Chcete víc prodávat? Zapojte se do sociální sítě

07. června 2011, 15:18 - Profit, TZ
07. června 2011, 15:18

V roce 2011 ve světě vzroste počet firem, které k získání nových zákazníků využijí sociální média. V České republice naopak dojde k mírnému poklesu.

Foto: Regus

Podle nového globálního průzkumu společnosti Regus v minulém roce společnosti ve světě více využívaly pro rozvoj podnikání sociální sítě, blogy, mikroblogy a fóra. V České republice se však tato média využívala méně. V roce 2010 společnost Regus zjistila, že 40 % českých firem úspěšně využívá sociální sítě k získání nových zákazníků. O rok později se tento počet snížil na 35 %. Výzkum naopak ukázal, že ve světě využívá sociální média ke kontaktování zákazníků a komunikaci s nimi oproti minulému roku více společností.

• Celosvětově vzrostl počet firem, které úspěšně získaly nové zákazníky prostřednictvím sociálních sítí, jako je například Facebook, o 7 %

• 52 % firem z celého světa a 50 % firem z České republiky využívá ke komunikaci se stávajícími zákazníky webové stránky, jako je například Facebook a Twitter

• V České republice podporuje 44 % firem své zaměstnance, aby se zapojili do profesionálních sociálních sítí jako například LinkedIn, Xing nebo Viadeo. Ve světě k této aktivitě podporuje své zaměstnance 53 % firem.

• Dvě pětiny (39 %) společností ve světě a čtvrtina (25 %) společností v České republice vynakládá na práci se sociálními sítěmi 20 % svého marketingového rozpočtu.

Sociální sítě se vyvinuly ze stavu, kdy je „pěkné je mít“ do stavu, kdy začínají být nezbytné. Většina společností v České republice (69 %) i v celém světě (74 %) se shoduje, že marketingové strategie nemohou být bez sociálních médií úspěšné. 65 % českých firem a 61 % firem ve světě přesto zdůrazňuje, že mezi marketingovými médii musí být rovnováha. Firmy jsou přesvědčeny, že marketingové kampaně nebudou fungovat, pokud nebudou tvořit mix tradičních a digitálních technik.1

Poznatky globálního průzkumu společnosti Regus jsou založeny na odpovědích více než 17 000 manažerů a majitelů firem z 80 zemí.  Garry Gürtler, viceprezident pro střední a východní Evropu společnosti Regus říká: „Firmy se vzpamatovávají z útlumu, stále častěji přehodnocují pracovní postupy, které využívaly před recesí a vybírají si flexibilnější a konkurenceschopnější strategie. Transformují každou podnikovou oblast - od řízení dodavatelského řetězce, přes štíhlejší pracovní postupy, cloud computing až po častější využívání videokomunikace a mobilní práce. Sociální média se rychle zařadila mezi klíčové podnikatelské nástroje a jsou jedním z průvodních znaků této transformace. Stále více společností využívá sociální nástroje ke zvýšení loajality stávajících zaměstnanců a k úspěšnému získávání nových zákazníků. V České republice se nicméně projevuje spíše konzervativnější přístup k sociálním médiím podporovaný restrikcemi za strany zaměstnavatelů v oblasti nepracovního využívání sociálních médií v pracovní době.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale…
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s displejem jako BMW řady 7
Technologie
Windows Store přijde o mobilní edici Evernotu, ale přivítá grafický nástroj Paint.NET
Google Talk je mrtvý. Nedožil se ani 12 let
Počítače v klíčence už tu byly. InnSpire vytvořil PC integrované do kabelu
Nová generace karet GeForce bude založená na evoluci Pascalu. Volta a HBM2 jen v HPC?
Harry Potter slaví 20. výročí. Google vás provede slavnými lokacemi světa čar a kouzel
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít