Chystané veřejné zakázky

31. března 2008, 00:00 - Libuše Frantová
31. března 2008, 00:00

Překladatelské služby

Předmětem zakázky je uzavření rámcové smlouvy s jedním uchazečem na poskytování překladatelských služeb souvisejících s předsednictvím Česka v Radě Evropské unie. Jde o překlady dokumentů z češtiny do cizích jazyků, konkrétně pak do angličtiny, francouzštiny a němčiny, a naopak. Očekává se, že objem překladů by mohl být okolo 10 tisíc normostran. Do veřejné zakázky „Překladatelské služby pro účely předsednictví ČR v Radě EU“ se do 14. dubna může přihlásit kdokoli, kdo splní požadovanou kvalifikaci.

Propagační předměty

Každá předsednická země připravuje různé propagační a dárkové předměty, které mají zpříjemnit účastníkům i novinářům jednání a pobyt v předsednické zemi. Mohou fungovat jako vzpomínka nejen na předsednictví samotné, ale také na pořádající zemi, do které by se účastník jednání mohl chtít vrátit. Mezi dárkové předměty patří například oficiální dary pro ministry nebo vysoké unijní představitele. A také předměty běžné potřeby, jako jsou bloky nebo propisovací tužky. Nadlimitní veřejná zakázka na propagační předměty má zahrnovat řadu těchto běžných dárků, které sjednotí především jednotný vizuální styl českého předsednictví. Zadávací řízení má být vyhlášeno na počátku dubna.

Tlumočení pracovních jednání

Podrobnosti budou známy v nejbližších dnech. Řízení bude otevřené všem zájemcům. Vítěz zajistí dodávku tlumočnických služeb, především simultánní tlumočení jednání na pracovní úrovni. Předpokládá se více než 1700 tlumočených hodin. V převážné většině půjde o tlumočení v režimu tří jazyků aktivních (angličtina, francouzština, čeština) a tří pasivních (tytéž jazyky). Uskuteční se ale celá řada jednání, kde počet tlumočených jazyků bude vyšší.

Tiskoviny

Pro potřeby předsednictví (zejména pro potřeby jednání na vyšší úrovni) bude potřeba zajistit řadu brožur a podobných materiálů. Na přípravu a tisk se připravuje veřejná zakázka, která by mohla být vyhlášena v dubnu.

Přeprava delegátů

Další zakázka se týká přepravy účastníků konferencí a novinářů v místě jednání. Půjde tedy o přepravu většinou na kratší vzdálenosti do 100 kilometrů. Veřejná zakázka (s nejvyšší pravděpodobností nadlimitní) má zahrnout přepravu se všemi souvisejícími službami (parkování, údržba a úklid vozidel, pohonné hmoty a podobně). Uveřejnění zadávacího řízení lze očekávat za několik týdnů.

Catering

V místech ministerských jednání v regionech je plánována soutěž na dodavatele cateringových služeb. Šanci tak dostanou například regionální dodavatelé.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít