Co hýbe s Čechy

20. srpna 2010, 02:00 - Irena Ryšánková
20. srpna 2010, 02:00

Pro ty, kdo se zabývají médii, je nejhorší zprávou poslední doby odhalení podzimních vysílacích schémat. Letošní programy televizí se nesou ve znamení (pseudo)reality show. Nova s Markízou mají Talent mánii. Prima s Jojkou mají Česko Slovensko má talent. Nejsem si jista, kolik talentů se urodí. Obávám se trochu, že bude opět přesilovka zpěvu a tance. Případně krotitelů domácích zvířat.

Otázkou ale je, co lidi nutí hledat si prostřednictvím reality show partnera. Farmář, který hledá ženu, ji hledá na Primě. Jestli uspěje, těžko říct. Ale třeba se mu opravdu podaří najít krásnou, hodnou a inteligentní ženu, která bude ochotně vstávat ke kravám. Nebo to dopadne jako všechny ta mámy, co hledají táty… A bude z toho trapnost.

Reality show jsou možná vcelku pohodlný způsob, jak zaplnit vysílací čas, když na nic jiného dramaturg nepřijde a docházejí peníze. Ale upřímně - kolik exhibicionistů je ještě český divák ochoten snést? VyVolení byli kdysi zjevením, podobně jako SuperStar. Dodnes zbyli jen Odhalení.

Média veřejné služby právě teď ukázala, proč existují. Když všichni odplavali rozvodněnými potoky, zůstala po pás ve vodě Česká televize a vysílala. Ku pomoci si vzala své diváky, sociální sítě, digitální telefony s fotoaparáty a videokamerami a vytvořila pod staronovou ideou Národ sobě kontinuální zpravodajství z postižených míst. Perfektní grafika, perfektní komentáře odborníků, hromada důležitých informací a hlavně ta sounáležitost s postiženými. Dozvěděli jste se, že na to vše nejste sami. Že s vámi druzí nejen cítí, ale že vám i pomohou. Dozvěděli jste se, kde si pomoc můžete vyzvednout, někdy i to, kdo ji poskytl a co ho k tomu vedlo. Zážitkové zpravodajství na ČT24, mnohými doteď vnímané jako nadbytečné, se ukázalo být klíčové. Dnes už víte i vy, že i když se vám mnohdy program nelíbí, je Česká televize i vaše televize, a když je nejhůř, máte ji v obýváku. Byť by v něm bylo půl metru vody.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Fiat slaví už podruhé 60. narozeniny modelu 500. Tentokrát…
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku zánovní ojetiny
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Technologie
Intel Core i5-7400: jak si vede čtyřjádrový Kaby Lake za 5 tisíc? (uživatelská recenze)
Levné telefony budou výkonnější a déle vydrží. Díky Snapdragonu 450
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít