Český design obdivovali v Dánsku

23. října 2010, 03:34 - Ivana Třosková, specialistka CzechTrade
23. října 2010, 03:34

V dánské Kodani se v srpnu konal druhý ročník nábytkářského veletrhu CODE. Mezi více než stovkou vystavovatelů se neztratily ani české firmy, které představily svou produkci na společném stánku připraveném proexportní agenturou CzechTrade.

Foto: Mminterier

Na konci srpna představil areál Bella Center v Kodani to nejlepší z evropského designu, nábytku, bytových doplňků, osvětlení, textilu a technologií na veletrhu CODE. Nejedná se o komerčně zaměřenou akci, ale především o místo, kde vzájemná osobní setkání přispívají k utváření budoucích designových trendů. Proto se zde prezentují nové produkty, technologie, metody i nová pravidla.

Letošní druhý ročník byl, co se výstavní plochy i návštěvnosti týče, menších rozměrů, o české firmy však projevilo zájem mnohem více profesionálů z řad nákupčích a skandinávských společností než v loňském roce. CODE 2010 vidělo přes 3 800 návštěvníků, z nichž více než 90 procent byli profesionálové. Vystavovalo na něm 112 designérských firem. Mezi nimi byl například ve Skandinávii dobře známý Magnus Olesen či světově proslulá nábytkářská společnosti Natuzzi.

Český design byl zastoupen osmi společnostmi prezentujícími své originální výrobky na společném stánku připraveném agenturou CzechTrade. „Design i skandinávské země patří do ohniska zájmu naší společnosti, z toho důvodu považujeme veletrh v Kodani za přínosný. CzechTrade má navíc všechny personální i organizační předpoklady podpořit export českých produktů do zahraničí, a to včetně průmyslových výrobků či spotřebního zboží. Vzájemné kontakty mezi firmami s podobnou orientací směrem k designu určitě také patří k velkému plusu společné účasti,“ říká Lenka Novotná, jednatelka společnosti Plastia, která v Dánsku předvedla originální květináče navržené designérem roku 2009 Janem Čtvrtníkem.

Firma Kazeto, která je stálým dodavatelem IKEA, nabídla novou kolekci interiérových doplňků potažených látkami s originálními a svěžími vzory. Velký zájem návštěvníků vzbudila moravská společnosti MMINTERIER, výrobce vysoce designového sedacího nábytku, za který již získala několik prestižních ocenění. Majitel společnosti Miroslav Maňas po skončení veletrhu uvedl: „Hlavním cílem naší účasti bylo uspět na skandinávském trhu a zájem o naše produkty splnil tyto naše ambice.

Dále se na expozici CzechTrade představili Magnum Parket, Dřevojas, Moodoo, Ateh a sklářský designér Martin Žampach. Vystavovatelé i návštěvníci CODE potvrdili, že český design byl i ve velké konkurenci nepřehlédnutelnou součástí dánského svátku designu.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít