Chceme léčit všechny pacienty z Česka

09. května 2005, 00:00 - (eha)
09. května 2005, 00:00

VEDOUCÍ LABORATOŘE KARDIOVASKULÁRNÍ FYZIOLOGIE MAYO CLINIC VIREND SOMERS: Virend Somers patří k nejuznávanějším odborníkům v oblasti výzkumu příčin a léčby kardiovaskulárních onemocnění. Za jeho zásluhy o rozvoj světové kardiologie mu bylo uděleno čestné členství v České kardiologické společnosti.

VEDOUCÍ LABORATOŘE KARDIOVASKULÁRNÍ FYZIOLOGIE MAYO CLINIC VIREND SOMERS: Virend Somers patří k nejuznávanějším odborníkům v oblasti výzkumu příčin a léčby kardiovaskulárních onemocnění. Za jeho zásluhy o rozvoj světové kardiologie mu bylo uděleno čestné členství v České kardiologické společnosti. * Co vás přimělo zasadit se o budování nového klinického centra právě v Brně?

Rádi bychom měli spolupracující pracoviště v Evropě. Rozhodující byla skutečnost, že se už někteří lékaři, jako například Tomáš Kára z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně a další kolegové z Moravy, u nás v Americe osvědčili. A víme s jakou kvalitou můžeme v Brně počítat. Vynikající připravenost a motivace zdejších lékařů a vědců nabízí enormní potenciál pro úspěšnou spolupráci.

* Kdo bude moci využívat služeb tohoto centra?

Doufáme, že brněnské klinicko-výzkumné centrum bude schopno výrazně posunout úroveň našich vědomostí o příčinách a léčbě zejména kardiovaskulárních a později i dalších chorob.

Chtěli bychom, aby díky vysoké úrovni výzkumu a vzdělávání brněnské centrum umožnilo vynikající kvalitu léčby všem pacientům z České republiky.

* Na co se jako specialista zaměřujete v posledních letech? Na vliv zástavy dýchání ve spánku při vzniku a rozvoji kardiovaskulárních onemocnění a metody její léčby. Poslední výzkumy Mayo Clinic ukazují, že tato spánková apnoe má pro vznik a rozvoj kardiovaskulárních onemocnění podobný význam jako například obezita nebo vysoký krevní tlak. Jde o nesmírně závažný medicínský problém, který v brzké době povede ke změně diagnostických a léčebných doporučení nejen v kardiologii, ale i řadě dalších oborů. Výskyt spánkové apnoe je mezi dnešní populací podobně vysoký jako například cukrovka. * Je tento systém slučitelný s českým zdravotnickým sektorem? Ten má obrovské problémy s financováním.**

To nevím, neměl jsem čas se s místním systémem seznámit.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Stahujte zdarma zombie co-op řežbu Killing Floor. Ale musíte si pospíšit
Intel zlevnil všechny Xeony Phi. Nejvýkonnější modely víc než o polovinu
Steam rozjel letní výprodeje her. Nákupní horečku mu ale překazili „hackeři“
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít