Chřipková dezinformace

07. května 2009, 17:14 - (red)
07. května 2009, 17:14

Kapitola 176

Svinská politika * Každá vláda má padnout! * Právní pojišťovny?

Svinská politika

Prasečí chřipka mutuje. Pro některé Izraelce je i slovo prase nekošerné a zřejmě trpí dojmem, že mexická chřipka by už košer byla. Jejich starosti na naši hlavu!
Virus však má blíže k prasatům, nikoli k Mexičanům. To vědí chytří eurounijní zemědělci, proto se bojí, že ta jejich krásná europrasata už nebude chtít nikdo sežrat! A proto se připitomělá korektnost jakási projevila i zde a pokouší se názvem „nová chřipka“ odvést pozornost neutrálně někam jinam. To je ovšem svinská politika. Ptačí chřipka nebyla pojmenována ptačí jenom z rozmaru, ale proto, že tak byl indikován její důležitý rys. Toto varování by se však přejmenováním prasečí chřipky ztratilo. Proto je nutno tyto pokusy odmítnout jako dezinformaci!

Každá vláda má padnout!

Každá vláda má dříve nebo později padnout. Rozhodně nejpozději v okamžiku, kdy důvody pro její udržení zná již jen ona sama. Vlády podobně jako otroci většinou fungují, jen když nad nimi práská bič. V tomto případě demokratický, ale bič. Ostatně ministři by měli dle názvu sloužit, nikoli vládnout. Proto by bič měli mít opravdu v rukou lidé. Geniálně však vyjádřil skepsi vůči demokracii anonymní sprejer: „Kdyby volby mohly něco změnit, už by je dávno zrušili.“
Tato vláda padla právem, už jen kvůli excesům premiéra! Naposledy Mirek Topolánek na tiskové konferenci po jednání vlády o extremismu prohlásil, že na rozdíl od Langerova dělení extremismu na pravicový a levicový jeho pojetí spočívá v tom, že „extremismus je prakticky jenom levicový“.
V tom případě je zřejmé, na jaké pozici je, když rozhlížeje se, nic kromě levicového extremismu nevidí. Opravdoví extremisté však toho mají mnoho společného, protože u nich nejde o ideu, ale stav mysli. Extremista je člověk, který ostatním vnucuje nějaký póvl, o nějž nikdo nemá zájem. Jednou je to světová revoluce z východu, podruhé demokracie ze západu. Je-li to však prosazováno silou, vyjde to nastejno!
Místo divení se podívejme extremistické avantgardě na zoubek. Nynější neokonzervativci se snaží ovlivňovat světové dění (především v ropných oblastech) exportem opravdu svérázného, poněkud krvavého pojetí demokracie. V mládí to však bývali extremisté ultraleví, koketující s trockismem a bůh ví čím ještě. Jak je vidět, skuteční extremisté si nedělají hlavu s použitou ideologií – hlavně, že to jsou oni, ta avantgarda!
A proto se díky extempore s prázdným a falešným Topolem dopracováváme k již hlubokému porozumění jednomu z nejčistších vtipů, co existují. To sestupuje čerstvý irský přistěhovalec z lodi na přístavní molo a hned se táže imigračního důstojníka: „Máte tady vládu?“ Důstojník je nejprve překvapen, pak přitaká. „Tak já,“ bez dalšího tázání zřetelně deklamuje Ir, „tak já jsem proti!“

Právní pojišťovny?

S právními záležitostmi to je jako s božím dopuštěním. Člověk k tomu přijde, zlého nic netuše. A najednou potřebuje právního zástupce, a bůh ví na jak dlouho, což znamená pořádný průvan v peněžence. Nakonec se může stát, že kauzu vyhraje – a zkrachuje.
Řečeno jinak, spravedlnost je v tomto pojetí dostupná pouze těm, kteří na to mají. Finanční náročnost složitých právních úkonů lze zhruba porovnávat s náročností lékařských – na ty jsou však občané povinně pojištěni. Kdyby tomu tak nebylo, byla by devastace postižených podobná. Vítěz právních sporů, podobně jako pacient vyléčený z těžké choroby, by pravidelně končil jako bezdomovec.
Je s podivem, že zatím neexistuje žádný pojistný produkt. Například pojištění pro případ pasivní účasti v právní záležitosti. Jistě je zde mnoho úskalí, ale zdá se, že by bylo vhodné prozkoumat jejich řešitelnost. Vždy je třeba mít na paměti, že by se člověk mohl stát onou vzdálenou entitou, na jejíž existenci je vystavěn následující vtip.
Mladý Lawson se přiženil do rodiny proslulého advokáta Falka. A papá Falk dal mladému jako svatební dar krásnou kauzu k zastupování. Mladý Lawson se snažil a už za půl roku se šťastně běžel pochlubit: „Papá, já tu kauzu vyhrál!“ A starý Falk sprásknul ruce: „No to ještě chybělo, takový nébich v rodině! Vždyť ta kauza tě mohla ještě dobrých deset let slušně živit!“

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Auta
Evropská komise vyšetřuje BMW, Mercedes a VW kvůli údajnému…
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start plánuje na rok 2019
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Technologie
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Poslední testovací kolo. Stáhněte si Android O Developer Preview 4
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít