Chystané veřejné zakázky

31. března 2008, 00:00 - Libuše Frantová
31. března 2008, 00:00

Překladatelské služby

Předmětem zakázky je uzavření rámcové smlouvy s jedním uchazečem na poskytování překladatelských služeb souvisejících s předsednictvím Česka v Radě Evropské unie. Jde o překlady dokumentů z češtiny do cizích jazyků, konkrétně pak do angličtiny, francouzštiny a němčiny, a naopak. Očekává se, že objem překladů by mohl být okolo 10 tisíc normostran. Do veřejné zakázky „Překladatelské služby pro účely předsednictví ČR v Radě EU“ se do 14. dubna může přihlásit kdokoli, kdo splní požadovanou kvalifikaci.

Propagační předměty

Každá předsednická země připravuje různé propagační a dárkové předměty, které mají zpříjemnit účastníkům i novinářům jednání a pobyt v předsednické zemi. Mohou fungovat jako vzpomínka nejen na předsednictví samotné, ale také na pořádající zemi, do které by se účastník jednání mohl chtít vrátit. Mezi dárkové předměty patří například oficiální dary pro ministry nebo vysoké unijní představitele. A také předměty běžné potřeby, jako jsou bloky nebo propisovací tužky. Nadlimitní veřejná zakázka na propagační předměty má zahrnovat řadu těchto běžných dárků, které sjednotí především jednotný vizuální styl českého předsednictví. Zadávací řízení má být vyhlášeno na počátku dubna.

Tlumočení pracovních jednání

Podrobnosti budou známy v nejbližších dnech. Řízení bude otevřené všem zájemcům. Vítěz zajistí dodávku tlumočnických služeb, především simultánní tlumočení jednání na pracovní úrovni. Předpokládá se více než 1700 tlumočených hodin. V převážné většině půjde o tlumočení v režimu tří jazyků aktivních (angličtina, francouzština, čeština) a tří pasivních (tytéž jazyky). Uskuteční se ale celá řada jednání, kde počet tlumočených jazyků bude vyšší.

Tiskoviny

Pro potřeby předsednictví (zejména pro potřeby jednání na vyšší úrovni) bude potřeba zajistit řadu brožur a podobných materiálů. Na přípravu a tisk se připravuje veřejná zakázka, která by mohla být vyhlášena v dubnu.

Přeprava delegátů

Další zakázka se týká přepravy účastníků konferencí a novinářů v místě jednání. Půjde tedy o přepravu většinou na kratší vzdálenosti do 100 kilometrů. Veřejná zakázka (s nejvyšší pravděpodobností nadlimitní) má zahrnout přepravu se všemi souvisejícími službami (parkování, údržba a úklid vozidel, pohonné hmoty a podobně). Uveřejnění zadávacího řízení lze očekávat za několik týdnů.

Catering

V místech ministerských jednání v regionech je plánována soutěž na dodavatele cateringových služeb. Šanci tak dostanou například regionální dodavatelé.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Auta
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale…
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s displejem jako BMW řady 7
Technologie
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
WhatsApp začíná podporovat posílání jakýchkoli typů souborů do velikosti až 128 MB
DVB-T2 ode dneška i v Plzni a Liberci. Síť je již dostupná pro 69 % populace
Windows Store přijde o mobilní edici Evernotu, ale přivítá grafický nástroj Paint.NET
Google Talk je mrtvý. Nedožil se ani 12 let
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít