Chystané veřejné zakázky

31. března 2008, 00:00 - Libuše Frantová
31. března 2008, 00:00

Překladatelské služby

Předmětem zakázky je uzavření rámcové smlouvy s jedním uchazečem na poskytování překladatelských služeb souvisejících s předsednictvím Česka v Radě Evropské unie. Jde o překlady dokumentů z češtiny do cizích jazyků, konkrétně pak do angličtiny, francouzštiny a němčiny, a naopak. Očekává se, že objem překladů by mohl být okolo 10 tisíc normostran. Do veřejné zakázky „Překladatelské služby pro účely předsednictví ČR v Radě EU“ se do 14. dubna může přihlásit kdokoli, kdo splní požadovanou kvalifikaci.

Propagační předměty

Každá předsednická země připravuje různé propagační a dárkové předměty, které mají zpříjemnit účastníkům i novinářům jednání a pobyt v předsednické zemi. Mohou fungovat jako vzpomínka nejen na předsednictví samotné, ale také na pořádající zemi, do které by se účastník jednání mohl chtít vrátit. Mezi dárkové předměty patří například oficiální dary pro ministry nebo vysoké unijní představitele. A také předměty běžné potřeby, jako jsou bloky nebo propisovací tužky. Nadlimitní veřejná zakázka na propagační předměty má zahrnovat řadu těchto běžných dárků, které sjednotí především jednotný vizuální styl českého předsednictví. Zadávací řízení má být vyhlášeno na počátku dubna.

Tlumočení pracovních jednání

Podrobnosti budou známy v nejbližších dnech. Řízení bude otevřené všem zájemcům. Vítěz zajistí dodávku tlumočnických služeb, především simultánní tlumočení jednání na pracovní úrovni. Předpokládá se více než 1700 tlumočených hodin. V převážné většině půjde o tlumočení v režimu tří jazyků aktivních (angličtina, francouzština, čeština) a tří pasivních (tytéž jazyky). Uskuteční se ale celá řada jednání, kde počet tlumočených jazyků bude vyšší.

Tiskoviny

Pro potřeby předsednictví (zejména pro potřeby jednání na vyšší úrovni) bude potřeba zajistit řadu brožur a podobných materiálů. Na přípravu a tisk se připravuje veřejná zakázka, která by mohla být vyhlášena v dubnu.

Přeprava delegátů

Další zakázka se týká přepravy účastníků konferencí a novinářů v místě jednání. Půjde tedy o přepravu většinou na kratší vzdálenosti do 100 kilometrů. Veřejná zakázka (s nejvyšší pravděpodobností nadlimitní) má zahrnout přepravu se všemi souvisejícími službami (parkování, údržba a úklid vozidel, pohonné hmoty a podobně). Uveřejnění zadávacího řízení lze očekávat za několik týdnů.

Catering

V místech ministerských jednání v regionech je plánována soutěž na dodavatele cateringových služeb. Šanci tak dostanou například regionální dodavatelé.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nepodpořili
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
Evora GT430 je nejvýkonnější silniční Lotus v historii. Za…
Skupina VW dodala v prvním pololetí zákazníkům přes pět milionů aut
Opel Insignia GSi má motor 2.0 T a je o 160 kg lehčí než OPC
Podívejte se na vzácné snímky exkluzivních aut ze sbírky brunejského sultána
Tři generace BMW 5 ve srovnání ojetin: E39 vs. E60 vs. F10
Technologie
Až do zítřka zdarma. Stahujte akční pecku Shadow Warrior
RAM letos zdraží o rekordních 60 %, paměti Flash o třetinu. Příští rok je možné zlepšení
Ataribox se odhaluje. Máme první obrázky i nástin toho, co od konzole čekat
Spousta „interaktivních seriálů“ za pakatel. Humble Bundle má v akci hry od Telltale
Android se snadno připojí k síťovému disku nebo NASu. Google vydal Samba Client
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít