Český design obdivovali v Dánsku

23. října 2010, 03:34 - Ivana Třosková, specialistka CzechTrade
23. října 2010, 03:34

V dánské Kodani se v srpnu konal druhý ročník nábytkářského veletrhu CODE. Mezi více než stovkou vystavovatelů se neztratily ani české firmy, které představily svou produkci na společném stánku připraveném proexportní agenturou CzechTrade.

Foto: Mminterier

Na konci srpna představil areál Bella Center v Kodani to nejlepší z evropského designu, nábytku, bytových doplňků, osvětlení, textilu a technologií na veletrhu CODE. Nejedná se o komerčně zaměřenou akci, ale především o místo, kde vzájemná osobní setkání přispívají k utváření budoucích designových trendů. Proto se zde prezentují nové produkty, technologie, metody i nová pravidla.

Letošní druhý ročník byl, co se výstavní plochy i návštěvnosti týče, menších rozměrů, o české firmy však projevilo zájem mnohem více profesionálů z řad nákupčích a skandinávských společností než v loňském roce. CODE 2010 vidělo přes 3 800 návštěvníků, z nichž více než 90 procent byli profesionálové. Vystavovalo na něm 112 designérských firem. Mezi nimi byl například ve Skandinávii dobře známý Magnus Olesen či světově proslulá nábytkářská společnosti Natuzzi.

Český design byl zastoupen osmi společnostmi prezentujícími své originální výrobky na společném stánku připraveném agenturou CzechTrade. „Design i skandinávské země patří do ohniska zájmu naší společnosti, z toho důvodu považujeme veletrh v Kodani za přínosný. CzechTrade má navíc všechny personální i organizační předpoklady podpořit export českých produktů do zahraničí, a to včetně průmyslových výrobků či spotřebního zboží. Vzájemné kontakty mezi firmami s podobnou orientací směrem k designu určitě také patří k velkému plusu společné účasti,“ říká Lenka Novotná, jednatelka společnosti Plastia, která v Dánsku předvedla originální květináče navržené designérem roku 2009 Janem Čtvrtníkem.

Firma Kazeto, která je stálým dodavatelem IKEA, nabídla novou kolekci interiérových doplňků potažených látkami s originálními a svěžími vzory. Velký zájem návštěvníků vzbudila moravská společnosti MMINTERIER, výrobce vysoce designového sedacího nábytku, za který již získala několik prestižních ocenění. Majitel společnosti Miroslav Maňas po skončení veletrhu uvedl: „Hlavním cílem naší účasti bylo uspět na skandinávském trhu a zájem o naše produkty splnil tyto naše ambice.

Dále se na expozici CzechTrade představili Magnum Parket, Dřevojas, Moodoo, Ateh a sklářský designér Martin Žampach. Vystavovatelé i návštěvníci CODE potvrdili, že český design byl i ve velké konkurenci nepřehlédnutelnou součástí dánského svátku designu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Paměti DDR5 by se mohly objevovat už od roku 2019. Takt až 6,4 GHz, VRM na modulech?
Takhle bude vypadat retro ThinkPad. Lenovo jej nabídne k 25. výročí
Windows Store bude zřejmě přejmenován na Microsoft Store
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít