Co hýbe s Čechy

09. září 2010, 02:00 - Irena Ryšánková
09. září 2010, 02:00

Jako gladiátoři v aréně se zachovaly dvě velké komerční televize, když proti sobě nasadily své talentové show. Staří Římané měli ale na rozdíl od nich smysl pro drama, a tak proti sobě nikdy nebojovali dva muži se stejnou výzbrojí. Nova a Prima mají vkus od Římanů poněkud odlišný, proto se utkaly s totožnými zbraněmi.

Nakonec je to ale docela zajímavý způsob, jak v čelním střetu zjistit, kdo je na tom lépe s diváckou sledovaností. Ta „větší“ televize možná doufala, že převálcuje tu „menší“, ale osud má bizarní smysl pro humor, a tak to všechno dopadlo trochu jinak. Nova jako by už zapomněla, že její mladší sestra ji už jednou porazila – konkrétně při reality show o životě několika vyvolených, kterou Prima nasadila dřív než Nova. I tentokrát šlo o rychlost, i když měřenou spíš v minutách. Nova sice ohlásila, že začne už před osmou, ale nakonec se stejně dostala do lehkého skluzu. Předvedla pak typickou nováckou show, která by se uplatnila i kdykoli jindy, třeba na Silvestra. Jenže tohle byla Talentmanie. Mánie chvílemi až moc manická.

Prima koupila licenci, a tak jsme vlastně sledovali českou verzi „Británie má talent“. Příjemně překvapila Lucie Bílá, která tu rozhodně platí za dámu. Česko-Slovensko má talent je mírnější (skoro by se chtělo říct i kultivovanější), příjemnější a méně v „rauši“. Moderátoři celou show spíš jen doplňují a neunavují výtrysky nezkrotné energie.

Po prvním dílu obou pořadů jsem z monitoru sledovanosti snadno rozeznala, kdy na Nově vstoupily do pořadu reklamní pauzy – nutno dodat s fatálními následky. Nováci totiž přepnuli na show Primy a vydrželi se na ni dívat až do konce.

Zatím to ale nevypadá ani na palec dolů, ani na palec nahoru. Nezdá se, že někoho odtáhnou z arény ani že se někdo stane miláčkem davu. A je možné, že dav tahle nová show exhibicionistů s „talentem“ přestane brzo bavit.

Necháme se překvapit, jestli bojovníkům vydrží jejich nasazení i dílčí výhry a jestli pro ně ten jejich gladius nebude nakonec příliš těžký.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se…
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni dají minimálně 12 milionů
Technologie
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít