Český design obdivovali v Dánsku

23. října 2010, 03:34 - Ivana Třosková, specialistka CzechTrade
23. října 2010, 03:34

V dánské Kodani se v srpnu konal druhý ročník nábytkářského veletrhu CODE. Mezi více než stovkou vystavovatelů se neztratily ani české firmy, které představily svou produkci na společném stánku připraveném proexportní agenturou CzechTrade.

Foto: Mminterier

Na konci srpna představil areál Bella Center v Kodani to nejlepší z evropského designu, nábytku, bytových doplňků, osvětlení, textilu a technologií na veletrhu CODE. Nejedná se o komerčně zaměřenou akci, ale především o místo, kde vzájemná osobní setkání přispívají k utváření budoucích designových trendů. Proto se zde prezentují nové produkty, technologie, metody i nová pravidla.

Letošní druhý ročník byl, co se výstavní plochy i návštěvnosti týče, menších rozměrů, o české firmy však projevilo zájem mnohem více profesionálů z řad nákupčích a skandinávských společností než v loňském roce. CODE 2010 vidělo přes 3 800 návštěvníků, z nichž více než 90 procent byli profesionálové. Vystavovalo na něm 112 designérských firem. Mezi nimi byl například ve Skandinávii dobře známý Magnus Olesen či světově proslulá nábytkářská společnosti Natuzzi.

Český design byl zastoupen osmi společnostmi prezentujícími své originální výrobky na společném stánku připraveném agenturou CzechTrade. „Design i skandinávské země patří do ohniska zájmu naší společnosti, z toho důvodu považujeme veletrh v Kodani za přínosný. CzechTrade má navíc všechny personální i organizační předpoklady podpořit export českých produktů do zahraničí, a to včetně průmyslových výrobků či spotřebního zboží. Vzájemné kontakty mezi firmami s podobnou orientací směrem k designu určitě také patří k velkému plusu společné účasti,“ říká Lenka Novotná, jednatelka společnosti Plastia, která v Dánsku předvedla originální květináče navržené designérem roku 2009 Janem Čtvrtníkem.

Firma Kazeto, která je stálým dodavatelem IKEA, nabídla novou kolekci interiérových doplňků potažených látkami s originálními a svěžími vzory. Velký zájem návštěvníků vzbudila moravská společnosti MMINTERIER, výrobce vysoce designového sedacího nábytku, za který již získala několik prestižních ocenění. Majitel společnosti Miroslav Maňas po skončení veletrhu uvedl: „Hlavním cílem naší účasti bylo uspět na skandinávském trhu a zájem o naše produkty splnil tyto naše ambice.

Dále se na expozici CzechTrade představili Magnum Parket, Dřevojas, Moodoo, Ateh a sklářský designér Martin Žampach. Vystavovatelé i návštěvníci CODE potvrdili, že český design byl i ve velké konkurenci nepřehlédnutelnou součástí dánského svátku designu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti,…
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Technologie
Konkurence nebo ne, Intel měl v druhém čtvrtletí rekordní tržby. Zvedl i cíle pro celý rok
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít