Česko už našlo talent

31. května 2012, 12:49 - (red)
31. května 2012, 12:49

palubní deník

Odbártování železnice

Na jednání vedení strany minulé úterý chtěli véčkaři původně řešit, kdo se stane nástupcem Josefa Dobeše v čele školství, nakonec se ale pohádali o dopravě. Podle informací Palubního deníku se totiž prohlubují rozpory mezi Vítem Bártou a ministrem dopravy Pavlem Dobešem, který odmítá plnit všechny superguruovy pokyny. Do toho se ještě přidává neřiditelná střela Tomáš Jarolím, který by rád urval jakoukoli významnou a dobře honorovanou funkci ve státní správě pro sebe. Poslední spor se týkal Pavla Habarty, pověřeného šéfa Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), a také doplnění dozorčí rady Českých drah (ČD). Habartu pověřil řízením podniku Bárta ještě jako ministr v září 2010, protože se Habarta kvůli nedostatečné praxi nemohl stát ředitelem. Dobeš by se ho rád zbavil, ale naráží na Bártův tvrdý odpor. Na superguruovu stranu se přidal i místopředseda Jarolím, který se neúspěšně snažil dostat do dozorčí rady Severočeských dolů, kde narazil na veto ministra financí Kalouska. Nově by tedy rád usedl v dozorčí radě ČD („rád bych si posvítil na Žaludu,“ řekl Palubnímu deníku), Dobeš ho ale ani tam jmenovat nechce.

Bubák s klíčem

Zatímco MF Dnes předminulý pátek vypustila přepisy nahrávek Romana Janouška s Pavlem Bémem a na pondělí slibovala pokračování o zákulisí převzetí developerské firmy Navatyp (dnes Prominecon), investiční skupina Natland ve Špindlerově Mlýně hostila mezinárodní mistrovství ČR ve sjezdovém lyžování. Hlavní cenu předával prezident Václav Klaus s Peterem Kuchárem, šéfem Promineconu, který dnes patří do portfolia Natlandu. Vzhledem k tomu, že se coby o skutečných vlastnících Promineconu (a vlastně celého Natlandu) dlouho spekuluje o Janouškovi s Tomášem Hrdličkou, na což je šéf Natland Group Tomáš Raška téměř alergický, bylo zajímavé sledovat, jak se bude v kontextu zveřejněných i slibovaných odposlechů chovat. Pokud by se Raška snažil skrývat nervozitu, mohl by se zdárně uživit i v herecké branži. Kromě několika přiznaných obchodů s Janouškem v minulosti stále trval na svém. Odposlechy ohledně Navatypu ho prý nezajímaly, protože se vše odehrálo dávno předtím, než Natland firmu získal. Jak moc jsou blízké vazby na Hrdličku, se ukáže zřejmě brzy. Kvůli potížím firem spojovaných s Petrem Sisákem a Vladimírem Kroužeckým (Borsay, E Side Property) může Natland brzy čelit požadavku starosty Prahy 10 Milana Richtera na 200 milionů zapůjčených městskou částí Sisákovu Key Investements. Hrdlička údajně Richterovi slíbil, že když bude potřeba, Natland zaplatí. Pokud se tak nestane, bude to zřejmě znamenat nejen konec dosud Hrdličkovi naprosto loajálního starosty, ale také další části pověstí o šedé eminenci z Prahy 10.

Za Óčko zpívá Wolde

Mediální skupina Mafra se rozhodla vyměnit generálního ředitele své hudební televize Óčko. Po devítiletém šéfování předal Jiří Balvín otěže stanice Štěpánu Woldemu, majiteli produkční firmy Media One a donedávna i řediteli mediální agentury Atmedia. Ta prodává reklamní čas menším tematickým kanálům a shodou okolností i Óčku. Otázkou zůstává, s jakým úkolem Wolde na ředitelskou pozici nastupuje. Mafra nekomentovala, zda má za úkol dotáhnout prodej televize (během posledního roku o Óčko projevilo zájem několik subjektů z mediální branže, například Lagardere či TV Barrandov). Jisté je jen to, že z vedení Óčka odchází poslední mohykán pionýrských začátků této ryze české hudební televize poté, co ji vloni opustil Balvínův kamarád Hynek Chudárek.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít