Co je v domě, není pro mě: proč se tohoto pravidla držet?

12. září 2009, 05:20 - <a href="http://www.shinemag.cz">Shinemag.cz</a>
12. září 2009, 05:20

Zdravotní sestry s doktorem, letušky s pilotem a sekretářky s ředitelem. Nic nového pod sluncem. Mezi lidmi, kteří spolu tráví většinu času, prostě často přeskočí jiskra. A na malér je zaděláno. Vysvětlíme vám proč.

Autor: Isifa.cz

Ráno do práce, domů se vyspat a zase do práce. „V dnešní hektické době není skoro na nic čas a tak se nemůžeme divit, že se lidé seznamují tam, kde pobývají nejvíc, tedy v zaměstnání. Navíc kolegové mívají často podobné zájmy, vždyť si vybrali stejný obor,“ vysvětluje odbornice na lidské vztahy Markéta Zbořilová, proč lidé tíhnou k milostným vzplanutím se svými kolegy.

Podle odborné studie se k románku v práci přiznalo dokonce přes 30 % zaměstnanců a 51 % se shodlo na tom, že aspoň flirtovali. Jsou tedy intimní vztahy na pracovišti novým fenoménem? „Svým způsobem ano, lidé tráví v práci mnohem víc času, než tomu bývalo dřív, domů přijdou vyčerpaní a na svou rodinu už nemají energii. Navíc v zaměstnání si rádi zpříjemní nekonečné hodiny pracovního vypětí třeba malým flirtem.“

Flirt neškodí?

Od flirtu to je ale jen malý krůček k milostnému dobrodružství. Nejdřív totiž zjistíte, že ten milý kolega miluje zrovna tak jako vy knihy, auta, zvířata…a hlavně si nejde nevšimnout, jak moc mu to sluší, když vám o tom vypráví. Každá volná chvilka s ním, která vás vyruší od písmenek v počítači nebo třeba kontroly firemní agendy, je příjemným povyražením. A je jedno, jestli jde jen o cigaretovou pauzu v jeho společnosti. S láskou nasáváte nikotinový odér a pomalu se stydíte za to, že jste nekuřák. Když pak znaleckým okem ohodnotí váš nový účes, zahoří vám tváře a podlomí se nohy. Je to tady. Jste v tom až po uši, ale zatím to je pořád jenom flirt. A právě tady by to mělo skončit. Ale proč vlastně?

Kolegové ženáči

K tomu nic si nezačínat s kolegou je hned několik důvodů. Jeden a nejspíš ten nejzásadnější je jeho manželka. I když si budete říkat, že jde jen o sex, být milenkou je opravdu pouze pro masochistky. Přemítat nad tím, co dělá doma se svou ženou a jestli si na vás udělá aspoň půl hodiny čas, až půjdete z práce, není nic, co by stálo za hřích. A pokud je to ke všemu váš nadřízený, hrozí riziko, že se vás bude chtít zbavit, až se vás nabaží. Jestli máte manžela vy, scénář je podobný a ještě k tomu můžete přičíst svoje černé svědomí a nebo průšvih, který vás nemine, pokud se to provalí.

Denně s bývalým

Ale ani v případě, že jste oba volní, není vztah se spolupracovníkem zrovna ideální. Co když se rozejdete? Budete se chtít denně setkávat se svým bývalým a poslouchat jeho otravné řeči, které se vám sice ještě nedávno zdály docela vtipné, ale teď s vámi lomcuje vztek, jen co otevře pusu? Nebo když najde zalíbení v jiné vaší kolegyni, budete se na to všechno dívat? A to není zdaleka všechno. Jestli jste zahořela touhou k nadřízenému, budete pak schopná akceptovat jeho pracovní příkazy? A jste si jistá, že vám to přeci jen nedá sežrat? No, nebyla by to tedy zrovna záviděníhodná situace, že?

Příběhy z vaší postele

Jestli vám jde ale jen o sexuální románek, stejně nemáte vyhráno. Váš vytoužený kolega může být chlubílek, který každému rád povypráví i ty nejintimnější příběhy z vaší postele. A až přijdete do kanceláře a všichni se na vás budou potutelně usmívat, nebudete tušit, jestli něco vyžvanil, nebo jen koluje dobrá nálada. Při každé narážce na sexuální téma stejně budete všechny podezírat, že o vašich sexuálních hrátkách vědí. A pokud si začnete něco se šéfem nebo firemním playboyem, můžete si být jistá, že se najdou kolegyně, které vám to pěkně osladí. Dáte kvůli tomu výpověď?

Řídit se mozkem

Lepší bude odsunout sexuální a milostné dobrodružství do svých snů a řídit se heslem: Co je v domě, není pro mě. Jde jen o to, kdo je silnější – mozek, srdce a nebo něco úplně jiného?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít