Co hýbe s Čechy

09. září 2010, 02:00 - Irena Ryšánková
09. září 2010, 02:00

Jako gladiátoři v aréně se zachovaly dvě velké komerční televize, když proti sobě nasadily své talentové show. Staří Římané měli ale na rozdíl od nich smysl pro drama, a tak proti sobě nikdy nebojovali dva muži se stejnou výzbrojí. Nova a Prima mají vkus od Římanů poněkud odlišný, proto se utkaly s totožnými zbraněmi.

Nakonec je to ale docela zajímavý způsob, jak v čelním střetu zjistit, kdo je na tom lépe s diváckou sledovaností. Ta „větší“ televize možná doufala, že převálcuje tu „menší“, ale osud má bizarní smysl pro humor, a tak to všechno dopadlo trochu jinak. Nova jako by už zapomněla, že její mladší sestra ji už jednou porazila – konkrétně při reality show o životě několika vyvolených, kterou Prima nasadila dřív než Nova. I tentokrát šlo o rychlost, i když měřenou spíš v minutách. Nova sice ohlásila, že začne už před osmou, ale nakonec se stejně dostala do lehkého skluzu. Předvedla pak typickou nováckou show, která by se uplatnila i kdykoli jindy, třeba na Silvestra. Jenže tohle byla Talentmanie. Mánie chvílemi až moc manická.

Prima koupila licenci, a tak jsme vlastně sledovali českou verzi „Británie má talent“. Příjemně překvapila Lucie Bílá, která tu rozhodně platí za dámu. Česko-Slovensko má talent je mírnější (skoro by se chtělo říct i kultivovanější), příjemnější a méně v „rauši“. Moderátoři celou show spíš jen doplňují a neunavují výtrysky nezkrotné energie.

Po prvním dílu obou pořadů jsem z monitoru sledovanosti snadno rozeznala, kdy na Nově vstoupily do pořadu reklamní pauzy – nutno dodat s fatálními následky. Nováci totiž přepnuli na show Primy a vydrželi se na ni dívat až do konce.

Zatím to ale nevypadá ani na palec dolů, ani na palec nahoru. Nezdá se, že někoho odtáhnou z arény ani že se někdo stane miláčkem davu. A je možné, že dav tahle nová show exhibicionistů s „talentem“ přestane brzo bavit.

Necháme se překvapit, jestli bojovníkům vydrží jejich nasazení i dílčí výhry a jestli pro ně ten jejich gladius nebude nakonec příliš těžký.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Budete platit daň z příjmu z prodeje nemovitosti?
Do čeho investovat, abychom ušetřili
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Na nereferenční Radeony RX Vega se může čekat až do půlky října, výrobci nemají čipy
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští 10 minut
Tohle by mohla být revoluce. Pi Charger slibuje první opravdu pohodlné bezdrátové nabíjení
Ovladač od Nvidie způsobuje problémy s Nočním osvětlením [Windows Insider]
Naděje v kauze drahých pamětí. Výrobci DRAM konečně investují do zvýšení kapacit
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít