Co na to Profit (39/2010)

30. září 2010, 03:31 - Profit
30. září 2010, 03:31

Komentáře břitké jako břitva, náhled na současné dění očima Profitu

Solární království

Bývalý lidovecký poslanec Kasal si v rozhovoru s Barborou Tachecí postěžoval, že se cítí jako parazit, protože má na střeše solární panely, a přiznal, že hlasoval pro zákon, který stanovuje pevné výkupní ceny proudu ze sluneční energie. Zákon může podle některých hlasů způsobit výrazné zdražení elektřiny v příštím roce.

Alespoň je Kasal upřímný. Škoda, že není možné se dozvědět, kolik poslanců a mocných potentátů ve výhodném solárním byznysu jede schováno za anonymní společnosti. To by mohla být pěkná rána na solar.

Doba kamenná je doba kamenná

Otevření nové části pražského okruhu pokazily dvě události. Při představení pro širokou veřejnost nebyli návštěvníci vpuštěni do tunelů a na mosty; nejzajímavější části okruhu. Po samotném otevření pro motoristy došlo k rozbití skel několika automobilů kvůli odlétajícím kamínkům, které zůstaly na povrchu vozovky.

Sice se rádi chlubíme technickými unikáty, jako je nejdelší most a supermoderní řízení dopravy, ale jednoduchou věc, jako najmout partu uklízečů s košťaty na zametení silnice, nezvládáme. Nemělo se začít spíš z druhé strany?

Kde tankujeme vodu?

Česká obchodní inspekce bude muset zveřejňovat výsledky kontrol kvality paliva jednotlivých čerpacích stanic. Tuto povinnost jí má uložit novela zákona připravovaná ministerstvem průmyslu a obchodu. Podle kritiků novely má ČOI tuto možnost již podle stávající legislativy.

Pes je zjevně zakopán jinde než v zákoně. Pokud ČOI dosud nalézala argumenty proti zveřejňování výsledků kontrol, najde je i v budoucnu nebo benzínky raději nebude kontrolovat. Takže možná budeme vědět ještě méně, než víme nyní.

Zdivočelé odbory

Při úterní stávce státních zaměstnanců vnikla část stávkujících do budovy ministerstva vnitra, kde poničila vybavení vrátnice. Ministr John se nechal slyšet, že peníze nutné na opravu mohli dostat policisté.

Bylo by zajímavé vědět, na kolik vyjde jeden bezpečnostní rám. A co by ministr vnitra za ušetřené peníze policistům koupil.

Státní duchovní útěcha

Podle lidových novin platí stát každoročně stále více prostředků na platy duchovních. Od roku 2000 se mzdové prostředky zdvojnásobily. Věřících přitom podle statistik ubývá.

Možná budeme časem mít světový unikát. Bude víc duchovních než věřících. To bude nový koncept státní služby. Věř a bude ti zaplaceno.

Hospoda u modrého ptáka

Občasník pražské listy rozpoutal „hospodskou“ kauzu. Nuselská hospoda Magister Kelley má být místem, kde se schází lobbisté ODS okolo Tomáše Hrdličky. Ministr Kalousek má mít do této hospody zakázaný vstup, neboť patří k jiné skupině mocných.

Je zjevné, že zákazy vstupu lobbistů na ministerstva, jak učinil ministr dopravy Bárta, jsou zcela zbytečné. V Česku se všechno odjakživa peklo a peče po hospodách. Politici a státní úředníci by měli mít zakázaný vstup do hospod a místo toho fasovat zásobu lahváčů na doma, aby jejich úděl byl snazší.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
OneDrive rozšiřuje zálohování starších verzí na všechny typy souborů
Tip: Chtějí po vás telefonní číslo kvůli registraci? Která SIM je pro to nejlepší?
Microsoftu se daří hlavně díky Office a cloudu. Zdvojnásobil zisk
Podíl používanosti Creators Updatu poprvé překonal Anniversary Update
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít