh mezi Zlíchovem a Radlickou ulicí se Strahovským tunelem. * Kolínská automobilka zahájí zkušební provoz. * V Aténách se budou konat olympijské hry. ZÁŘÍ České školství vstoupí do nové etapy - od září by se výuka na základních a středních školách měla řídit novým zákonem, který dá školám více pravomocí.

ŘÍJEN

Skončí letní čas. * Komerční banky přestanou přijímat k výměně haléřové mince, vyměnit je bude možné už pouze v ČNB.

LISTOPAD Budou se konat krajské volby a senátní volby (třetina senátorů). Voliči rozhodnou jak o nových hejtmanech, tak o změnách ve složení Senátu. V obou případech bude své pozice hájit především ODS. Ta zatím ovládá osm krajů a v Senátu bude v doplňovacích volbách obhajovat devět křesel. Konkrétní dny voleb stanoví prezident republiky. PROSINEC**

Poslanecká sněmovna bude schvalovat státní rozpočet na rok 2005. * Začne platit nový jízdní řád Českých drah. Na kongresu ODS bude obhajovat své předsednictví M. Topolánek. * Českou armádu opustí poslední voják základní služby a stane se plně profesionální.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít