Co hýbe s Čechy

09. září 2010, 02:00 - Irena Ryšánková
09. září 2010, 02:00

Jako gladiátoři v aréně se zachovaly dvě velké komerční televize, když proti sobě nasadily své talentové show. Staří Římané měli ale na rozdíl od nich smysl pro drama, a tak proti sobě nikdy nebojovali dva muži se stejnou výzbrojí. Nova a Prima mají vkus od Římanů poněkud odlišný, proto se utkaly s totožnými zbraněmi.

Nakonec je to ale docela zajímavý způsob, jak v čelním střetu zjistit, kdo je na tom lépe s diváckou sledovaností. Ta „větší“ televize možná doufala, že převálcuje tu „menší“, ale osud má bizarní smysl pro humor, a tak to všechno dopadlo trochu jinak. Nova jako by už zapomněla, že její mladší sestra ji už jednou porazila – konkrétně při reality show o životě několika vyvolených, kterou Prima nasadila dřív než Nova. I tentokrát šlo o rychlost, i když měřenou spíš v minutách. Nova sice ohlásila, že začne už před osmou, ale nakonec se stejně dostala do lehkého skluzu. Předvedla pak typickou nováckou show, která by se uplatnila i kdykoli jindy, třeba na Silvestra. Jenže tohle byla Talentmanie. Mánie chvílemi až moc manická.

Prima koupila licenci, a tak jsme vlastně sledovali českou verzi „Británie má talent“. Příjemně překvapila Lucie Bílá, která tu rozhodně platí za dámu. Česko-Slovensko má talent je mírnější (skoro by se chtělo říct i kultivovanější), příjemnější a méně v „rauši“. Moderátoři celou show spíš jen doplňují a neunavují výtrysky nezkrotné energie.

Po prvním dílu obou pořadů jsem z monitoru sledovanosti snadno rozeznala, kdy na Nově vstoupily do pořadu reklamní pauzy – nutno dodat s fatálními následky. Nováci totiž přepnuli na show Primy a vydrželi se na ni dívat až do konce.

Zatím to ale nevypadá ani na palec dolů, ani na palec nahoru. Nezdá se, že někoho odtáhnou z arény ani že se někdo stane miláčkem davu. A je možné, že dav tahle nová show exhibicionistů s „talentem“ přestane brzo bavit.

Necháme se překvapit, jestli bojovníkům vydrží jejich nasazení i dílčí výhry a jestli pro ně ten jejich gladius nebude nakonec příliš těžký.

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od…
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s dieselem? Jen když najedete stovky tisíc km
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Technologie
Prohlížeč Vivaldi konečně dostane synchronizaci
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít