Chcete ještě na hory? Zkuste lyže či biatlon v tyrolském St. Johann

04. dubna 2009, 02:33 - Ondřej Čarňanský
04. dubna 2009, 02:33

Chybí vám sluníčko, ale nechcete se ještě rozloučit se zimou? Udělejte si velikonoční výlet do tyrolského St. Johannu. Sněhu je tam stále dost a nemusí vás to vyjít ani draho.

Autor: TirolWerbung

Cesta to vůbec není dlouhá a únavná. Například když pojedete z Prahy, zvládnete zhruba 500 kilometrů včetně přestávek za pět hodin. Prakticky celá trasa totiž vede po dálnici. Navíc v Německu, na úsecích s neomezenou rychlostí, to můžete pořádně rozjet. A benzin za dva tisíce korun by vám měl bohatě stačit na cestu tam i zpět.

Dálniční známku potřebujete jen pro Rakousko, ale pokud těch pár zbývajících kilometrů dojedete po okreskách, obejdete se i bez ní. Slušné ubytování se snídaní seženete v St. Johannu a jeho okolí obvykle od 30 euro. Můžete zvolit hotel v centru města a nebo si například pronajmout apartmán u sjezdovky nebo běžecké stopy v jedné z malebných vesniček.

St. Johann, ideální rodinné středisko

Městečko St. Johann in Tirol je ideální pro rodinu s dětmi. Přestože se lyžuje jen do 1 700 metrů, sněhu na sjezdovkách tu měli dost i minulou sezónu, a to byla opravdu mizerná zima.

Okolní kopce nabízí 60 kilometrů modrých a červených sjezdovek za 29 euro na den. Pokud byste si chtěli vyzkoušet nějaký opravdu rychlý náročný sjezd, zajeďte si do nedalekého Kitzbühelu na legendární Hanenkamm. Jestli je vám to pořád málo, pak si kupte skipas AllStarCard na 1 081 kilometrů sjezdovek v oblasti kitzbühelských Alp.

A když vás omrzí sjezdovky, můžete vyrazit třeba na běžky.

Každý den perfektně upravené běžecké tratě (275 km) v okolí St. Johannu vedou převážně údolími, takže jsou ideální i pro malé děti a naprosté začátečníky bez kondice. Nastoupit do nich můžete často přímo od domu - běžecká stopa vzdálená 5 nebo 10 metrů od hotelu není ničím neobvyklým. Pokud to na běžkách neumíte nebo si chcete zlepšit techniku, není nic lepšího, než si zaplatit učitele.

Opravdu nezapomenutelným zážitkem je i biatlon kurz s opravdovou puškou, který vás přijde na 45 euro.

Nejen za sportem, ale i za odpočinkem Večer se pak můžete odměnit a vyrazit do vodního světa Badewelt, který nabízí 25 metrový bazén, venkovní vířivku s výhledem na hory, tobogán nebo také saunu postavenou ve stylu horské boudy či parní kabinky s různými vůněmi. Čtyřhodinový vstup na všechny atrakce, na kterých si dokonale odpočinete, stojí 17 euro. Vstupy do relaxace nabízí i některé větší hotely. VÍCE INFORMACÍ:**

Užitečné informace o ubytování, sportovním vyžití, akcích a dalších službách v Tyrolsku najdete na stránkách www.tyrolsko.cz. Pokud pojedete do St. Johannu klikněte na www.ferienregion.at. Vaši cestu si můžete naplánovat na www.viamichelin.com.

Závěr dne můžete příjemně strávit v nějaké z místních restaurací. Zkuste například horskou chatu Granderschupf (www.granderschupf.at) s úžasnou tyrolskou atmosférou a vynikajícími místními specialitami.

Městečka St. Johann a zejména malebný Kitzbühel patří mezi relativně dražší střediska regionu, něco na způsob českého Harrachova nebo Špindlerova mlýna. Pokud byste raději nějakou levnější a přitom malebnou vesničku, zkuste například o něco výše položený Waidring, St. Ulrich am Pillersee nebo třeba St. Jakob in Haus.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít