Chcete být dobrou manažerkou?

02. prosince 2009, 13:33 - Petra M., <a href="http://www.ladyzone.cz">Ladyzone.cz</a>
02. prosince 2009, 13:33

Ani v silné konkurenci mužů se jako manažerka nemusíte ztratit. Máte dozajista své osobní kouzlo a oproti mužům výhodu ženských zbraní. Ovšem jen svědomitá a poctivá práce vám k úspěchu stačit nebudou. Být úspěšnou manažerkou znamená mít také styl.

Autor: Artklee

Vzhled je důležitý

I když nejste modelka, měla byste tak vypadat. A teď rozhodně nemáme na mysli anorektickou postavu, nýbrž dobře padnoucí a kvalitní oblečení, dokonalý účes i jemné líčení. To vše za vás mluví na první pohled. Ještě než stihnete otevřít ústa a přesvědčit protivníka nebo potencionálního partnera o své inteligenci a manažerských schopnostech, on už si vás škatulkuje podle vzhledu. A proto: najděte si styl oblékání, který vám sluší a ve kterém se cítíte dobře. Pokud nemáte ráda sukně a opravdu se k nim nejste schopná přemluvit, pak vám dobrou službu udělají i kalhotové kostýmy. Patříte-li mezi vyznavačky sukní, pak mějte na paměti, že sukně by nikdy neměla být v délce mini, vždy minimálně ke kolenům.

Naučte se sladit detaily, kostkovaná flaušová košile nebude do kostýmku to pravé ořechové, naopak klasickou bílou nic nezkazíte. Na jednání nepatří zelená, žlutá ani oranžová košile. Naopak červenou můžete využít v boji. Myslete i na boty. Okopané špičky a nánosy bahna, jak jste se hnala deštěm na jednání, vám okamžitě sníží reputaci. Mějte v kabelce vždy po ruce mokré kapesníky, které vám poslouží nejen k hygieně, ale i jako rychlá utěrka na boty. Doplňky volte jednoduché, ne příliš extravagantní. Stejně jako líčení. Zapomeňte na mastné a neupravené vlasy.

Být dobrou manažerkou**

Být dobrou manažerkou to znamená být aktivní a nebojácná. Naučte se ovládat strach. Za každé situace mějte pod kontrolou své emoce. Výbuch a následná sprška nadávek, za které by se nemusel stydět, ani otrlý zednický přidavač vám jistě dobrou pověst nevybudují. Buďte rozhodná a sebejistá. Jedině tak se stanete rovnocennou partnerkou, se kterou budou ostatní rádi jednat.

Předpokladem dobré manažerky je také výborná příprava na jednání. Měla byste mít v malíčku všechny informace o vaší firmě, ale stejně tak i o té, se kterou jdete jednat. Samozřejmostí by měla být po ruce vaše vizitka i pevný stisk ruky, při němž se díváte dotyčnému zpříma do očí.

Více na Ladyzone.cz.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby.…
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Technologie
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít