Český Siemens obhájil tituly Podnik podporující zdraví a Bezpečný podnik

15. listopadu 2011, 19:20 - Profit, TZ
15. listopadu 2011, 19:20

Závody Siemens na výrobu elektromotorů v Mohelnici a Frenštátě pod Radhoštěm v letošním roce zvýšily výrobu i počet zaměstnanců a také obhájily titul Podnik podporující zdraví, který propůjčuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky na tři roky a oprávněnost udělení tohoto ocenění kontroluje pravidelným auditem.

Foto: Profimedia.cz

Titul je potvrzením, že i v náročných výrobních podmínkách lze zajistit vysokou úroveň bezpečnosti práce a zavést účinná opatření k ochraně a podpoře zdraví zaměstnanců. Oba podniky nedávno obhájily také titul Bezpečný podnik, který vydává Ministerstvo práce a sociálních věcí a Státní úřad inspekce práce.  Audit soutěže o titul „Podnik podporující zdraví roku 2011“ se uskutečnil v závodech v průběhu léta. Auditoři ze Státního zdravotního ústavu konstatovali, že oba závody i nadále plní a rozšiřují opatření vedoucí k ochraně a podpoře zdraví zaměstnanců, a proto jim tento titul může být propůjčen do dalšího tříletého cyklu.

Z hodnocení auditorů vyplývá, že oba závody na výrobu elektromotorů dlouhodobě udržují vysokou úroveň všestranné a systematické péče o zdraví zaměstnanců. Vytvářejí odpovídající pracovní podmínky, přijímají opatření na ochranu svých pracovníků před poškozením zdraví a zároveň je vedou ke zdravějšímu způsobu života a práce. Oba závody Siemens nabízejí svým zaměstnancům různé druhy bezplatných preventivních lékařských prohlídek, poskytují benefity na zdravotní, sportovní, studijní, kulturní a dopravní účely a podporují přátelskou atmosféru na pracovišti.

Vedle detailně stanovených pravidel bezpečnosti práce a ochrany zdraví nabízíme zaměstnancům velké množství doplňkových služeb s důrazem na prevenci. Nedávno jsme uspořádali Dny zdraví, během kterých se v přistaveném mobilním zařízení mohli bezplatně nechat vyšetřit na civilizační choroby,“ přiblížil péči o zdraví v mohelnickém závodě Siemens jeho ředitel Pavel Pěnička.

Nezbytná je také přátelská atmosféra na pracovištích, která napomáhá zabraňovat stresu. Ten je totiž nenápadným ale velmi nebezpečným faktorem, který snižuje výkonnost a zvyšuje riziko onemocnění či úrazů,“ doplňuje Jaromír Zapletal, ředitel závodu Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Díky oživení na světových trzích oba podniky v tomto roce zvýšily objem výroby elektromotorů a otevřely stovky pracovních míst. Mohelnický závod otevřel téměř 400 pracovních míst a nyní zaměstnává více než 2 200 zaměstnanců. V závodě ve Frenštátě, který otevřel více než 200 pracovních míst, nyní pracuje téměř 1200 zaměstnanců.

Soutěž o titul Podnik podporující zdraví je od roku 2005 každoročně vyhlašována hlavním hygienikem České republiky (Ministerstvo zdravotnictví České republiky) s cílem ocenit podniky, které nadstandardním způsobem přispívají ochraně a podpoře zdraví svých zaměstnanců a k prevenci před chronickými onemocněními.  Soutěž o titul „Bezpečný podnik“ vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí a Státní úřad inspekce práce od roku 1996 s cílem zvýšit úroveň bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, včetně ochrany životního prostředí, a docílit tak vyšší úrovně kultury práce a pracovní pohody, společně s vytvořením podmínek pro zavedení integrovaného systému řízení v souladu s předpisy České republiky a Evropské unie.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Microsoft bude vyplácet solidní odměny za nalezené díry nejen ve Windows
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít