Chceme léčit všechny pacienty z Česka

09. května 2005, 00:00 - (eha)
09. května 2005, 00:00

VEDOUCÍ LABORATOŘE KARDIOVASKULÁRNÍ FYZIOLOGIE MAYO CLINIC VIREND SOMERS: Virend Somers patří k nejuznávanějším odborníkům v oblasti výzkumu příčin a léčby kardiovaskulárních onemocnění. Za jeho zásluhy o rozvoj světové kardiologie mu bylo uděleno čestné členství v České kardiologické společnosti.

VEDOUCÍ LABORATOŘE KARDIOVASKULÁRNÍ FYZIOLOGIE MAYO CLINIC VIREND SOMERS: Virend Somers patří k nejuznávanějším odborníkům v oblasti výzkumu příčin a léčby kardiovaskulárních onemocnění. Za jeho zásluhy o rozvoj světové kardiologie mu bylo uděleno čestné členství v České kardiologické společnosti. * Co vás přimělo zasadit se o budování nového klinického centra právě v Brně?

Rádi bychom měli spolupracující pracoviště v Evropě. Rozhodující byla skutečnost, že se už někteří lékaři, jako například Tomáš Kára z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně a další kolegové z Moravy, u nás v Americe osvědčili. A víme s jakou kvalitou můžeme v Brně počítat. Vynikající připravenost a motivace zdejších lékařů a vědců nabízí enormní potenciál pro úspěšnou spolupráci.

* Kdo bude moci využívat služeb tohoto centra?

Doufáme, že brněnské klinicko-výzkumné centrum bude schopno výrazně posunout úroveň našich vědomostí o příčinách a léčbě zejména kardiovaskulárních a později i dalších chorob.

Chtěli bychom, aby díky vysoké úrovni výzkumu a vzdělávání brněnské centrum umožnilo vynikající kvalitu léčby všem pacientům z České republiky.

* Na co se jako specialista zaměřujete v posledních letech? Na vliv zástavy dýchání ve spánku při vzniku a rozvoji kardiovaskulárních onemocnění a metody její léčby. Poslední výzkumy Mayo Clinic ukazují, že tato spánková apnoe má pro vznik a rozvoj kardiovaskulárních onemocnění podobný význam jako například obezita nebo vysoký krevní tlak. Jde o nesmírně závažný medicínský problém, který v brzké době povede ke změně diagnostických a léčebných doporučení nejen v kardiologii, ale i řadě dalších oborů. Výskyt spánkové apnoe je mezi dnešní populací podobně vysoký jako například cukrovka. * Je tento systém slučitelný s českým zdravotnickým sektorem? Ten má obrovské problémy s financováním.**

To nevím, neměl jsem čas se s místním systémem seznámit.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít