České podnikatelky budou soutěžit už počtvrté

03. června 2011, 13:33 - Profit, TZ
03. června 2011, 13:33

Zakladatelské společnosti Mazars a Agentura Helas dnes oficiálně zahájily čtvrtý ročník soutěže OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK – OCP. České podnikatelky budou opět soutěžit ve třech kategoriích „Česká zakladatelka, která podnik vlastní a řídí“, „Cena GE Money Bank – Výjimečná podnikatelka“ a „Výjimečný růst firmy“.

Foto: OČP

Zajímá nás životní filosofie, ale i manažerské a obchodní metody žen, které jim pomohly dosáhnout úspěchu. Chceme jim vyjádřit uznání a využít jejich příkladu pro podporu všech žen ať už aktivně činných, či těch, které sbírají odhodlání a sílu ke svým prvním či dalším novým projektům,“ říkají zakladatelky projektu Jana švenková a Helena Kohoutová.

„Podle průzkumu, který jsme si nechali udělat v GE Money Bank koncem minulého roku se ukázalo, že v České republice podniká dvakrát méně žen než mužů. GE Money Bank se podpoře žen v podnikání věnuje dlouhodobě a na globální úrovni již v téměř deseti zemích světa, včetně České republiky. A těší nás, že je tu soutěž, která pomáhá představovat veřejnosti nové ženské podnikatelské vzory,“ říká Jarmila Plachá, ředitelka marketingu GE Money Bank.

Účastníkem soutěže může být pouze osoba, která splňuje tři základní kritéria: osoba je český občan – žena, je 100% majitelkou společnosti a její společnost byla založena nejpozději k 1. lednu 2007 (obchodní společnosti a podnikatelky, které vedou povinně podvojné účetnictví dle Zákona č. 563/1991 Sb. o účetnictví) a její společnost byla založena nejpozději k 1. lednu 2007.

Do soutěže může být česká žena nominována: na základě finanční analýzy veřejně dostupných údajů všech společností v České republice (100% vlastněné ženou a s počtem zaměstnanců více než 10 osob) zpracovaných odborným garantem, kterým je prestižní společnost, specialista na rating a scoring firem, CCB-Czech Credit Bureau, a. s. Vítězka předchozích ročníků se může do soutěže přihlásit nejdříve za následující 3 roky (příklad: vítězka ročníku 2008 se může přihlásit nejdříve v roce 2011).

Do soutěže se může česká žena přihlásit i z vlastní iniciativy (např. díky inzerci soutěže v médiích). Přihláška do soutěže je uvedena na webové stránce oceneniceskychpodnikatek.cz. Firma musí splňovat požadovaná kriteria soutěže a dále poskytnout účetní výkazy za poslední čtyři uzavřené roky, které budou přílohou registrace. Tyto údaje budou dále analyzovány. Termín pro podání veřejných přihlášek je možný do 21. září 2011 do 12hod.

Z databáze letos vzešlo 9.894 potencionálních kandidátek. Po další selekci dle kritéria existence finanční závěrky na sbírce listin a současně z počtu zaměstnanců od 10 výše bylo vybráno 196 semifinalistek.“, říká Ing. Pavel Finger, člen představenstva CCB – Czech Credit Bureau.  „Z dalších statistik obecného charakteru vyplývá, že počet nalezených žen podnikatelek vedených jako FOP – fyzická osoba podnikatel a zaregistrovaných jako plátce DPH  je cca 55 000. Oproti tomu mužů je registrovaných plátců DPH 255 000. Počet žen vlastnící alespoň nějaký majetkový podíl ve firmách je v současnosti  102 485,“ dodává.

Ženy podnikatelky se příliš nepouštějí do kalných vod státních zakázek, podíl potencionálních kandidátek soutěže OCP na státních zakázkách zveřejněných v systému ISVZ za rok 2010 činil pouze necelé půl procento, zatímco jejich podíl na celkovém počtu firem je kolem tří procent.

V rámci soutěže budou uděleny ceny v těchto kategoriích:

V první kategorii „Česká zakladatelka, která podnik vlastní a řídí“ budou uděleny ceny za první až třetí místo v podkategoriích malá společnost (10 – 24 zaměstnanců), střední společnost (25 – 99 zaměstnanců) a velká společnost (100 a více zaměstnanců).

Druhá kategorie „Cena GE Money Bank – Výjimečná podnikatelka“ bude vyhodnocena bez ohledu na počet zaměstnanců. Bude udělena jedna cena. Patronem ceny je GE Money Bank, která je generálním partnerem soutěže.

Třetí kategorie „Výjimečný růst firmy“ hodnotí výjimečný růst činnosti firmy za poslední tři sledované roky bez ohledu na kategorii, ve které se firma nachází. Patronem této ceny je společnost MasterCard, která je hlavním partnerem soutěže.

Jako pracující žena a matka vím, že ženy podnikatelky zaslouží obdiv už jen za skloubení náročného pracovního a rodinného života. Pokud navíc stojí taková žena v čele firmy, která ve třech po sobě jdoucích letech dosahuje výjimečného růstu, nemělo by toto úsilí a úspěch zůstat bez povšimnutí. Proto nás těší, že můžeme být partnery právě této kategorie, “ říká Eva Kárníková, obchodní ředitelka pro rozvoj obchodů MasterCard Europe v České republice, Slovensku, Slovinsku a Chorvatsku.

Soutěž byla založena v roce 2008. Jejím cílem je podpora českých žen, podnikatelek. Umožňuje ocenit ženy jako osobnosti a poukázat na významné projekty nebo inovace v různých oborech, které české firmy pod jejich vedením přinášejí na český nebo evropský trh. Klade si zároveň za cíl vyzdvihnout a šířit úspěchy žen dosažené v podnikání při respektování nepsaných mravních norem vzájemného obchodu.  „Jsme velmi rády, že jsme v letošním roce mohly zahájit spolupráci s občanským sdružením Nejsi na to sama, institucí, která má za cíl pomáhat ženám  s rakovinou prsu,“ říkají zakladatelky projektu.

Členové poroty letošního ročníku soutěže (v abecedním pořadí):

Dana Bérová,    konzultantka v oblasti informačních a komunikačních technologií a soukromá investorka a patronka OCP 2011

RNDr. Alena Bartoňová,     jednatelka a ředitelka společností GrECo International, s.r.o. a Top-Pojištění.cz s.r.o.

Eliška Haškova Coolidge,        ředitelka Coolidge Consulting Services

Ing. Pavel Finger, MBA,         člen představenstva CCB – Czech Credit Bureau

Vlastimil Harapes,        baletní mistr, čestný předseda Českého hnutí Speciálních olympiád

Hana Hikelová,            ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu

Ing. Eva Kárníková, MBA        Business Leader, Business Development CEE, MasterCard Europe

MUDr. Libor Kment,    plastický chirurg, spoluvlastník Kliniky plastické chirurgie Esthé, a.s., zástupce primáře Kliniky plastické chirurgie Fakultní nemocnice na Bulovce

Helena Kohoutová,         ředitelka a jednatelka Agentury Helas s.r.o, zakladatelka dámského klubu                Cosmopolitan

Executive Helas Ladies Club, spoluzakladatelka soutěže OCP

Pavlína Kvapilová,        zástupkyně ředitele divize  ČT Nová média

Prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc.,     předseda představenstva International Chambre of Commerce, člen NERV, předseda  správní rady ČSA,  předseda představenstva společnosti EEIP, a.s.

JUDr. Jan Mejzlík,        advokát, Advokátní kancelář Novický & Mejzlík

Jan Mühlfeit,            Chairman Europe Microsoft Corporation

Ing. Hana Pavlištová,     ředitelka ČIA - ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, víceprezidentka Česko-německé obchodní komory

Jarmila Plachá,            Chief Marketing Officer a členka Senior Managementu GE Money Bank, a.s.

Dita Stejskalová,            Managing Partner Ogilvy Public Relations Prague

Eva Svobodová, MBA,        Generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Ing. Jana švenková,         partnerka Mazars Audit s.r.
o, spoluzakladatelka soutěže OCP

Více informací o soutěži naleznete na www.oceneniceskychpodnikatelek.cz. Slavnostní vyhlášení vítězů OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATLEK – OCP 2011 proběhne 1. listopadu v prostorách panoramatické restaurace ZOOM v Kongresovém centru Praha.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Technologie
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít