Chytrý mobil do kapsy

07. února 2005, 00:00 - (rd)
07. února 2005, 00:00

TEST - MOTOROLA MPx 220 Vynikajícímu přístroji škodí drobné chybičky a špatná distribuce. K dostání má být už v příštích dnech. Mobilní telefon Motorola MPx 220 bude podle výsledků našeho testování patřit k tomu nejlepšímu, co nabídnou domácí pulty specializovaných prodejen.

TEST - MOTOROLA MPx 220

Vynikajícímu přístroji škodí drobné chybičky a špatná distribuce. K dostání má být už v příštích dnech.

Mobilní telefon Motorola MPx 220 bude podle výsledků našeho testování patřit k tomu nejlepšímu, co nabídnou domácí pulty specializovaných prodejen. Tam se měl původně objevit už na podzim. Zahájení prodeje je snad otázka několika příštích dní.

Přístroj je véčkové konstrukce, trochu větší než obdobné mobily. Především však jde o smartphone - chytrý telefon, který částečně nahrazuje počítač. Má dva barevné displeje a operační systém Windows Mobile Second Edition.

Úvodní obrazovka vypadá jako u všech přístrojů s tímto operačním systémem. Máte-li schůzku nebo jiný úkol, dozvíte se to okamžitě při pohledu na displej. Na spodním řádku jsou obligátní ikony Start a Kontakty. Ty se ovládají kontextovými klávesami pod displejem.

V základní nabídce je neuvěřitelných 24 položek - od textových zpráv, přes kameru, Windows media až po hry a Správce souborů. Softwarové vybavení telefonu je totiž velmi rozmanité. Najdete tady vše, na co jste u Windows zvyklí, ovšem bez kancelářských programů. Nejlépe je v mobilu bezesporu zpracovaný kalendář. Na velikém displeji je přehledný a dá s ním snadno pracovat. Funguje podobně jako program Outlook. Kde máte s sebou telefon, můžete tak mít naprostý přehled o svém nejen pracovním, ale i soukromém programu. Nevýhodou je, že na události v kalendáři neupozorňuje při vypnutém mobilu. Podobné to je s budíkem.

CHYTRÝ A OBJEMNÝ

Kladem mobilu je veliká paměť, vnitřní na pevně instalované programy má 64 megabajtů, paměť pro volné použití má kapacitu 32 megabajtů. Pokud vám to nestačí, dá se Motorola MPx 220 rozšířit o paměťovou kartu. Třeba na fotografie z integrovaného mobilu. Ten však pracuje s nepříliš rozšířeným formátem miniSD.

Největší síla mobilu spočívá v komunikaci s počítačem. K němu se dá připojit pomocí infračerveného portu, radiového bluetooth nebo kabelu. Připojování přes bluetooth je složité, nicméně když se podaří, funguje bezchybně. Pak se synchronizují všechny kontakty, kalendáře i e-maily mezi počítačem a mobilem.

Je to zkrátka telefon pro práci a na rozdíl od jiných smartphone je skladný. Vejde se do kapsy a pracuje ve všech pásmech GSM (můžete ho tedy používat i třeba ve Spojených státech). Špatná práce s textovými zprávami a další drobnosti mu ovšem nedělají dobře.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít