České dráhy

17. února 2010, 12:54 - mgr. Rita Kindlerová
17. února 2010, 12:54

Krátce mgr.

Vedení projektové kanceláře Českých drah, a tedy i vedení a koordinace transformačních projektů podniku, se ujala Martina Mannová, která do tohoto postu zamířila z mezinárodní poradenské společnosti Roland Berger Strategy Consultants. Do transformace podniku Mannová přináší řadu zkušeností z oblasti projektového řízení, kterým se ve své poradenské činnosti zabývá již čtrnáct let včetně spolupráce s Českými drahami v oblasti strategie a vývoje železniční dopravy.

Cemod-CZ Novým generálním ředitelem zásilkové společnosti Cemod-CZ (dříve známé pod názvem Magnet) je Petr Wagner. Ve funkci vystřídal Danu Hořeňovskou, která do června zůstane předsedkyní představenstva této firmy.

ZVVZ Milevský výrobce vzduchotechniky ZVVZ má nového generálního ředitele. Stal se jím Lukáš Vlašaný (35), dosavadní ředitel Koh-i-nooru Mladá Vožice. Ve funkci nahradil Miroslava Kulihu, který ji zastával od loňského srpna a musel odstoupit ze zdravotních důvodů. Další změny nastaly v představenstvu ZVVZ, jehož novým členem, a poté i předsedou, se stal Stanislav Kázecký, který v čele představenstva nahradil Petra Babulíka. Stanislav Kázecký v ZVVZ působil jako generální ředitel, byl také předsedou dozorčí rady ČEZ a prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR, kde dosud působí jako viceprezident pro oblast zahraničních vztahů.

Generali Pojišťovna Miroslav Řezník (35) se stal novým ředitelem útvaru externích partnerů Generali Pojišťovny. Ve funkci nahradil Miroslava Tesaře, který z Generali odešel na konci loňského roku. Řezník zahájil kariéru ve společnosti Unilever a poté pracoval čtyři roky v Komerční bance a IKS. Roku 2000 nastoupil do České pojišťovny.

Armáda ČR Velitelem pozemních sil české armády byl jmenován plukovník Štefan Kaleta (51). Nahradil Miroslava Žižku, který se v lednu stal zástupcem náčelníka generálního štábu. Nového velitele do funkce jmenoval ministr obrany Martin Barták. Kaleta dosud působil v sekci rozvoje druhů sil generálního štábu, kde zastával úřad ředitele odboru pozemních sil. Předtím téměř pět let velel 7. mechanizované brigádě.

AAA Auto Novým finančním ředitelem skupiny AAA Auto je dosavadní zástupce generálního ředitele a zastupující šéf financí Jiří Trnka (34), který nahradil Jana Baráka, který z AAA odešel. Trnka nastoupil do společnosti AAA Auto v roce 2004. Předtím pracoval ve společnostech Continental Teves a Škoda Auto.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víte, kdo vlastní vaši banky? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Zdraží v roce 2018 energie? A je dobré si cenu elektřiny nebo plynu fixovat?
Auta
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost…
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Galerie na středu: Nejlevnější rychlá kombi s výkonem od 200 koní na českém trhu
Honda Civic dostane naftový motor 1.6 i-DTEC. Koupíte ho ale až na jaře 2018
Řidičské průkazy: Skupiny, podskupiny, druhy vozidel a minimální věk pro udělení
Technologie
Nejprodávanějším smartphonem světa je iPhone 7, nezměnil to ani Galaxy S8
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
GeForce na bázi Volty letos nebudou. Masová výroba na 12nm procesu začne koncem roku
Elektromobilů a hybridů u nás přibývá. Je jich přes jedno procento
Synology uvádí základní čtyřdiskový NAS. Je rychlejší a úspornější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít