České aerolinie plánují nové destinace

09. března 2011, 18:13 - Profit, TZ
09. března 2011, 18:13

V průběhu nadcházející letní sezóny České aerolinie plánují představit několik nových pravidelných linek. Půjde především o destinace na Ukrajině, Kavkaze, Středním východě anebo ve Francii.

Foto: Profimedia

Ještě v období hlavní letní sezóny zamýšlí České aerolinie zahájit pravidelné operování do destinací, jako je například Lvov, Doněck a Charkov na Ukrajině, ázerbájdžánské Baku anebo francouzské Bordeaux. Další spojení, jako např. do ruské Kazaně z Prahy nebo do Baku z Karlových Varů, přinese do nabídky Českých aerolinií plánovaná spolupráce na bázi vzájemného sdílení kódů s partnerskými aeroliniemi. „Detaily k novým linkám společnost oznámí ještě před letními prázdninami, i s ohledem na aeropolitickou situaci v oblasti Blízkého a Středního východu,“ komentuje připravované novinky Jiří Marek, viceprezident pro obchod a marketing Českých aerolinií.

Výhledově společnost prověřuje také možnosti otevření pravidelného leteckého spojení na Střední východ anebo do regionu Střední Asie. V této souvislosti České aerolinie analyzují případné spojení do Rijádu, Teheránu, turkmenského Ašchabadu, Bagdádu a některých dalších směrů. „Jednotlivé obchodní případy operování na Střední východ České aerolinie propočítávají také s ohledem na synergické efekty, které má přinést vstup nových členů z této oblasti do aliance SkyTeam. Náš zájem o uvedený region dokládá snahu věnovat náležitou pozornost všem slibným směrům, zdaleka ale nepředjímá konečné rozhodnutí,“ doplňuje Jiří Marek.

V samotném začátku platnosti letního letového řádu 2011, tedy 27. března, České aerolinie plynule naváží na sezonu předchozí. V reakci na zájem trhu České aerolinie přidají do letového řádu po jedné týdenní frekvenci na linkách do ruské Samary, do které plánují také zahájení operování ve směru z Karlových Varů. Naopak, ke snížení počtu týdenních frekvencí

a nabízené sedačkové kapacity dochází například na linkách do Osla, Káhiry a Damašku. Společnost obnoví také sezónní spoje do Marseille a Benátek. Nepočítá naopak s pravidelným operováním linek, které v aktuálním modelu dopravní sítě nedávají ekonomický smysl, tj. na chorvatský Jadran, do Soluně a Heraklionu na Krétě. Většinu typicky letních prázdninových destinací bude obsluhovat charterový dopravce HOLIDAYS Czech Airlines. „Samostatné letenky do Heraklionu, ale také do řecké Prevezy a na ostrovy Zakynthos, Kos, Rhodos, Kefalonie nebo Palmy de Mallorky si cestující budou moct koupit na vybraných nepravidelných letech operovaných HOLIDAYS Czech Airlines,“ doplňuje Jan Čejka, výkonný ředitel HOLIDAYS Czech Airlines. Letový řád pro letní sezónu 2011 vstupuje v platnost 27. března a končí 29. října 2011.

Flexibilita a průběžné změny bez ohledu na sezónu

K dílčím změnám letového řádu Českých aerolinií bude docházet jak v nadcházející letní, tak i v průběhu následujících sezón. „Klasická sezónnost, jak ji známe z dřívějška, je dávno překonaný jev. Linky se budou přizpůsobovat zájmu cestujících, vývoji na trhu a obchodním příležitostem, a nebudou tolik dogmaticky zohledňovat formální hranice sezón. Nové linky budeme otevírat, jakmile to bude dávat ekonomický smysl bez ohledu na platnost letního či zimního letového řádu. To samé, ale v opačném smyslu, lze říct i o ztrátových spojích,“ vysvětluje Jiří Marek, viceprezident pro obchod a marketing Českých aerolinií.

Smyslem probíhajících změn je postupná proměna dopravní sítě Českých aerolinií v maximálně efektivní a flexibilní systém linek, jež mají své ekonomické opodstatnění a jsou schopny rychle reflektovat vývoj na jednotlivých trzích.

Společnost zvyšuje komfort v business třídě

Cestující v business třídě Českých aerolinií, a to zejména na linkách do Almaty, Taškentu, destinací v Ruské federaci, ale také Damašku, Tbilisi nebo Bruselu se nově mohou pohodlně usadit do celokožených polohovatelných sedaček. Zbrusu nové luxusní sedačky zvyšují pohodlí cestujících a poskytují jim více osobního prostoru. Společnost je nechala nainstalovat ve vybraných letounech typu Airbus A319 s prodlouženým doletem. Na větší prostor a pohodlí se mohou v krátké době těšit i cestující v prémiových třídách letounů typu Airbus A321.

Další novinkou business třídy Českých aerolinií, a to prozatím na linkách do Ruska, Almaty, Taškentu, Jerevanu a Tel Avivu, je možnost vybírat si občerstvení z tištěného menu. K dispozici je v českém, ruském a anglickém jazyce. Nabídka menu obsahuje až devět různých variant v závislosti na lince a rotaci doplněné širokou nabídkou alkoholických i nealkoholických nápojů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít