Cestoval jsem a vyhrával bitvy

17. prosince 2007, 00:00 - Eva Marzini, Jaroslav Schejbal
17. prosince 2007, 00:00

Radim Jančura, majitel Student Agency

Radim Jančura, majitel Student Agency

Ztratil prý možná dvě stě kamarádů, ale získal na svoji stranu deset milionů lidí. Takto komentoval majitel Student Agency Radim Jančura rozhodnutí obvodního soudu pro Prahu 1, že poslanci a senátoři nemají paušální nárok jezdit hromadnou dopravou zadarmo. Tato poslanecká výhoda totiž podle soudu neplatí u nestátních dopravců.

Soud konkrétně rozhodl, že europoslanec Josef Zielenec neměl nárok na bezplatné jízdné, když před rokem a půl cestoval soukromým autobusem z Prahy do Brna. Tehdejší cesta byla dopředu naplánovanou akcí a jejím smyslem byla právě medializace celého problému.

Liberec je náš

Vítězství to ale pro Jančuru nebylo zdaleka jediné: Jeho žluté autobusy definitivně vystrnadily z linky Praha - Liberec konkurenční ČSAD Liberec. A na trase z Prahy do Brna se největší soupeř brněnského podnikatele, firma Asiana, rozhodl omezit počet spojů.

Důležitým bodem listopadového programu majitele Student Agency byla návštěva veletrhu interiérového vybavení vlaků v německém Kolíně nad Rýnem. „Byla to inspirační záležitost, abych si to všechno nafotil a upřesnil si představu o tom, jak budou naše vlaky vevnitř vypadat,“ říká Jančura. Žádné další podrobnosti však zatím prozrazovat nechce. Ani například to, jaké jeho vlaky ponesou jméno. „Česká doména s tímto jménem je volná, musíme však získat ještě tu s koncovkou »com«, která je v rukou nějakých spekulantů. Chceme ji, protože počítáme s tím, že naše vlaky budou jezdit i do zahraničí,“ prozrazuje alespoň něco Radim Jančura.

Budeme vozit Španěly

Aby toho cestování nebylo málo, vydal se Radim Jančura také do Španělska. „Jel jsem tam v rámci obchodní mise Jihomoravského kraje. Docela mě překvapilo, že i takové výlety mají smysl. Měl jsem například jednání se španělskými cestovními kancelářemi. Dohodli jsme se, že jim budeme do Prahy vozit lidi, kteří přiletí novou linkou z Barcelony na brněnské letiště,“ říká podnikatel Jančura.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít