Co hýbe s Čechy

20. srpna 2010, 02:00 - Irena Ryšánková
20. srpna 2010, 02:00

Pro ty, kdo se zabývají médii, je nejhorší zprávou poslední doby odhalení podzimních vysílacích schémat. Letošní programy televizí se nesou ve znamení (pseudo)reality show. Nova s Markízou mají Talent mánii. Prima s Jojkou mají Česko Slovensko má talent. Nejsem si jista, kolik talentů se urodí. Obávám se trochu, že bude opět přesilovka zpěvu a tance. Případně krotitelů domácích zvířat.

Otázkou ale je, co lidi nutí hledat si prostřednictvím reality show partnera. Farmář, který hledá ženu, ji hledá na Primě. Jestli uspěje, těžko říct. Ale třeba se mu opravdu podaří najít krásnou, hodnou a inteligentní ženu, která bude ochotně vstávat ke kravám. Nebo to dopadne jako všechny ta mámy, co hledají táty… A bude z toho trapnost.

Reality show jsou možná vcelku pohodlný způsob, jak zaplnit vysílací čas, když na nic jiného dramaturg nepřijde a docházejí peníze. Ale upřímně - kolik exhibicionistů je ještě český divák ochoten snést? VyVolení byli kdysi zjevením, podobně jako SuperStar. Dodnes zbyli jen Odhalení.

Média veřejné služby právě teď ukázala, proč existují. Když všichni odplavali rozvodněnými potoky, zůstala po pás ve vodě Česká televize a vysílala. Ku pomoci si vzala své diváky, sociální sítě, digitální telefony s fotoaparáty a videokamerami a vytvořila pod staronovou ideou Národ sobě kontinuální zpravodajství z postižených míst. Perfektní grafika, perfektní komentáře odborníků, hromada důležitých informací a hlavně ta sounáležitost s postiženými. Dozvěděli jste se, že na to vše nejste sami. Že s vámi druzí nejen cítí, ale že vám i pomohou. Dozvěděli jste se, kde si pomoc můžete vyzvednout, někdy i to, kdo ji poskytl a co ho k tomu vedlo. Zážitkové zpravodajství na ČT24, mnohými doteď vnímané jako nadbytečné, se ukázalo být klíčové. Dnes už víte i vy, že i když se vám mnohdy program nelíbí, je Česká televize i vaše televize, a když je nejhůř, máte ji v obýváku. Byť by v něm bylo půl metru vody.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít