Co na to Profit (39/2010)

30. září 2010, 03:31 - Profit
30. září 2010, 03:31

Komentáře břitké jako břitva, náhled na současné dění očima Profitu

Solární království

Bývalý lidovecký poslanec Kasal si v rozhovoru s Barborou Tachecí postěžoval, že se cítí jako parazit, protože má na střeše solární panely, a přiznal, že hlasoval pro zákon, který stanovuje pevné výkupní ceny proudu ze sluneční energie. Zákon může podle některých hlasů způsobit výrazné zdražení elektřiny v příštím roce.

Alespoň je Kasal upřímný. Škoda, že není možné se dozvědět, kolik poslanců a mocných potentátů ve výhodném solárním byznysu jede schováno za anonymní společnosti. To by mohla být pěkná rána na solar.

Doba kamenná je doba kamenná

Otevření nové části pražského okruhu pokazily dvě události. Při představení pro širokou veřejnost nebyli návštěvníci vpuštěni do tunelů a na mosty; nejzajímavější části okruhu. Po samotném otevření pro motoristy došlo k rozbití skel několika automobilů kvůli odlétajícím kamínkům, které zůstaly na povrchu vozovky.

Sice se rádi chlubíme technickými unikáty, jako je nejdelší most a supermoderní řízení dopravy, ale jednoduchou věc, jako najmout partu uklízečů s košťaty na zametení silnice, nezvládáme. Nemělo se začít spíš z druhé strany?

Kde tankujeme vodu?

Česká obchodní inspekce bude muset zveřejňovat výsledky kontrol kvality paliva jednotlivých čerpacích stanic. Tuto povinnost jí má uložit novela zákona připravovaná ministerstvem průmyslu a obchodu. Podle kritiků novely má ČOI tuto možnost již podle stávající legislativy.

Pes je zjevně zakopán jinde než v zákoně. Pokud ČOI dosud nalézala argumenty proti zveřejňování výsledků kontrol, najde je i v budoucnu nebo benzínky raději nebude kontrolovat. Takže možná budeme vědět ještě méně, než víme nyní.

Zdivočelé odbory

Při úterní stávce státních zaměstnanců vnikla část stávkujících do budovy ministerstva vnitra, kde poničila vybavení vrátnice. Ministr John se nechal slyšet, že peníze nutné na opravu mohli dostat policisté.

Bylo by zajímavé vědět, na kolik vyjde jeden bezpečnostní rám. A co by ministr vnitra za ušetřené peníze policistům koupil.

Státní duchovní útěcha

Podle lidových novin platí stát každoročně stále více prostředků na platy duchovních. Od roku 2000 se mzdové prostředky zdvojnásobily. Věřících přitom podle statistik ubývá.

Možná budeme časem mít světový unikát. Bude víc duchovních než věřících. To bude nový koncept státní služby. Věř a bude ti zaplaceno.

Hospoda u modrého ptáka

Občasník pražské listy rozpoutal „hospodskou“ kauzu. Nuselská hospoda Magister Kelley má být místem, kde se schází lobbisté ODS okolo Tomáše Hrdličky. Ministr Kalousek má mít do této hospody zakázaný vstup, neboť patří k jiné skupině mocných.

Je zjevné, že zákazy vstupu lobbistů na ministerstva, jak učinil ministr dopravy Bárta, jsou zcela zbytečné. V Česku se všechno odjakživa peklo a peče po hospodách. Politici a státní úředníci by měli mít zakázaný vstup do hospod a místo toho fasovat zásobu lahváčů na doma, aby jejich úděl byl snazší.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít