Český lawn tennis klub nehraje jen přes síť

22. října 2007, 17:42 - Jiljí Kubec
22. října 2007, 17:42

Spolumajitel Třineckých železáren tentokrát chyběl

Klubové mistrovství I. ČLTK Praha v golfu má už tradici, 18. října se hrál u Karlštejna jeho osmý ročník. I když ve srovnání s více než stoletou historií tohoto nejslavnějšího tenisového klubu v Čechách je to tradice spíše úsměvná. Ctí ji ovšem nejen mnoho členů klubu, prezidentem I. ČLTK Františkem Stejskalem počínaje (k nedávným šedesátinám dostal od klubu zbrusu nové hole) a daviscupovou legendou Jiřím Hřebcem konče, ale i řada obchodních partnerů.
„Říkám, že jsme sportovně-společenský klub a mistrovství v golfu ideálně zapadá do našeho konceptu,“ konstatuje František Stejskal u pečené kachny se zelím, která byla odměnou pro všechny, kdo turnaj ve vichru a dešti na karlštejnském hřišti dokončili.
S nápadem hrát pravidelně klubové mistrovství v golfu přišel před lety Jiří Hřebec. Někdejší enfant terrible českého tenisu, muž nenapodobitelných průpovídek a průšvihů, v Davisově poháru přemožitel Roche a dalších hvězd, přičichl ke klubovým golfovým turnajům v Německu. „To už je pětadvacet let,“ směje se Hřebec a stěžuje si, že ho kvůli zimě bolí všechny kosti. S golfem začal před třiceti lety v Poděbradech a má výtečný hendikep 11,2. „Do golfu jsem se zakoukal před lety při turnaji v Torontu. Půjčil jsem si tam dokonce hůl a šel to zkusit na trenažér. A hned jsem si koupil bag s holemi a nechal ho poslat domů. Přišel ale až napřesrok na Vánoce,“ vzpomíná Hřebec, dnes uznávaná trenérská kapacita I. ČLTK. U Karlštejna nechyběl ani další bývalý tenisový reprezentant Milan Šrejber, úspěšný podnikatel a mecenáš klubu ze Štvanice. Významně přispěl na pořízení špičkové „bubliny“, přetlakové haly nad třemi kurty, i golfového simulátoru za více než milion korun. „Golf hraje čím dál více lidí, i členů klubu, a tenhle turnaj je bezvadná společenská akce. Já jsem to taky dnes tak pojal, i podle výsledku,“ ujišťoval při odjezdu Šrejber, který prý hraje golf jen párkrát do roka. „Vracím se k tenisu, golf mi bere moc času. I proto jsem hrál letos jen pětkrát,“ vysvětlil.
„Moc pěkný turnaj, ostatně proto na něm nikdy nechybím a letos jsem vzal i manželku,“ zhodnotil mistrovství I. ČLTK Josef Martinovský, člen představenstva OHL ŽS, významného partnera klubu.
„Tenhle turnaj je velmi příjemnou klubovou akcí i možností sejít se s našimi obchodními partnery, poděkovat jim a probrat další možnosti spolupráce,“ přibližuje pragmatičtější stránku tradičního klání Vladislav Šavrda, v minulosti úspěšný tenisový kouč Nováčka a Šrejbra a daviscupový kapitán. Dnes působí v roli generálního manažera I. ČLTK a je vášnivým golfistou s hendikepem 11,5. „Letos mě mrzí jediné: že jsme se „trefili“ do termínu turnaje železářů na Slovensku. Je mi líto, že tady chybějí pánové z Ferony a Evžen Balko, spolumajitel Třineckých železáren.“
Mistry klubu se na Karlštejně stali František Münster (85 ran) a Alice Riklová (113), bývalá výborná tenistka (ještě pod dívčím jménem Noháčová). Vítězi jednotlivých kategorií byli Petr Šavrda (HCP 0-18/41 bodů) a Václav Bervid (HCP 18,1-54/46).

box
Teplo pouze u kávy
Klubové mistrovství I. ČLTK na Karlštejně bylo jedním z posledních turnajů roku, golfová sezona končí.
„Škoda že nebylo líp, ale na moje výkony nemá počasí zásadně vliv,“ usmíval se u kávy v klubovně Zdeněk Krampera, společník advokátní kanceláře Rychetský, Hlaváček, Krampera, Novák, jinak také člen výboru I. ČLTK. „Golf je ale krásný v každém počasí, v tom je jeho kouzlo. V zimě určitě vyrazím někam do tepla, do jara bych bez holí nevydržel.“
„Obecně je asi lepší hrát v létě, protože když je člověk navlečený, není to ono. Ale byl to bezvadný den, i počasí se postupně vylepšilo,“ říkal Josef Martinovský, člen představenstva OHL ŽS a výkonný ředitel pro pozemní stavby. „Nemám rád, když prší, a dneska nás to provázelo několik jamek,“ ulevil si Milan Šrejber. Václav Bervid, bývalý automobilový závodník, spolumajitel firmy Racing Sport International, byl přes větrné a deštivé počasí naladěn mnohem lépe, zahrál totiž skvělých 46 bodů a snížil hendikep na 24,4. „Golf se hraje za každého počasí, i když je to někdy nepříjemné, člověk na to musí být připraven, obzvlášť na podzim. A navíc – dneska se nakonec počasí vybralo,“ usmíval se. To Jiří Hřebec se ošíval: „Když je taková zima jako dneska, hrozně mě bolí tělo. Raději hraji v létě, i když jsou vedra. Podzimní golf je fajn, ale jen když je počasí, tuhle zimu a vichr, to vážně nemusím…“ A tak je čas prolistovat katalogy cestovních kanceláří a rozhodnout se, kam vyrazit za golfem v zimě.

Popisky:
Šavrda a Münster:
Vladislav Šavrda (vlevo), generální manažer I. ČLTK, předal trofej pro mistra klubu Františku Münsterovi

Tři chlapi:
Jiří Hřebec (uprostřed) si stěžoval, že ho ve studeném karlštejnském větru bolelo celé tělo. Vlevo pozdější vítěz klubového mistrovství František Münster, vpravo Oldřich Uher.

Šrejber:
Odpal bývalého daviscupového reprezentanta Milana Šrejbra, úspěšného podnikatele a mecenáše I. ČLTK

Martinovský:
Josef Martinovský z OHL ŽS neměl na Karlštejně svůj den a hranici stovky ran nepokořil

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Auta
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon…
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan. Překvapení se nekoná
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Technologie
Intel uvádí procesory generace 8000. První čtyřjádra pro notebooky, Coffee Lake bude později
Král realtimových strategií se vrátí. Microsoft oznámil Age of Empires IV
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít