České domácnosti touží po komfortním mytí

28. června 2004, 00:00 - PAVEL ŠNAJDR
28. června 2004, 00:00

DOMÁCÍ MYČKY NA NÁDOBÍ Společnost Electrolux realizovala na webových stránkách anketu zaměřenou na mytí nádobí v českých domácnostech. Ankety se zúčastnilo dohromady 417 respondentů.

DOMÁCÍ MYČKY NA NÁDOBÍ

Společnost Electrolux realizovala na webových stránkách anketu zaměřenou na mytí nádobí v českých domácnostech. Ankety se zúčastnilo dohromady 417 respondentů.

Pouze 29 procent českých domácností dnes již myčku má. O její koupi uvažuje nyní 69 % respondentů, z nichž nadpoloviční většina do budoucna počítá s tím, že si myčku pořídí. Co všechno by měla myčka umět? N ejvyšší procento odpovědí zaznamenal požadavek na nízkou spotřebu energie a vody, a to ve 12 procentech českých domácností. V těsném závěsu (10 %) byl kladen důraz na kvalitní mytí sklenic, příborů, velkých pekáčů a hrnců. Spotřebitelé dále požadují jednoduchost ovládání, snadnou manipulaci při vkládání, líbivý design hodící se do kuchyně, různé mycí programy a důležitou vlastnost: chod tichý jako lidský šepot. Čtyřicet tři procenta českých domácností myjí nádobí až několikrát denně. Jednou denně myjí nádobí pouze 42 % domácností. Předpokládejme, že se jedná o pracující. Najdou se však i takoví, kteří myjí nádobí 1x za tři dny, z celkového počtu hlasujících se jedná pouze o 15 %. Důležitým faktorem může být počet osob žijících v domácnosti a množství času tráveného doma. Pokud je někdo příliš zaměstnán a dostane se domů v pozdních hodinách, není nutné nádobí mýt, poněvadž se žádné neušpiní. Z ankety je dále patrné, že ve většině českých domácností myje nádobí žena, a to z celkového počtu v 58 procentech. Muž či manžel se k mytí nádobí dostane pouze ve 13 %. Rodiny s dětmi mají opět výhodu, protože část nádobí mohou umýt i děti. Toto procento je však zanedbatelné. Myčka nádobí je rovněž dobrým pomocníkem v domácnosti. Využívá ji 20 procent českých domácností. V českých domácnostech se tráví ve většině případů úklidem nádobí 15 minut, a to v 57 % domácností. Hodinu tráví úklidem nádobí 38 % domácností, přičemž lze předpokládat, že v těchto případech se spíše jedná o ženy v domácnosti, které se věnují úklidu nádobí během dne několikrát. Nejčastěji mytým nádobím v českých domácnostech je sklo a porcelán, příbory, ale i hrnce. Jiné nádobí, jako jsou pekáče, podnosy, vázy a misky, se myje včeských domácnostech pouze v zanedbatelném procentu.

JAK MYJÍ NÁDOBÍ ČESKÉ DOMÁCNOSTI (%)

 %
 Myčku vlastní 29
 O myčce uvažuje69
 Nádobí myje několikrát denně43
 Nádobí myje jednou denně42
 Nádobí myje jednou za 3 dny15

Pramen: Electrolux

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít