Co hýbe s Čechy

09. září 2010, 02:00 - Irena Ryšánková
09. září 2010, 02:00

Jako gladiátoři v aréně se zachovaly dvě velké komerční televize, když proti sobě nasadily své talentové show. Staří Římané měli ale na rozdíl od nich smysl pro drama, a tak proti sobě nikdy nebojovali dva muži se stejnou výzbrojí. Nova a Prima mají vkus od Římanů poněkud odlišný, proto se utkaly s totožnými zbraněmi.

Nakonec je to ale docela zajímavý způsob, jak v čelním střetu zjistit, kdo je na tom lépe s diváckou sledovaností. Ta „větší“ televize možná doufala, že převálcuje tu „menší“, ale osud má bizarní smysl pro humor, a tak to všechno dopadlo trochu jinak. Nova jako by už zapomněla, že její mladší sestra ji už jednou porazila – konkrétně při reality show o životě několika vyvolených, kterou Prima nasadila dřív než Nova. I tentokrát šlo o rychlost, i když měřenou spíš v minutách. Nova sice ohlásila, že začne už před osmou, ale nakonec se stejně dostala do lehkého skluzu. Předvedla pak typickou nováckou show, která by se uplatnila i kdykoli jindy, třeba na Silvestra. Jenže tohle byla Talentmanie. Mánie chvílemi až moc manická.

Prima koupila licenci, a tak jsme vlastně sledovali českou verzi „Británie má talent“. Příjemně překvapila Lucie Bílá, která tu rozhodně platí za dámu. Česko-Slovensko má talent je mírnější (skoro by se chtělo říct i kultivovanější), příjemnější a méně v „rauši“. Moderátoři celou show spíš jen doplňují a neunavují výtrysky nezkrotné energie.

Po prvním dílu obou pořadů jsem z monitoru sledovanosti snadno rozeznala, kdy na Nově vstoupily do pořadu reklamní pauzy – nutno dodat s fatálními následky. Nováci totiž přepnuli na show Primy a vydrželi se na ni dívat až do konce.

Zatím to ale nevypadá ani na palec dolů, ani na palec nahoru. Nezdá se, že někoho odtáhnou z arény ani že se někdo stane miláčkem davu. A je možné, že dav tahle nová show exhibicionistů s „talentem“ přestane brzo bavit.

Necháme se překvapit, jestli bojovníkům vydrží jejich nasazení i dílčí výhry a jestli pro ně ten jejich gladius nebude nakonec příliš těžký.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít